Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

W kilku okolicznych hurtowniach usłyszałem ceny abstrakcyjne :-?

 

A daj jakieś przykłady tych cen

 

A np. 4,2zł netto za bloczek betonowy przy dużej ilości + 10zł od palety koszt dostawy :)

Porotherm ponad 8zł za szt. Najtaniej było chyba z 7,5zł.

Drewno nieimpregnowane na więźbę 950zł/kubik

itp ...

Można to oczywiście wszystko zamawiać przez net, ale wolałbym mieć jakiś układ w lokalnej hurtowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kilku okolicznych hurtowniach usłyszałem ceny abstrakcyjne :-?

 

A daj jakieś przykłady tych cen

 

A np. 4,2zł netto za bloczek betonowy przy dużej ilości + 10zł od palety koszt dostawy :)

Porotherm ponad 8zł za szt. Najtaniej było chyba z 7,5zł.

Drewno nieimpregnowane na więźbę 950zł/kubik

itp ...

Można to oczywiście wszystko zamawiać przez net, ale wolałbym mieć jakiś układ w lokalnej hurtowni.

 

Chłopaki z firmy Dach Extra z Reguł handlują niemieckim porothermem - mieli rewelacyjną cenę - coś koło 6,40zł /za 24cm grubości/; Dochodzi wtedy jeszcze dostawa - ale to chyba jest do dogrania;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy się chwalą postępami w pracach to ja też ;-)

Humus zebrany, budynek wytyczony, w tym tygodniu wchodzi ekipa i zaczyna fundamenty.

Za to ciągle nie mamy prądu i wody. Studnia sucha, czekamy na badania ;-(

 

Czołem! W sprawie chwalenia się postępami.....

 

W międzyczasie /jakieś ostatnie 4-5tygodni/ dom został wytyczony, wykopy wykopane, ławy zalane, co trzeba zazbrojone, kanaliza zrobiona, chudziaki zalane, ściany parteru już skończone, obecnie jesteśmy na finishu zbrojeń i szalunków pod strop i wieniec /żelbetowy/- powinni w tym tygodniu chłopaki zalać....

 

A przygód w międzyczasie było sporo - problemy z dokładnością pracy w Ytongu, raz się jeden słup wylał przy zalewaniu go betonem... ale ogólnie nie mozna narzekać - firma zasuwa, tak, że trzeba ich nieraz spowalniać!

 

P.S. Poszukuję inspektora nadzoru - proszę o polecenie kogoś kumatego, do odbioru poszczególnych nastepnych etapów...

 

Z góry dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chłopaki z firmy Dach Extra z Reguł handlują niemieckim porothermem - mieli rewelacyjną cenę - coś koło 6,40zł /za 24cm grubości/; Dochodzi wtedy jeszcze dostawa - ale to chyba jest do dogrania;

 

Z tymi rewelacjami to proszę podchodzić spoko, często jest to towar sprowadzany z Chin - to nie żart. Polskie przepisy nie pozwalają sprowadzać bezpośrednio, ale poprzez Niemcy tak. Jakość tego towaru wiadomo chińska.Jak się o tym dowiedziałem byłem w szoku. Budują z tego wypełnienia w szkieletach betonowych, wielkie firmy z rynku warszawskiego. Postawić zaś dom w całości to wielka niewiadoma. Odradzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H E L P!!!

 

Poszukuję normalnego kminiarza do wyczyszczenia komina z naszej okolicy.

 

Kominiarz nr 1 okazał sie niewypałem :evil: przyjechał bez drabiny, bez linki i dodatkowo stwierdził ze to "zbyt duże ryzyko" że jak spadnie to sie połamie. :lol: Nobla za to otkrycie raczej nie dostanie.

Kominiarz nr 2 okazał się zajety przez 2 tygodnie, a zależymi na przyszłym bo jestem wdomu.

 

Z góry dzięki za namiary :wink:

 

A co z tym z książki?? Np. ten "mój"??

 

Ja nie umiem korzystać z tej ksiązki sorry wielkie :oops: :oops: :oops: ,cos sie tam pieredaczy i mnie wywala jesli mozesz to poprosze info na priva :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka Hej, ze tak radośnie zawołam

choć specjalnych powodów do radosci nie mam, ale nie wolno się dać przygnieść tej budowlanej rzeczywistości.

Jak pisałam wcześniej były przejścia z tynkarzami (a kto ich nie ma pewnie większość zapyta). Naszczescie poszłam po rozum do głowy i zawezwałam na budowe kierownika budowy, pana Tadeusza B. Jego tynkarze posłuchali i nacigneli jeszcze raz cekolem sufit i cześć scian. Teraz jest w miare rowno, nawet ogladane przy halogenie. Bilans wychodzi chyba na zero bo mimo, że teraz niby juz moge malowac farbą to nerwy i koszty poboczne (jak wizyta kierbuda, dojazdy do ogladania niby skończonej roboty, rożne inne pomiejsze uszkodzenia jak klamki i rygiel przy drzwiach) są chyba więcej warte niż koszty naciągania cekolem.

