Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A Ty w jakich okolicach się budujesz i...kiedy?Czy już budowa ruszyła?

My zaczynamy na wiosnę...jeśli uda nam się sprzedać mieszkanie.

 

7 listopada minie 5 lat jak mieszkamy :lol: i fajnie sie mieszka. Mysle że wam sie również uda :wink: Jestesmy juz nawet po pierwszym malowaniu :-?

:D No tak czułam, że to moje pytanie trochę nie na miejscu jak spojrzałam na Twoją datę pierwszego logowania. :D

Och, dziękuję, ja również mam nadzieję że się uda. :lol:

 

Datą sie nie sugeruj, bo w czasie budowy nie napisalem chyba zadnego posta :roll: :oops: , nie miałem czasusie po niczym podrapac. dom budowalismy w 2003 roku w ciagu 7 miesiecy od gołej łąki do normalnego domku wykonczonego w 100%. Udało sie ale never again :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Posłuchajcie, UKE tworzy listę białych plam szerokopasmowego internetu i telefonii stacjonarnej. Warto wypełnić ankietę choćby po to, żeby niezależni dostawcy dostrzegli, że w danym rejonie jest zapotrzebowanie na usługę.

 

Ankiety są tutaj http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?page=text&news_cat_id=140&news_id=3296&layout=1&place=Text01

 

A u nas chyba wyjątkowo słabo jest. Tepsa miała kłaść kable i podobno w gminie Żabia Wola miało być wszystko skończone we wrześniu 2008. Ja tam nie widzę nawet początku prac. Od roku męczę się na iPlusie. I mimo bliskości masztu i tego, że udaje się nawet łapać HSDPA, to raz działa, raz nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaweł dzięki za namiar :D

Zanim sie tu zadomowimy, a w zasadzie ja.. to chyba troche minie :roll:

Jakieś trudne te początki zwłaszcza towarzyskie :wink:

 

Pozdrawiam

Aga

 

to chyba też o mnie :oops: cześć Aga :D

 

Z kontaktami towarzyskimi jest jak z porami roku, obecnie jestemy na etapie listopada :cry: do wiosny kawal czasu kiedy wszystko się rozwinie :D . Dodatkowo wiekszosc cierpi nahroniczny brak czasu (spowodowany życiem, czyli prac, dojazdami itp) co tez ma wplyw na to ze te stosunki wygladają jak wyglądają :-? Ale jestemdobrej mysli :roll: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchajcie, UKE tworzy listę białych plam szerokopasmowego internetu i telefonii stacjonarnej. Warto wypełnić ankietę choćby po to, żeby niezależni dostawcy dostrzegli, że w danym rejonie jest zapotrzebowanie na usługę.

 

Ankiety są tutaj http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?page=text&news_cat_id=140&news_id=3296&layout=1&place=Text01

 

A u nas chyba wyjątkowo słabo jest. Tepsa miała kłaść kable i podobno w gminie Żabia Wola miało być wszystko skończone we wrześniu 2008. Ja tam nie widzę nawet początku prac. Od roku męczę się na iPlusie. I mimo bliskości masztu i tego, że udaje się nawet łapać HSDPA, to raz działa, raz nie....

My dzisiaj sprawdzaliśmy jak działa na działce orange. Jeśli chodzi o prędkośc to prawie taka sama jak w centrum Warszawy gdzie mieszkamy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich budujących...

Pytanie mam; potrzebuję zakupić sztachety drewniane najchętniej aby nie były olchowe, do ogrodzenia. Cokół i słupki zaczynają od jutra robić. Wysokość mniej więcej około 1,70 - 1,90 . Szerokość 10 - 12 cm. Czy może wiecie gdzie w Naszej okolicy mogę coś takiego kupić? Czy ktoś ma takie ogrodzenie. I przede wszystkim, jak się kształtują ceny takiego mojego wymysłu?

Będę wdzięczny za namiary.

