Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

A ja wrócę do tematu, może komuś się to przyda. Znaleźliśmy architekta w Grodzisku, pana Błaszczaka, jesteśmy po pierwszej konsultacji i wrażenia są ok. Cena również. Porady tego pana - bezcenne. Czy jest to może osoba znana i obgadywana już tu na forum?

 

Edit: No to już wiem, ze różnie z tym polecaniem bywa.. ale pozostaniemy przy nim. Obok nas dwa nowe domy, które się budują, są jego projektu. Co prawda pan preferuje styl dworkowy z kopertowym koniecznie dachem ;) ale gdy po godzinie przerzucania swoich projektów i pokazywania nam coraz to innych dworków nie skapitulowaliśmy, tylko uparcie chcieliśmy dwuspadowy, pan poddał się i wyrysował parter naszego "wymarzonego domu" ;) Potem już szło gładko. Dostałam jako pracę domową wstępne zaprojektowanie poddasza jeśli chodzi o wymiary ;) bo pan powiedział, że mam "wyczucie przestrzeni i wyobraźnię", hihihi...

 

Ogólnie wrażenie było miłe. Wokół pętało się nasze dziecię, usiłując wyciągnąć coraz to nowe papiery z pana szafek, biurka i teczki, odbierając co chwila faks ;) Pan nie zwracał na nią uwagi. Gdy panu "skonczył się " ołówek, taki cienki, nie wiem jak to się nazywa, to wyjęłam swój taki sam i pan bardzo się zdziwił "czy ja też coś z budownictwem mam wspólnego?..." a ja na to, że to mój ołówek do podpisywania nut :D

 

Może za dużo uśmiechów w tym elaboracie ale czuję, że wreszcie coś drgnęło w temacie budowania się :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne etapy zakonczone:

 

wylewki, tarasik, brama garazowa i skrzynka na prad...

 

Tu zdjecia z akcji:

i stala sie jasnosc

grunt to prund

sloth // leniwiec pieciopalczasty

 

a skoro juz wklejam linki to wkleje tez kilka z wczesniejszych etapow:

 

podlogowe:

control panel of underfloor heating // sterownia ogrzewania podlogowego

underfloor heating installation // instalacja ogrzewania podlogowego 2

 

styropian:

zakrapiany etos // dropped ethos

 

dekarze:

man at work

clan of roofers - thinking

http://www.flickr.com/photos/stempel_/2672376680/

wiezba // construction of roof

wiecha

 

radio tynkarzy ;-)

http://www.flickr.com/photos/stempel_/2655131321/

 

i w miare aktualne foto chalupy:

http://www.flickr.com/photos/stempel_/2743758885/

 

 

 

A poza tym mamy problemy z uruchomieniem ostatniej transzy kredytu. Jesli macie na to ochote poczytajcie sobie nasz dziennik budowy. Zaczynajacy znajda tam dobra rade lub ostrzezenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa wlasnie go (Pana Zambersa) odnalazlem w naszej ksiazce adresowej. :-)

 

Ma porzadne opinie od bobo30 i walacikow. Pamietacie ile placiliscie za projekt?

Pan Zambrzycki to porzadny wykonawca, ale projekt robila nam Pani Zofia O, ktora z tym Panem wspolpracuje, projekt + uzgodnienia, +pozwolenie na budowe 1 TPLN

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zwiazku z powyzszym pytania mam:

 

1. maz podlaczyl nas do swiata, czy nie ma nic lepszego niz blueconnect?????,zmiana z chello light na EDGE to powrot do czasow laczenia sie przez modem w TPSA :( :(

 

2. czy w domu musi byc ktos zameldowany?

jakos nie mam ochoty na zmienianie wszystkich dokumentow, a ze wzgledu na casting do warszawskich przedszkoli wolalabym aby moje dziecko nadal bylo zameldowane w Wawie,

wiem,ze cos sie w prawie jakis czas temu zmienialo, ale internet mam tak wolny,ze nawet nie moge poszukac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjeciu najfajniejsza czesc z nas z faktura VAT za instalacje hydrauliczne (materialy na podlogowe, przewody, itd itp...) - jak na razie jeszcze bez kaloryferow i kotla. Nawiasem mowiac zareklamujemy STALTEX z Nadarzyna, ktory daje ladne rabaty. Obiecali nam np 40% rabatu, jesli wezmiemy od nich wszystkie kaloryfery do calej chalupy. Rabaty na kotly siegaja 30% w porownaniu z cenami katalogowymi.

