Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Hej,

jestem na etapie zamawiania więźby. Możecie polecić jakieś sprawdzone składy z drewnem lub tartaki?

Jak się zamawia drewno - podając wymiary więżby czy powiększone o te 30 cm, jako zakład?

Ja zamawiałem w składzie Drwal w Lesznowoli. Było sporo drewna sinego. Sinizna nie ma wpływu na wytrzymałość ale nie wygląda najlepiej.

Jest jeszcze skład w Jabłonowie przy trasie na Kraków

http://www.konar.net.pl/index_pl.html

u nich zamawiałem deski na sufit i podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My podpisaliśmy umowę z firmą http://www.dachmax.pl/. Firma ta została sprawdzona już przez mojego brata. Robili mu kompleksowo cały dach około dwóch tygodni. Do nas wchodzą 14-15 września i robią też kompleksowo. Do naszego domu ( powierzchnia dachu 326 m2 ) koszt CAŁKOWITY materiały i robocizna + łaty i kontrłaty i przy okazji 8 lukarn dachówka ceramiczna ROBEN kolor kasztan lakierowany i jakiś tam cuda 45 tysięcy. :D

 

dzięki za namiary - dzwoniłam i mamy się spotkać w tygodniu na wycenę materiału i robocizny. Na razie mają 6 domów do zrobienia, także mam nadzieję, że ceną nas nie zabiją, skoro jednak takie obłożenie mają, że są chętni.

Termin też nam calkiem pasuje, bo powiedzieli, że pod koniec września już mogą być wolni. My do tego czasu będziemy mieli więźbę, także możemy na nich tydzień czy 2 poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze skład w Jabłonowie przy trasie na Kraków http://www.konar.net.pl/index_pl.html

u nich zamawiałem deski na sufit i podłogi.

 

Dzięki za kolejny namiar - dzwoniłam - dość długo trzeba czekać na więźbę - ok. 1 miesiąca, może i trochę dłużej i drożej(884 zł za m3 netto z impregnacją), ale jak ktoś chce drewno leżakowane, to można tam spróbować.

Ja akurat nie mogę czekać, aż tak długo. Także bardzo możliwe, że skorzystam jednak z drewpłytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po krótkim powitaniu na początku kwietnia (wtedy wbiliśmy pierwszą łopatę) i długiej nieobecności, witam wszystkich ponownie. I od razu mam mały interesik, możecie polecić mi kogoś od wylewek. W książce adresowej znalazłam namiary tylko na jednego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej bardzo dobra cena. U nas do wodociągu było 12m i koszt calkowity przyłącza wyniósł w 2003 roku ok 3500 zł. Z tym że wodociąg jest niewydolny i czesto brakuje wody, powodem jest zbyt szybko rosnąca ilośc nowych domów. Gdybym 2 raz miał sie podłączac to zainwestował w filtr do wody i wykopał studnię.

PS> Studnie i tak musieliśmy wywiercić bo niemycie się przez tydzień jest frustrujące :evil: , aczkolwiek człowiek może poczuć sie bardziej męski (lub kobiecy) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po krótkim powitaniu na początku kwietnia (wtedy wbiliśmy pierwszą łopatę) i długiej nieobecności, witam wszystkich ponownie. I od razu mam mały interesik, możecie polecić mi kogoś od wylewek. W książce adresowej znalazłam namiary tylko na jednego.

 

Hej, hej,

 

Ostatnio wpadło mi w oko to:

http://forum.muratordom.pl/wylewki-mechaniczne-mixokretem-w-wa-i-okolice,t19915.htm

Wygląda przekonująco, zważywszy na ilość wpisów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o Waszą opinię nt. kosztów przyłącza wodnego. Za projekt, załatwienie niezbędnych formalności urzędowych i wykonanie przyłącza (ok. 70m rury) 7.000 PLN. Oferta od firmy z Kozerek

Witam

W grudniu za ok.100m WODOCIĄGU płaciłem 8300zł (robocizna i materiały).

 

Dasz namiar? Bo mi wstępnie krzyknęli jedni 20 tysi za 100 m :o :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o Waszą opinię nt. kosztów przyłącza wodnego. Za projekt, załatwienie niezbędnych formalności urzędowych i wykonanie przyłącza (ok. 70m rury) 7.000 PLN. Oferta od firmy z Kozerek

 

Zajebista cena - ja za sam projekt bulę 1500... :roll:

Dasz namiar jak już ich wykorzystasz? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi wstępnie krzyknęli jedni 20 tysi za 100 m :o :evil:

Dorcia-a gdzie?? :lol: :lol: za taką kase :o to sam te 100 m wyszpadluje :lol: :lol:

 

W Ursusie... Pokazali mi niby-cennik że tyle to bierze MPWiK jak samo przyłącza i próbowali mi wcisnąć że taniej to pani nie znaaaajdzie... :roll: Oczywiście spadli na bambus, tym bardziej że dzwoniłam już dawno żeby sobie zrobić orientacyjny kosztorys ile mnie będzie kosztowało uzbrojenie działki, ale nie wchodziłam jeszcze w ten temat głębiej i wiedziałam że na pewno da się mniej niż 200 zł/mb ale że aż tak to się ucieszyłam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po krótkim powitaniu na początku kwietnia (wtedy wbiliśmy pierwszą łopatę) i długiej nieobecności, witam wszystkich ponownie. I od razu mam mały interesik, możecie polecić mi kogoś od wylewek. W książce adresowej znalazłam namiary tylko na jednego.

 

Hej, hej,

 

Ostatnio wpadło mi w oko to:

http://forum.muratordom.pl/wylewki-mechaniczne-mixokretem-w-wa-i-okolice,t19915.htm

Wygląda przekonująco, zważywszy na ilość wpisów :wink:

to sprawdzony wykonawca???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wpadło mi w oko to:

http://forum.muratordom.pl/wylewki-mechaniczne-mixokretem-w-wa-i-okolice,t19915.htm

Wygląda przekonująco, zważywszy na ilość wpisów :wink:

to sprawdzony wykonawca???????

 

EIMUND? No raczej sprawdzony :)

Od wielu lat jedna bardziej znanych na forum postaci i słyszałem sporo pozytywnych opinii o jego pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...