Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

MarcinIKS

 

 

Znalazłem pojemnik 220l za 90zł w Leroy Merlin :D

Teraz szukam tanio piachu do zasypania fundamentów, bo będę go raczej duuużo potrzebował.

 

co do piachu , polecam Pana Adama , mieszka w Książenicach od rąda jadąc w stronę Nadarzyna na skrzyżowaniu z pierszeństwem skręcamy w lewo i po 300 metrach po prawej stronie mały żółty domek, Woził dla mnie i do murowania, i do Fundamentów i do podnoszenia terenu, Jesteśmy bardzo zadowoleni.

692 333 694 polecam.

 

A ja Pana Adama nie polecam.

Przywoził niepełne wywrotki. Nie rozsypał piachu jak trzeba, przywióż za dużo i kazał sobie zapłacić (bo wcześniej wg niego w fundament powinno wejść więcej wywrotek), poza tym naruszył nam fundament koparką, a jak murarze zwrócili mu uwagę to powiedział że jak im się nie podoba to on może nie wsypywać piachu do fund i sami będą to robić taczkami...

 

Przykro mi słysząc takie rzeczy. My nie mieliśmy żadnych takich nieprzyjemności.

Jednakże jak pokazuje życie, nie każdy, kogo się poleca, gdzie indziej zrobi tak, jak u nas. Pozostaje mieć nadzieję, że inni polecani przeze mnie wykonawcy, nie będą siać na Naszej Grupie złych opinii o sobie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

co do piachu , polecam Pana Adama , mieszka w Książenicach od rąda jadąc w stronę Nadarzyna na skrzyżowaniu z pierszeństwem skręcamy w lewo i po 300 metrach po prawej stronie mały żółty domek, Woził dla mnie i do murowania, i do Fundamentów i do podnoszenia terenu, Jesteśmy bardzo zadowoleni.

692 333 694 polecam.

 

Dzięki za namiar, ale człowiek rzucił taką cenę, że raczej nie skorzystam :)

Potrzebuję tego na oko ze 100m3, niestety w pobliżu Jaktorowa brak jest żwirowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestyty nie mam dostepu do strony grupy, a wiec i do ksiazki adresowej.

Skrzynka i papiery sa, wiec cene uwazam za zbyt wygorowana. Rozmawialem z jednym elektrykiem i podejmie sie podlaczenia za 1,3 tys.

Podobno robia problemy jesli podlaczenie wykonuje elektryk nie polecany przez ZEW. Czy to prawda???

 

Acha dziekuje wszystkim za namiary na elektrykow

 

Coś w tym jest, same podłączenie RBtki do linii energetycznaj NN robili ludzie z ZEW Pruszków.

 

Nas do linii też podłączali ludzie ZEW-T Pruszków. Samą Rbetkę robili ludzie polecani przez Zakład. Przynajmniej nie było żadnych problemów. Wszystko załatwiliśmy chyba w 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj lamalina

ja osobiście miałam do czynienia z tą "góralską" ekipą. Wybudowali mi w tym roku piękny domek, a teraz budują dla moich teściów. Serdecznie ich polecam, oni nie budują - oni tańczą, aż miło popatrzeć,a tempo wzrostu domu jest niesamowite. Dzięki nim wprowadzimy się już w tym roku, a pierwszą łopatę wbili 1 kwietnia ;)

Odpowiem na wszystkie pytania dotyczące tej ekipy, bo znam ich od kilku lat.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszła kolej na rozmowy o pieniądzach. Czyli: na koncie pusto, pora na kredyt. Jaki bank byście polecili, a którego lepiej unikać? Potrzebuję kredyt na dokończenie budowy przy stanie surowym otwartym ( może zamkniętym ). Warunki finansowe z tego co wyczaiłem z grubsza są podobne, chodzi mi raczej o podejście do klienta, formalności i sprawność obsługi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszła kolej na rozmowy o pieniądzach. Czyli: na koncie pusto, pora na kredyt. Jaki bank byście polecili, a którego lepiej unikać? Potrzebuję kredyt na dokończenie budowy przy stanie surowym otwartym ( może zamkniętym ). Warunki finansowe z tego co wyczaiłem z grubsza są podobne, chodzi mi raczej o podejście do klienta, formalności i sprawność obsługi.

Wszystko zależy od tego Twojej sytuacji.. czy już masz kredyt, czy jeszcze nie...

my mieliśmy kredyt na działkę i poszliśmy do PEKAO celem wzięcia kredytu na dokończenie budowy..

Analizę zdolności kredytowej przeszliśmy, natomiast bank nie wyraził zgody na kredyt, gdyż:

- już był wpisany na hipotekę działki inny bank, a oni z reguły chcą być jako pierwsi na liście

- kredyt, który chcieliśmy wziąć plus kredyt, który jest wpisany na hipotekę, nie mieściły się w połowie wartości nieruchomości..

 

taki mały absurd... niby finansują do 100% nieruchomości, ale kredyt musi się zmieścić w połowie wartości nieruchomości...

 

teraz próbujemy w PKO BP... zobaczymy co powiedzą.. ale jeśli chodzi o ludzi, to wszystko pozostaje kwestią indywidualną pani/pana w okienku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego Twojej sytuacji.. czy już masz kredyt, czy jeszcze nie...

No to kartotekę mamy czystą, zdolność kredytowa chyba też jest, zależy mi tylko na sprawej obsłudze przez bank i nie piętrzeniu problemów co chwila.

PKO BP nawet nie biorę pod uwagę, PeKaO SA - spróbuję :p

 

Hej, Może spróbujcie w EUROBANKU, tak reklamują, że TYLKO DOWÓD OSOBISTY wystarczy.... albo w POLBANKU.