 

dluga faktura za instalacje hydrauliczna // long invoice for plumbing stuff

 

i linek do firmy:

 

http://www.staltex.com.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jesteśmy na etapie szukania firm, które wykonują okna i drzwi. Wiemy, że czas realizacji to około miesiąca. Jesteśmy zainteresowani oknami PCV. Czy możecie polecić jakieś firmy, które w okolicach Pruszkowa, Grodziska sprawdziliście. Jakieś namiary ewentualnie. Będziemy wdzięczni.

Druga sprawa, to sprawa ocieplenia zewnętrznego. Chcemy przed zimą zamknąć dom i zacząć robić wszelkie prace w środku i w związku z tym mamy pytanie, czy ocieplić również dom z zewnątrz bez malowania elewacji?, czy zostawić i zacząć dopiero prace zewnętrzne po zimie? co będzie lepsze, jak zachowują się tynki w środku, czy ściany lepiej oddychają i wszystko lepiej schnie bez ocieplenia?

Ja Wy robiliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

pilnie poszukujemy ekipy, ktora podejmie sie wykonania dokonczenia rozpoczetej budowy. Obecny stan to parter przygotowany pod stal (budynek z uzytkowym poddaszem). Z poprzednia ekipa mielismy wiele problemow i zdecydowalismy zakonczyc wspolprace. Roboty nie jest duzo (przygotowanie pod strop), moze ktos zna ekipe, ktore tego sie podejmie nawet z doskoku :) (Stara Wieś).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rob_erto

witam,

 

aktualnie czekam na uprawomocnienie się PnB i prawdopodobnie w tym tygodniu zgłaszam rozpoczecie prac budowlanych... buduję Taurusa II 2G (po adaptacjach ~195m2 pow. użytkowej).

 

Mam pytanie do doświadczonych już forumowiczów, czy nie przesadziłem z kosztorysem (chciałem wykonać bezpieczna wersję bydowy stanu pod klucz). Bazowałem na kosztorysie SSO a reszta to moja inwencja twórcza i czerpanie z innych/ podobnych kosztorysów:

 

1. Fundamenty - 56.000,00 PLN brutto

2. Stan surowy - 212.000,00 PLN brutto

3. Instalacje - 70.000,00 PLN brutto

4. Prace wykończeniowe wewnętrzne - 85.000,00 PLN brutto

5. Prace wykończeniowe zewnętrzne - 22.000,00 PLN brutto

6. Zagospodarowanie terenu - 25.000,00 PLN brutto

RAZEM: 470.000,00 PLN brutto (materiały + robocizna).

 

Budował będę systemem gospodarczym. Jak sądzicie - nie przestrzeliłem zbytnio tego kosztorysu (jakby nie było to fura pieniędzy i dobrze byłoby wydać mniej niż przewiduje ten kosztorys).

 

Z góry dzieki za porady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

aktualnie czekam na uprawomocnienie się PnB i prawdopodobnie w tym tygodniu zgłaszam rozpoczecie prac budowlanych... buduję Taurusa II 2G (po adaptacjach ~195m2 pow. użytkowej).

 

Mam pytanie do doświadczonych już forumowiczów, czy nie przesadziłem z kosztorysem (chciałem wykonać bezpieczna wersję bydowy stanu pod klucz). Bazowałem na kosztorysie SSO a reszta to moja inwencja twórcza i czerpanie z innych/ podobnych kosztorysów:

 

1. Fundamenty - 56.000,00 PLN brutto

2. Stan surowy - 212.000,00 PLN brutto

3. Instalacje - 70.000,00 PLN brutto

4. Prace wykończeniowe wewnętrzne - 85.000,00 PLN brutto

5. Prace wykończeniowe zewnętrzne - 22.000,00 PLN brutto

6. Zagospodarowanie terenu - 25.000,00 PLN brutto

RAZEM: 470.000,00 PLN brutto (materiały + robocizna).

 

Budował będę systemem gospodarczym. Jak sądzicie - nie przestrzeliłem zbytnio tego kosztorysu (jakby nie było to fura pieniędzy i dobrze byłoby wydać mniej niż przewiduje ten kosztorys).

 

Z góry dzieki za porady :)

 

rob_erto jeśli pod hasłem "prace wykończeniowe zewnętrzne" kryje się ocieplenie budynku i położenie tynków, to będzie trochę mało. my za samo położenie styropianu i zaciągniecie wszystkiego klejem zapłaciliśmy ponad 12kpln, tylko za samą robotę.

