Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

czas sie nieco pochwalic:-)

 

stan sprzed miesiaca

our house

i sprzed dwoch dni:

our house, 06-08-2008

w jeden miesiac dach, ocieplenie i tynki

ta dam!

 

rozprowadzona tez podlogowka i rozlozony styrop pod wylewki, ktore do poniedzialku wieczor powinny byc gotowe :-)

 

Gratulacje!!

 

A tak swoją drogą: tynki wewnętrzne jakie macie? I jak metodą robione?

A jak się sprawdziła ekipa? Godna polecenia? Jeśli tak, to proszę o namiary..:)

 

A jak długo robi się ocieplenie i tynki zewnętrzne? Kolor robicie później?

 

Ahoj,

tynki wewnetrzne wapienno kwarcowe (czy jak tam sie nazywaja) robione recznie.

Ekipa jest bardzo OK, jak nam skoncza wszystko co zaplanowalismy to sie podzielimy namiarami, nie bedziemy swinie ;-)

Ocieplenie chalupy z zewnatrz wraz z zaciagnieciem klejem i poumieszczaniem tam tych belek pod deskowanie zajelo naszej ekipkie zdaje sie tydzien.

Kolorek rzucimy na sciany jak sfinansujemy wazniejsze sprawy w srodku ;-)

Pozdrawiamy,

wombaty2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Mimo ostrzeżeń od izat zamówiliśmy okna i drzwi wejściowe Gebauer w firmie Wadex z Komorowa. :-?

Rozmawiałem jeszcze z innymi klientami i byli zadowoleni.

Okna z szybą 0,6 były dużo tańsze niż w autoryzowanym salonie na Modlińskiej.

Zdam relację po montażu około października. :wink:

 

My tez zdamy relacje w polowie wrzesnia. Okna z Wadexu juz widzielismy ale na sucho - w garazu. We wrzesniu jak wstawia zainteresowanym odpowiemy na pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowna Grupo...

Pilnie potrzebujemy kupić nowy lub używany baniak 1000 litrów na wodę.

W dniu dzisiejszym niestety jak odkręciłem aby umyć ręce, zostałem oblany od góry do dołu wodą. Udało mi się zastopować zepsuty zawór jakimś korkiem i drutem, ale nie wiem na jak długo to starczy, W baniaku jest ( było) dzisiaj o 19 prawie 800 litrów, więc ciśnienie niezłe. Najpóźniej w poniedziałek muszę mieć nowy pojemnik. Może ktoś z Was ma lub wie, gdzie to kupić.

Dziękuję za pomoc. Dysponuję swoim transportem w razie czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy ale rano trzeba było pojechać zobaczyć jak stan surowy otwarty wygląda po tej wielogodzinnej burzy. O dziwo deszcz chyba nie zacinał bo pod ścianami sucho (okap 80 cm) ale woda z rynny zalała ławę fundamentową tarasu i z synem przez kilka godzin wypompowywaliśmy wodę i usuwaliśmy naniesiony piach i glinę. Walczymy z tym tarasem sami od 2 tygodni bo murarz jak porobił wykopy miesiąc temu to zniknął i nie odbiera telefonów. Może znacie jakiegoś lokalnego murarza na którym można polegać bo tu w Kadach to sami pijacy.

 

W przyszłym tygodniu będą okna i drzwi ppoż. do przejścia z domu do garażu. Będziemy mieli dom zamknięty jak uda nam się zrobić drzwi tymczasowe do głównego wejścia albo całkiem zabić je dechami. I tu mam pytanie - jak rozwiązaliście ten problem u siebie ?

 

Po zamknięciu domu zaproszę elektryka. I tu mam kolejne pytania:

- co uważa się za tzw "punkt" ?

- ile się obecnie płaci w naszych okolicach za "punkt" , tylko robocizna i z materiałem ?

 

Pozdrawiam, Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

psed

 

Ja kupilem w Bricomannie drzwi techniczne za bodajze 200 czy 250 pln. Widzialem tez lepsze za 400 :-). Slabiutkie sa strasznie ale wytrzymaja spokojnie oczekiwanie na drzwi drewniane.

 

Co do elektryki to kazdy liczy inaczej :( . Jeden rzuci Ci cene za calosc inny za punkt .

 

Oprocz ceny (30 bez materialow 60 z materialami) za punkt potrzebujesz dogadac sie co do pomiarow i podbicia przez osobe z uprawnieniami budowlanymi i uzbrojenia skrzynek. Co do oswietlenia w ogrodzie czy przy bramie to tez licza za punkt ale kabel tylko wychodzi z budynku a Ty sobie sam ciagniesz dalej ...

