Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No i w czerwcu mieliśmy mieć prąd i jak na razie widzę ze chyba bedzie bo zaczeli kopać.....

 

Jak to zrobiłaś????? Ja miałem mieć na czerwiec a może będzie na koniec roku, choć już mówią w Pruszkowie, że chyba nie da rady.

 

Przy okazji, orientuje się ktoś jakie teraz są kary za opóźnienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam, mam pytanie z zupelnie innej beczki:

 

Jak sobie radziliscie z fizjologia? Czy mieliscie jakas wlasna slawojke? Wynajmowaliscie tojtoja? Jesli wynajmowaliscie to skad? Jesli slawojka to czy ze szczelnym zbiornikiem, ktory gdzies oproznialiscie (jesli tak to gdzie?) czy tez zbiornik byl nieszczelny badz wcale go nie bylo?

 

wombaty2

 

Za 260 pln przywioze Ci na miejsce

taki kibelek i dorzuce miesięczny pakiet papieru toaletowgo ;)

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po sąsiedzku jestem z grupy kampinoskiej.

 

Chciałbym zasięgnąć opinii na temat bloczków fundamentowych.

Czy ktoś z Was brał bloczki z firmy Wasik z Orońska pod Radomiem. Jeśli tak to prosiłbym o opinię na temat ich jakości.

:roll:

ja brałem w tamtym roku towar ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Grupo :D

Zaciekawilo nas osiedle domków w okolicach Walendowa ( osiedle Ventana)

W tej chwili jest koszmar jesli chodzi o dojazd do Wawki, czy dochodzą Was słuchy o obwodnicy i drodze ekspresowej ? ale takie prawdziwe nie planowane

I jeszcze pytanko, jakie macie doświadczenia jeśli chodzi o dojazd komunikacją miejska?

pozdrawiam

kasiorek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Grupo :D

Zaciekawilo nas osiedle domków w okolicach Walendowa ( osiedle Ventana)

W tej chwili jest koszmar jesli chodzi o dojazd do Wawki, czy dochodzą Was słuchy o obwodnicy i drodze ekspresowej ? ale takie prawdziwe nie planowane

I jeszcze pytanko, jakie macie doświadczenia jeśli chodzi o dojazd komunikacją miejska?

pozdrawiam

kasiorek

 

Prosze bardzo:

 

http://www.siskom.waw.pl/sal-wol.htm

 

http://www.siskom.waw.pl/mapy/tsw.gif

 

Dojezdża się, wbrew opiniom mieszkańców innych podwarszawskich miejscowości dobrze, ale to zalezy w jakich godzinach :roll: im później rano sie wybierasz do warszawy tym gorzej dla Ciebie. :cry: Z powrotem podobnie ja wracam ok 16 jest nieźle ale juz godzine później jest horror. Poza tym istnieje mozliwość wyboru innych dróg od strony Ursynowa przez Magdalenke lub trasa grodziską. Ja w kazdym razie nie żałuję :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

 

czy komus nie zostało czasem wiecej drewna po robieniu dachu?

 

potrzebuje nastepujacych desek:

12x12 - 6,5mb - 2 sztuki

12x12 - 4,5mb - 2 sztuki

14x7 -5mb - 4 sztuki

14x7 - 3mb - 16 sztuk

deska calowka 4,4 - 10 sztuk

 

gdyby ktos dysponowal choc czescia i chcialby sprzedac to chetnie odkupie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety w mojej umowie nie ma na ten temat ani słowa. Jedynie informacja że termin może ulec zmianie w wyniku wystąpienia nieprzewidzianych okoliczności czy jakoś podobnie.