 

My mamy także pytanie. Czy za ocieplenie poddasza - czyli sama robociznę (wełna mineralna, stelaż+płyty G-K) 90 pln/mkw to dużo? Nas ta suma troche przeraziła, ale nie mamy dobrego rozeznania w cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jesteśmy na etapie szukania firm, które wykonują okna i drzwi. Wiemy, że czas realizacji to około miesiąca. Jesteśmy zainteresowani oknami PCV. Czy możecie polecić jakieś firmy, które w okolicach Pruszkowa, Grodziska sprawdziliście. Jakieś namiary ewentualnie. Będziemy wdzięczni.

Druga sprawa, to sprawa ocieplenia zewnętrznego. Chcemy przed zimą zamknąć dom i zacząć robić wszelkie prace w środku i w związku z tym mamy pytanie, czy ocieplić również dom z zewnątrz bez malowania elewacji?, czy zostawić i zacząć dopiero prace zewnętrzne po zimie? co będzie lepsze, jak zachowują się tynki w środku, czy ściany lepiej oddychają i wszystko lepiej schnie bez ocieplenia?

Ja Wy robiliście?

 

W sprawie okien polecam Pana Cichawę. Na forum Muratora ma nick: Jareko.

Bardzo kompetentny, jeśli jego okna okażą sią dla Ciebie zbyt drogie możesz z nim konsultować inne opcje - jest też doradcą. Mieszka w Grodzisku a biuro ma na Bemowie.

 

Odnośnie ocieplenia to ja wybrałem następującą kolejność:

1. Hydraulika z wyprowadzonymi na zewnątrz dwoma kranami do podlewania.

2. Okna PCV.

3. System alarmowy i elektryfikacja domu z wyprowadzeniami na zewnątrz, gniazd, włączników i oświetlenia.

4. Ocieplenie i tynkowanie zewnętrzne i wewnętrzne.

5. Ogrzewanie podłogowe

 

Komentarz do powyższego scenariusza.

U Jareko na okna czeka się (latem) dwa miesiące. W tym czasie hydraulik miał czas więc zrobił swoje. Elektryk wejdzie jak dom będzie zamknięty bo miedziane kable w otwartym domu to .... . Pierwsza będzie robiona instalacja alarmowa bo nieotynkowane okna to .... . Zaraz po elektryku wchodzą tynkarze wewnętrzni a po nich znowu hydraulik aby zrobić podłogówkę. To jego pomysł bo już mu się zdarzyło naprawiać podłogówkę po tynkarzach (rusztowania, spadające z nich deski czy kasty z zaprawą miażdżą rury).

W zamknietym domu wentylacja po tynkowaniu jest ważna. Robi się coraz chłodniej i para wodna będzie się skraplać na szybach. Ryzykowne jest zostawianie otwartch czy chociaż rozszczelnionych okien. Wentylację zamknietego domu trzeba mieć przewidzianą już w projekcie. Jeśli nie macie zamiaru robienia wentylacji mechanicznej to zamówione okna koniecznie muszą mieć nawiewniki aby grawitacyjnie mogła działać i w miarę sprawnie usuwać z domu wilgoć budowlaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

1. Fundamenty - 56.000,00 PLN brutto

2. Stan surowy - 212.000,00 PLN brutto

3. Instalacje - 70.000,00 PLN brutto

4. Prace wykończeniowe wewnętrzne - 85.000,00 PLN brutto

5. Prace wykończeniowe zewnętrzne - 22.000,00 PLN brutto

6. Zagospodarowanie terenu - 25.000,00 PLN brutto

RAZEM: 470.000,00 PLN brutto (materiały + robocizna).

 

Z góry dzieki za porady :)

 

Rozwaz tez to zagospodarowanie terenu - czy jest to potrzebne do odbioru budynku? My przewidzielismy na takie rzeczy w kosztorysie 10 kpln, ktore przydaloby sie nam bardzo w tej chwili na wazniejsze sprawy... Mozna mieszkac w budynku bez rownego chodniczka z kostki bauma dookola i robic go w miedzyczasie ale bez np drzwi wejsciowych ;-) jest to trudniejsze...

Lepiej zostaw w zagospodarowaniu jakas minimalna sume a reszte rozdziel na pozycje wysokiego ryzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...