 

A przy okazji to gdzie kupuje sie beczki ??? Takie zeby wode nalewac do betoniarki ?? Jakos nie trafilem :o

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowna Grupo...

Pilnie potrzebujemy kupić nowy lub używany baniak 1000 litrów na wodę.

 

Mam wrażenie, że widziałem takie baniaki wystawione na sprzedaż przy drodze Grodzisk - Błonie, raczej bliżej Grodziska, po lewej stronie lekko w głębi.

 

...Hej,

a czy ten punkt, to już za torami PKP i stacją BP jadąc od Grodziska do Błonia? A może ktoś jeszcze jakiś namiar da? Na necie to rzeczywiście cieniutko z takim towarem w Naszych okolicach, - Wielkopolska, Małopolska - owszem, ale u Nas jakby nic takiego nie sprzedawali.... THX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowna Grupo...

Pilnie potrzebujemy kupić nowy lub używany baniak 1000 litrów na wodę.

W dniu dzisiejszym niestety jak odkręciłem aby umyć ręce, zostałem oblany od góry do dołu wodą. Udało mi się zastopować zepsuty zawór jakimś korkiem i drutem, ale nie wiem na jak długo to starczy, W baniaku jest ( było) dzisiaj o 19 prawie 800 litrów, więc ciśnienie niezłe. Najpóźniej w poniedziałek muszę mieć nowy pojemnik. Może ktoś z Was ma lub wie, gdzie to kupić.

Dziękuję za pomoc. Dysponuję swoim transportem w razie czego.

 

Poprubój na allegro http://allegro.pl/item416618151_zbiornik_1000_l_paleta_metalowy_kosz_gratis_fv.html#photo

 

Bo coprawda tych zbiorników jest pełno ale jak potrzeba to nie ma a tak 2 dni poczekasz i bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowna Grupo...

Pilnie potrzebujemy kupić nowy lub używany baniak 1000 litrów na wodę.

 

Mam wrażenie, że widziałem takie baniaki wystawione na sprzedaż przy drodze Grodzisk - Błonie, raczej bliżej Grodziska, po lewej stronie lekko w głębi.

 

...Hej,

a czy ten punkt, to już za torami PKP i stacją BP jadąc od Grodziska do Błonia?

 

Taak, sporo dalej, chyba przed Tłuste. Jutro będę tamtędy wracać z pracy więc jeśli jeszcze się przyda to dam znać dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowna Grupo...

Pilnie potrzebujemy kupić nowy lub używany baniak 1000 litrów na wodę.

 

Mam wrażenie, że widziałem takie baniaki wystawione na sprzedaż przy drodze Grodzisk - Błonie, raczej bliżej Grodziska, po lewej stronie lekko w głębi.

 

...Hej,

a czy ten punkt, to już za torami PKP i stacją BP jadąc od Grodziska do Błonia?

 

Taak, sporo dalej, chyba przed Tłuste. Jutro będę tamtędy wracać z pracy więc jeśli jeszcze się przyda to dam znać dokładnie.

 

 

Poprubój na allegro http://allegro.pl/item416618151_zbiornik_1000_l_paleta_metalowy_kosz_gratis_fv.html#photo

 

Bo coprawda tych zbiorników jest pełno ale jak potrzeba to nie ma a tak 2 dni poczekasz i bedzie.

 

 

 

DZIĘKUJĘ ZA POMOC, NA ALLEGRO TEŻ OGLĄDAŁEM, LECZ POMYŚLAŁEM, ŻE MOŻE JEDNAK ZA TRANSPORT NIE TRZEBA BĘDZIE PŁACIĆ I CZEKAĆ NA DOSTAWĘ, ALE OCZYWIŚCIE JEST TO JAKIEŚ WYJŚCIE.

MIMO WSZYSTKO POCZEKAM JESZCZE NA ODPOWIEDŹ Z Y G Z A K A.

thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKUJĘ ZA POMOC, NA ALLEGRO TEŻ OGLĄDAŁEM, LECZ POMYŚLAŁEM, ŻE MOŻE JEDNAK ZA TRANSPORT NIE TRZEBA BĘDZIE PŁACIĆ I CZEKAĆ NA DOSTAWĘ, ALE OCZYWIŚCIE JEST TO JAKIEŚ WYJŚCIE.

MIMO WSZYSTKO POCZEKAM JESZCZE NA ODPOWIEDŹ Z Y G Z A K A.

thx

 

No to dobrze mi się wydawało. Trasa na Błonie, jakiś kilometr za skrzyżowaniem na którym w lewo się skręca do tej nowej hali Gefco, po lewej stronie, pojemnik stoi jakieś 10m od drogi a na nim napis SPRZEDAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie. Ja baluję z dziecmi nad morzem a mąż sie wykańcza :)

Wprowadzka juz niedługo. Mam w związku z tym pytanko. Jesli nie ma prądu jeszcze to w jaki sposób doprowadzi do odbioru budynku? Jaki prąd trzeba zainsatlowac?