 

a ja mam w swojej umowie, że kara to jest 0.5%/ o ile dobrze pamietam/ za kazdy dzien zwłoki hehehehehehehe. Ale całość kary nie moze przekraczać opłaty za przyłączenie czyli ok 1600. Ja sobie juz policzyłam ile to wyjdzie :evil: i generalnie przeprowadzkę odłożyłam na przyszły rok. Mieli nas podłączyc w lipcu tego roku a teraz mowią o kwietniu przyszłego roku. Pożyjemy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkanie na wsi niesie ze soba ryzyko kilkukrotnego w roku braku prądu - tak jest np. w Kadach jak mówią sąsiedzi. Ja już ustaliłem z elektrykiem, że instalacja elektryczna będzie tak zrobiona aby istotne dla prawidłowego funkcjonowania domu odbiorniki mogły być zasilane z agregatu, zamontowanego na stałe w garażu lub na nieużytkowym poddaszu. Aglaia - może jak już kupisz agregat to nie pozbywaj się go. Silne wichury są coraz częstsze u nas a linie energetyczne mamy napowietrzne.

 

Znam ten ból bo już mieszkam na tej wsi, na której zamierzam się budować i generalnie większa wichura = brak prądu przez min kilka godzin; najdłużej nie było go chyba ze dwa lub trzy dni :evil:.

Wiem, że jest taka opcja z wykorzystaniem agregatu jako alternatywnego źródła prądu na wypadek przerwy w dostawie ale słyszałam też, że to ryzykowne z punktu widzenia sprzętu jaki ma być agregatem zasilany - współczesna elektronika jest dość wrażliwa i wszelkie wahnięcia napięcia (nawet nie czuję, że rymuję :wink: ) są podobno dla niej zabójcze. Podobno nawet podłączenie nowoczesnego pieca pod agregat (szczególnie taki niezbyt fikuśny bo na budowę podobno nie trzeba mieć czegoś super) może powodować śmierć lub znaczne uszkodzenie tegoż pieca.

 

Nie moge się z tym zgodzić. Być może różne są agregaty, ale proszę pamietać, że te sprawdzonych firm zasilają również sieci teleinformatyczne w wielu firmach nie mogących sobie pozwolić na przerwy w dostepności dla klientów. Nie mówie już o agregatach w szpitalach podtrzymujących aparaturę na salach operacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Grupo :D

Zaciekawilo nas osiedle domków w okolicach Walendowa ( osiedle Ventana)

W tej chwili jest koszmar jesli chodzi o dojazd do Wawki, czy dochodzą Was słuchy o obwodnicy i drodze ekspresowej ? ale takie prawdziwe nie planowane

I jeszcze pytanko, jakie macie doświadczenia jeśli chodzi o dojazd komunikacją miejska?

pozdrawiam

kasiorek

 

Witaj Kasiorku.

Czyżby znudziło się mieszkanie w apartamentowcu? :wink:

Dla potrzeb dojazdu polecam terenówkę, mam opracowane dojazdy polami, z pominięciem Janek i Raszyna. Teraz korki są na Katowickiej czasami do samej Siestrzeni. Stoi sie od świateł do świateł. Poniedziałek to makabra. Na pocieszenie nie tylko z tej strony W-wy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to głupie pytanie i tylko mnie nie odpowiada aktualny układ. Ale czy rozważaliście wyniesienie się gdzieś na normalne, dedykowane forum? Piekielnie ciężko się czyta jeden wątek w którym przewija się milion tematów.

 

Mieszkamy w okolicy, mamy dziesiątki lokalnych spraw. Czy trzeba siedzieć na forum muratora? Może warto przenieść się pozostawiając tutaj odnośnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to głupie pytanie i tylko mnie nie odpowiada aktualny układ. Ale czy rozważaliście wyniesienie się gdzieś na normalne, dedykowane forum? Piekielnie ciężko się czyta jeden wątek w którym przewija się milion tematów.

 

Mieszkamy w okolicy, mamy dziesiątki lokalnych spraw. Czy trzeba siedzieć na forum muratora? Może warto przenieść się pozostawiając tutaj odnośnik?

:o ??? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...