 

Teraz 4 lipca wchodzi do nas Edmund czy jak mu tam i robi wylewki. Czy możecie mi poradzić na co mam zwrócić szczególna uwagę przy odbiorze wylewek? Już się z nim umówiłam, że płace dopiero na 2 dzień zeby móc je sprawdzić, ale żeby móc sprawdzić to trzeba wiedzieć na co zwrócic uwagę.

 

I jeszcze jedna prośba - poszukuje materiałów hydraulicznych - czy w okolicy jest jakaś tania hurtownia?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM, poszukujemy z żoną ekipy do wykonania stanu surowego od poziomu ZROBIONYCH FUNDAMENTÓW zaizolowanych i ocieplonych .

Okazało się, że najprawdopodobniej umowa, którą mamy na cały budynek zostanie zerwana i nie wiem co będzie dalej. Jeżeli ktoś z Was ma jakiś SPRAWDZONY KONTAKT i jest pewien co mówi, to prosimy o kontakt.

Dziękujemy za wsparcie.[

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie budowania raczkuje a czytanie o zalatwianiu przylaczy

juz mnie niemal dobilo ;) Myslelismy zeby zaczac budowe np. we wrzessniu br.

a jak czytam ze zalatwianie przylacza pradu moze trwac 4-9 m-cy to

mi rece opadaja. Jeszcze woda bosz... ale co tam zaczynam pchac

ten wozek.

 

pola31 jak sie zalatwia sprawy w ZE Zyrardow/tempo, biurokracja itd/?

pewnie zalezy od usytuowania dzialki. Ile bedziesz czekala na prad?

 

Pozdrawiam

strix

 

wlacze sie do tematu, rowno rok temu 22 maja wbilismy pierwsza lopate pod fundamenty, a za miesiac juz sie bedziemy przeprowadzac,

budowac nie jest latwo, ale jest to niesamowite doswiadzcenie - a kawka na wlasnym tarasie i ptaszki ktore cwierkaja....wynagrodza wszystko

 

ZE Zyrardow to oczywiscie Panstwo w Panstwie , ale wystarczy przyjac odpowiednia strategie, nie denerwowac sie bo po co denerwowac sie czyms na co nie mamy wplywu?

Ponizej nasza strategia, ktora sprawdzila sie w 100%, na prad czekalismy 6 M, ale wlasciwie tylko dlatego,ze trzeba bylo zime przeczekac...

W ZE Zyrardow w BOK pracuje Pani Z.(namiary w ksiazce), do niej zglaszamy sie aby prywatnie zrobila nam tzw projekt branzowy przylacza energetycznego-tak sie szczesliwie sklada,ze Pani Z. takie projekty robi, mozna poczekac az projekt zrobi ZE ale to wydluza procedure o jakeis 6M, Pani Z. sprawę koordynuje, i tak sie sklada ,ze maz Pani Z. jest elektrykiem(znowy fart) i przylacza wykonuje, wiec jak tylko zaklad przylaczy nas do slupa to wchodzi Pan Mąż i robi skrzynke, sam sie umawia z firma od przylacza, kooordynuje terminy, papierki, wszczystko dziala LEGALNIE bez zadnych dodatkowych oplat, wspomnieni wyzej Panstwo dostaja tzw fuche i wtedy juz im zalezy aby wszystko gralo

 

Pzdr

 

Witam

 

Potrzebuje pilnie namiary do tej miłej Pani z ZE w Żyrardowie.

Mam do odebrania warunki pzyłacza i chciałbym odrazu to pchnąc dalej.

Sprawa raczej pilna - wiec bede bardzo wdzięczny za szybkie info.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Od roku buduję domek w Raszynie i teraz przyszedł czas na przyłącza. Geodeta zaśpiewał sobie 1200 za mapkę do celów projektowych plus po 500 zl za projekt przyłącza u znajomego projketanta. Czy nie macie do polecenia korzystniejszych ofert??? Dodam, że czeka mnie również podział działki (rozgraniczenie współwłasności), a to już lepszy zarobek dla geodety.

 

Niestey cena imprezy geodezyjnej zalezy od terenu, im bardziej zurbanizowany tym drożej (niestey Raszyn nie leży naodludziu :wink: ) tak mi powiedział mój geodeta Michał Nowakowski 692 455 972. Bardzo sympatyczna osoba i konkretna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...