 

musisz mieć prąd docelowy do odbioru budynku, też to przechodziłam bo miałam prowizorkę puszczoną ziemią do budynku i taryfę droższą a, że nie ma mnie gdzie podpiąć bo trafo zajęte już przez ludzików to zrobiłam tylko odbiór częściowy, mimo,że wszystko wykończone w środku, ale Nadzór tylko an to pozwolił oczywiście mając papier z Energetyki, ze w ciągu 2 lat mi ten prąd dadzą, czyli warunki docelowe,

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powstal nam kolejny problem-nieproblem, ktory nalezy szybciutko rozwiazac... Rozprowadzenie instalacji gazowej po dzialce (od ulicy) i domu. Polecono nam w p. Jacka Zambrzyckiego z firmy Zambers w Zyrardowie.

 

http://szczegoly.pkt.pl/zambers_24e64e112d726baa148ff388a79ef9d2.html

 

Ktos go zna? Korzystal z jego uslug? Jak na razie jesli chodzi o ceny to spodziewac sie mamy okolo 800 pln za projekt instalacji. Duzo to czy malo?

 

Z gory dziekujemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKUJĘ ZA POMOC, NA ALLEGRO TEŻ OGLĄDAŁEM, LECZ POMYŚLAŁEM, ŻE MOŻE JEDNAK ZA TRANSPORT NIE TRZEBA BĘDZIE PŁACIĆ I CZEKAĆ NA DOSTAWĘ, ALE OCZYWIŚCIE JEST TO JAKIEŚ WYJŚCIE.

MIMO WSZYSTKO POCZEKAM JESZCZE NA ODPOWIEDŹ Z Y G Z A K A.

thx

 

No to dobrze mi się wydawało. Trasa na Błonie, jakiś kilometr za skrzyżowaniem na którym w lewo się skręca do tej nowej hali Gefco, po lewej stronie, pojemnik stoi jakieś 10m od drogi a na nim napis SPRZEDAM.

 

 

no to jutro jadę... dzięki, zobaczymy co i za ile.. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie. Ja baluję z dziecmi nad morzem a mąż sie wykańcza :)

Wprowadzka juz niedługo. Mam w związku z tym pytanko. Jesli nie ma prądu jeszcze to w jaki sposób doprowadzi do odbioru budynku? Jaki prąd trzeba zainsatlowac?

 

musisz mieć prąd docelowy do odbioru budynku, też to przechodziłam bo miałam prowizorkę puszczoną ziemią do budynku i taryfę droższą a, że nie ma mnie gdzie podpiąć bo trafo zajęte już przez ludzików to zrobiłam tylko odbiór częściowy, mimo,że wszystko wykończone w środku, ale Nadzór tylko an to pozwolił oczywiście mając papier z Energetyki, ze w ciągu 2 lat mi ten prąd dadzą, czyli warunki docelowe,

pozdr.

 

to odbiór częsciowy pozwala na mieszkanie? Ale ten odbiór czesciowy pewnie jest 100% gwarancją ze cie odwiedzą :/. U nas prąd docelowy bedzie w ciągu 2 miesięcy, nie lat......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie. Ja baluję z dziecmi nad morzem a mąż sie wykańcza :)

Wprowadzka juz niedługo. Mam w związku z tym pytanko. Jesli nie ma prądu jeszcze to w jaki sposób doprowadzi do odbioru budynku? Jaki prąd trzeba zainsatlowac?

 

musisz mieć prąd docelowy do odbioru budynku, też to przechodziłam bo miałam prowizorkę puszczoną ziemią do budynku i taryfę droższą a, że nie ma mnie gdzie podpiąć bo trafo zajęte już przez ludzików to zrobiłam tylko odbiór częściowy, mimo,że wszystko wykończone w środku, ale Nadzór tylko an to pozwolił oczywiście mając papier z Energetyki, ze w ciągu 2 lat mi ten prąd dadzą, czyli warunki docelowe,

pozdr.

 

to odbiór częsciowy pozwala na mieszkanie? Ale ten odbiór czesciowy pewnie jest 100% gwarancją ze cie odwiedzą :/. U nas prąd docelowy bedzie w ciągu 2 miesięcy, nie lat......

 

Pewnie wyjdę na strasznego laika ale czym jest ten odbiór częściowy? Podejrzewam, że mogę mieć ten sam problem co tygrysek12 choć na razie dopiero (a może już) mury się pną do góry :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...