 

a jak i tam nie da rady, to zostaje ING i hasło: BOGAĆMY SIĘ... :-)

powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PKO BP nawet nie biorę pod uwagę, PeKaO SA - spróbuję :p

 

Zrobisz jak zechcesz ale nad PKO BP się zastanów - nam zaproponowali całkiem korzystne warunki i właściwie nie mieliśmy żadnych problemów. Kredyt na działkę dostaliśmy chyba w tydzień (od dostarczenia wszystkich papierków) na budowę chyba niecały miesiąc (ale załatwiany w szczycie sezonu urlopowego).

W PeKaO SA nasza zdolność kredytowa jako bezdzietnego małżeństwa była niższa niż suma zdolności kredytowej dwóch singli - absurd :o . Podziękowaliśmy zanim zaczęliśmy z nimi poważnie rozmawiać.

 

Pytanie z innej beczki - czy możecie polecić jakiś dobry skład drewna/tartak w naszej okolicy - dotychczas zaopatrywaliśmy się na pograniczu Milanówka i Brwinowa i okazało się, że nagle się zamknęli. Bywaliśmy w składach w Otrębusach i Kaniach ale jakoś nie przypadły nam do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zygzak

 

Kredyt temat rzeka :evil: Jesli masz rzeczywiscie czysta sytuacje (bank wcale niekoniecznie bedzie takiego samego zdania ...) to rozejrzyj sie za takimi ktore nie robia problemow z podzialem pieniedzy na transze i kolejnymi transzami.

 

Np Fortis mial bdb propozycje marzy ale wymagali dokumentowania kosztow fakturami lub wizyty rzeczoznawcy. Mysle ze Nordea jest warta zainteresowania a do tego Polbank, Fortis.

 

Zlozylbym wnioski do kilku bankow, wtedy masz cien nadziej ze pieniadze wplyna Ci na konto za jakies 6 tygodni jesli kolejne Ci odmowia ...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin IKS

 

Popoluj na ciezarowki wywozace ziemie z autostrady pomiedzy Starymi Babicami a Pruszkowem. Powinni tanio sprzedawac. Mysle ze da rade zejsc do 100 za 18 m3 za piach ... Taniej ziemi nie dostaniesz.

 

pozdrawiam

 

Ooo, ciekawe - a gdzie tak mniej więcej teraz budują? Jakoś nie kojarzę wykopków w tamtych stronach, choć nie poruszam się akurat w tamtych okolicach zbyt często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kredyt w PKO BP. Szybko, sprawnie i miło. Polbank chciał mi dać mniejszy kredyt, a w Millenium rozpatrywanie wniosku trwało 2 mce! Żeby było smieszniej wcale nie brałam pod uwagę tego banku, a zaszłam tam przypadkowo. Warunki jakie mi zaproponowali były najkorzystniejsze, więc stanęło na PKO BP. W Grodzisku załatwia to Pani Marta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kredyt w PKO BP. Szybko, sprawnie i miło. Polbank chciał mi dać mniejszy kredyt, a w Millenium rozpatrywanie wniosku trwało 2 mce! Żeby było smieszniej wcale nie brałam pod uwagę tego banku, a zaszłam tam przypadkowo. Warunki jakie mi zaproponowali były najkorzystniejsze, więc stanęło na PKO BP. W Grodzisku załatwia to Pani Marta.

 

W PKO BP przerażała mnie kolejka emerytów, o każdej porze dnia i nocy. No ale mam nadzieję że w okienku po kredyt hipoteczny ich nie będzie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki - czy możecie polecić jakiś dobry skład drewna/tartak w naszej okolicy - dotychczas zaopatrywaliśmy się na pograniczu Milanówka i Brwinowa i okazało się, że nagle się zamknęli. Bywaliśmy w składach w Otrębusach i Kaniach ale jakoś nie przypadły nam do gustu.

 

Polecamy sklad drewna w Kozerkach zdaje sie (bo to chyba juz tuz za Grodziskiem) po prawej stronie jadac w kierunku Jaktorowa. Jesli dobrze pamietam to nazwisko wlasciciela Kaminski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kredytu to bardzo duzo slyszelismy o tym, ze w Polbanku jest bardzo elastycznie jesli chodzi o zdolnosc kredytowa...

 

Jeszcze ze dwa tygodnie temu bym polecal Polbank ale obecnie mam mieszane uczucia... Mamy spor z bankiem o ostatnia transze kredytu... co wynika z roznego oszacowania stanu zaawansowania prac.. a ten z kolei wynika ze zle rozpisanego kosztorysu a to jest wynikiem blednego przedstawienia nam sprawy przez Pania, ktora sie nami zajmowala.

 

Jestesmy w sytuacji niedobrej a za jakis miesiac jesli nie uda sie niczego wymyslec, to bedziemy w zlej a za dwa miesiace w dramatycznej...

 

Co ciekawe mamy w Polbanku kredyt hipo na dzialke i dom, z czego dwie transze wyplacone. Za kazdym razem bylismy w tym samym oddziale banku i za kazdym razem obslugiwal nas kto inny i znikal (przenoszono go?)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy kredyt w Polbanku, i do tej pory nie mieliśmy zadnych problemów. Właśnie dostaliśmy trzecią (ostatnią) transzę. Po pierwszej nawet nikt do nas nie przyjechał, żeby skontrolować stan budowy, tylko od razu po naszym zgłoszeniu przelali nam kaskę. Na przyznanie kredytu i pierwszą transzę czekaliśmy w sumie jakieś 2-3 tyg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...