Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

no to zabiłeś mi przysłowiowego gwoździa. Do tej pory rozważałam wyłacznie makroterm, ale ceny tych kominków sa zdecydowanie atrakcyjniejsze...

 

Pytanie zatem czy za mniejsza ceną idzie także niższa jakośc, jak to niestety w zyciu bywa...

Czy ktoś poza Senserem jest uzytkownikiem kominka z płaszczem wodnym? i jeśli tak to jakiej firmy.

 

Zerknij na aukcje allegro i pomejluj z nabywcami tych kominków od nich moze sie cos dowiesz, jest to obarczone co prawda pewnym bledem bo nawet jak ktos kupił i nie jest zadowolony z kominka to moze wzisnac kity i udac ze jest zadowolony. Z drugiej strony takie zachowania to tylko w rodzinie i w "realu" w necie anonimowośc wyzwala szczerość :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Drodzy grupowicze,

 

Czy macie może orientację czy w marketach budowlanych można kupić drut wiązałkowy i pręt stalowy, gładki 6mm. Potrzebujemy jakiś śladowych, ilości, skład ich już dziś nie dowiezie (wogóle nie są skłonni wozić małych ilości :evil: ) a przydałoby się to jutro mieć. Jak coś wiecie to dajcie proszę znać bo nie chciałabym na darmo jeździć i szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx. Problem w tym, że składy zazwyczaj pracują w tych godzinach co ja, a jak na złość dziś nie mogę się wyrwać. Ale już znalazłam - gdyby ktoś potrzebował to rzeczywiście drucik w prawie każdym markecie a stal jest np. w Platformie albo w Castoramie.

 

PS: gdzie jest skład stali w Jankach? Próbowałam coś znaleźć w necie ale nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozecie polecic kogos solidnego do zdjecia humusu na dzialce w Jaktorowie?

 

Szukam tez kierownika budowy - budowa na ww. dzialce.

Mozecie polecic kogos kto rzeczywiscie sie przylozy i doradzi a nie bedzie jedynie skladal podpisy? Najlepiej pewnie bylo by miejscowego albo max 10 km w obrebie budowy.

 

Jesli macie namiar na sprawdzona ekipe /ale w pelni samodzielna, z wlasnymi narzedziami, spaniem i najlepiej dojsciem do jak materialu po dobrych cenach/ z tego rejonu to tez prosze o namiary. Budowa - moze fundamenty na jesieni - reszta jak najszybciej od wiosny. Dom prosty dosyc

http://www.dobreprojekty.pl/lustrox.php?kod=w2112c

+ wykusz i zadaszony taras

 

Chyba najpierw lepiej zdjac humus a dopiero pozniej brac geodete do wyznaczenia zarysu - w odwrotnej kolejnosci chyba latwo naruszyc wyznacozny obszar koparka itd?

 

Czy jesli w tym roku nie rusze jednak z budowa to taki zdjety humus przez cala zime nie bedzie w niczym utrudnial startu na wiosne?

 

Pozdraiwam

strix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozecie polecic kogos solidnego do zdjecia humusu na dzialce w Jaktorowie?

 

Ja polecam pana Kłosiewicza, namiary na niego są w książce tel. grupy grodziskiej. W każdym razie omijaj Grudkowskich z daleka.

 

Szukam tez kierownika budowy - budowa na ww. dzialce.

 

Tutaj Ci nie pomogę, bo swojej kierownik nie polecę :-?

 

Chyba najpierw lepiej zdjac humus a dopiero pozniej brac geodete do wyznaczenia zarysu - w odwrotnej kolejnosci chyba latwo naruszyc wyznacozny obszar koparka itd?

Czy jesli w tym roku nie rusze jednak z budowa to taki zdjety humus przez cala zime nie bedzie w niczym utrudnial startu na wiosne?

 

Najpierw humus, potem geodeta, najlepiej jak już będą nabite ławy ciesielskie, wtedy może on gwoździami nanieść osie konstrukcyjne budynku.

Zbieranie teraz humusu i czekanie do wiosny nie bardzo ma sens, bo na wiosnę będziesz miał już nowe roślinki w miejscu zebranej teraz darni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozecie polecic kogos solidnego do zdjecia humusu na dzialce w Jaktorowie?

 

Szukam tez kierownika budowy - budowa na ww. dzialce.

Mozecie polecic kogos kto rzeczywiscie sie przylozy i doradzi a nie bedzie jedynie skladal podpisy? Najlepiej pewnie bylo by miejscowego albo max 10 km w obrebie budowy.

 

Budowa - moze fundamenty na jesieni - reszta jak najszybciej od wiosny.

 

Chyba najpierw lepiej zdjac humus a dopiero pozniej brac geodete do wyznaczenia zarysu - w odwrotnej kolejnosci chyba latwo naruszyc wyznacozny obszar koparka itd?

 

Czy jesli w tym roku nie rusze jednak z budowa to taki zdjety humus przez cala zime nie bedzie w niczym utrudnial startu na wiosne?

 

Pozdraiwam

strix

 

Koparkowy od Kłosiewicza robił u mnie tzw korytowanie czyli usuwał humus. Sam wyznaczyłem teren korytowania przez wyznaczenie rogów budynku z przesunięciem o 1,5 m na zewnątrz. W zeszłym roku kosztowało to 100 zł/ godz. U mie trwało to 4,5 godz. a grubość humusu dochodziła do 40 cm. Geodeta wytycza osie po korytowaniu. Samo korytowanie wykonujemy dopiero wtedy gdy mamy umówioną ekipę budowlaną. Chodzi o wodę gruntową. Pozostawienie powstałego wykopu na zimę gwarantuje nam basen na wiosnę i czekanie z pracami fundamentowymi do maja. Zanim przystąpisz do korytowania musisz wiedzieć/ustalić z majstrem lub kierownikiem gdzie odkładać humus tak aby powstała góra nie przeszkadzała w zagospodarowaniu placu budowy oraz w wożeniu i składowaniu materiałów budowlanych. Musisz więc wiedzieć gdzie będzie szalet, magazyn, węzeł betoniarski, piach i żwir zanim pokażesz koparkowemu gdzie ma składować humus. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no to sobie poczytałem z żoną... lepsze niż Horror pt: "Koszmar z Ulicy Wiązów"

....ale żeby prywatne smrody na forum...? ech

znajdujmy TYLKO polecanych fachowców, płaćmy uczciwie i cieszmy się z własnego domu...

DOBRANOC :-)

mnie też to niesmaczy ale niestety miałem tą nieprzyjemnosc i teraz chce o tym uprzedzić pozostałych bo wiem że panowie szukajajuz zleceń w innych rejonach mazowsza bo na białołęce już jest o nich głośno - mnie też się wydaje że to nie jest miejsce do załatwiania takich spraw z niezadowolonym klientem ale wykonawca jest przekonany że jest górą w tej dyskusji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przy okazji kominków. Nie wiem czy zauważyliście ale we wrześniowym muratorze są opowieści o kominkach czytelników muratora. I jest tam kominek Jakuba J i szanownej małżonki:)

moze juz była o tym mowa tylko ja przegapiłam...

 

i jeszcze jeden znany mi z forum przyuważyłam, to kominek Damiana i Kasi (damianr) - bardzo mi się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przy okazji kominków. Nie wiem czy zauważyliście ale we wrześniowym muratorze są opowieści o kominkach czytelników muratora. I jest tam kominek Jakuba J i szanownej małżonki:)

moze juz była o tym mowa tylko ja przegapiłam...

 

i jeszcze jeden znany mi z forum przyuważyłam, to kominek Damiana i Kasi (damianr) - bardzo mi się podoba

tak nasz kominek też tam jest 8) - jesli dobrze zrozumiałem redaktorke to są tam same kominki forumowiczów (Reziego również)

pozdrawiam 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mam jescze jedna prośbe poszukuje ekipy do skończenia domu ..

 

mam prawie stan zero tzn brakuje hydrauliki i chudziaka ...

 

maja ekipa zabrała sprzet i nie odbierają telefonu :(

 

nigdy bym sie nie spodziewał ...

 

 

naprawde to jest nierówna walka !

 

bardzo chciałbym mieć do zimy stan surowy otwary

 

help me

 

pozdr

 

Tomek

 

pytałam moich murarzy ale w tymroku już nie mają czasu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówi się trudno... Ja zamierzałam zacząć w 2006 w sierpniu. Nie wyszło. Następny termin to był czerwiec 2007, ekipa mnie wpuścila w maliny. No i dobrze. Zaczęliśmy 13.listopada. 2007, zima nam sprzyjała i w październiku się wprowadzamy. Plany budowlane bywają często weryfikowane przez tzw. rzeczywistość... :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...