THX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochana grupo,

 

ja znowu po pomoc - jak zwykle. Ale może tematem wstępu - jakies dwa tygodnie temu w niedziele wieczorem dzwoni do mnie Pani, przedstawia sie ze jest z firmy Zamber i ze jutro przyjezdzaja robic nam gaz. Gaz ze mial byc to wiedzialam, ale za jakies pol roku myslalam ze przyjada. A tu wszystko musi byc przygotowane, skrzynka kupiona - albo od nich za 700 złoty (normalnie 400 kosztuje). Nic to - mam w koncu tate supermana - tata wszystko zalatwil na czas, nawet wiecej - dogadal z nimi od razu rozprowadzenie gazu po domu. I w ten oto szybki i niespodziewany sposob stalam sie posiadaczka przylaczenia gazowego.

I teraz prosba o pomoc - a mianowicie doradzenie w sprawie pieca gazowego, ktory chcialabym przed zima zakupic i dom juz ogrzewac minimalnie. Czy mozecie mi polecic marke - model.

dzieki

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga - ja Ci nie doradzę modelu ale dla osób biegłych w temacie podaj trochę danych, które ułatwią uzyskanie odpowiedzi a więc opisz jakie masz pomieszczenie na piec czyli powierzchnia i wysokość, czy to jest kotłownia z nawiewem czy chcesz kocioł z zamknietą komorą spalania a więc wyrzut spalin do komina czy poziomo przez ścianę na zewnątrz z poborem powietrza odpowiednio przez komin lub przez ścianę (układem spalinowo-powietrznym rura w rurze). Jeśli z zamknietą komorą spalania to może kondensacyjny ?

A poz tym piec jednofunkcyjny czy dwu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My dzisiaj sprawdzaliśmy jak działa na działce orange. Jeśli chodzi o prędkośc to prawie taka sama jak w centrum Warszawy gdzie mieszkamy...

 

Tak samo dobrze, czy tak samo źle? ;-)

 

Jeśli logujecie się do BTS'a, który stoi przy Shellu w Żabiej Woli to z tego co wiem PTK ma tam tylko EDGE.

 

Tak samo dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki psed za cenne wskazowki

a więc opisz jakie masz pomieszczenie na piec czyli powierzchnia i wysokość, - piec bedzie w pomieszcze gospodarczym o wysokosci 2,85, powierzchnia okolo 4 m2, jest tak wejscie w komin, ale chyba chce taki z zamknietą komorą spalania bo podobno sa wydajniejsze i mniej strat ciepla. Wyrzut przez sciane (chyba...?)

czy to jest kotłownia z nawiewem czy chcesz kocioł z zamknietą komorą spalania a więc wyrzut spalin do komina czy poziomo przez ścianę na zewnątrz z poborem powietrza odpowiednio przez komin lub przez ścianę (układem spalinowo-powietrznym rura w rurze). Jeśli z zamknietą komorą spalania to może kondensacyjny ?

A poz tym piec jednofunkcyjny czy dwu ?

nie wiem niestety czym sie roznia poszczegolne rodzaje. Ogolnie jestem zielona w temacie - czasu na doczytanie i douczenie sie nie mam, wiec moze jakis dorby ludek cos poradzi. Ogolnie ma byc efektywny - mało palic, duzo grzac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki psed za cenne wskazowki

a więc opisz jakie masz pomieszczenie na piec czyli powierzchnia i wysokość, - piec bedzie w pomieszcze gospodarczym o wysokosci 2,85, powierzchnia okolo 4 m2, jest tak wejscie w komin, ale chyba chce taki z zamknietą komorą spalania bo podobno sa wydajniejsze i mniej strat ciepla. Wyrzut przez sciane (chyba...?)

czy to jest kotłownia z nawiewem czy chcesz kocioł z zamknietą komorą spalania a więc wyrzut spalin do komina czy poziomo przez ścianę na zewnątrz z poborem powietrza odpowiednio przez komin lub przez ścianę (układem spalinowo-powietrznym rura w rurze). Jeśli z zamknietą komorą spalania to może kondensacyjny ?

A poz tym piec jednofunkcyjny czy dwu ?

nie wiem niestety czym sie roznia poszczegolne rodzaje. Ogolnie jestem zielona w temacie - czasu na doczytanie i douczenie sie nie mam, wiec moze jakis dorby ludek cos poradzi. Ogolnie ma byc efektywny - mało palic, duzo grzac:)

mój brat ma taki - jest zadowolony z wyboru

http://www.viessmann.pl/pl/products/gas-brennwertkessel/vitodens_200.html

 

a może coś takiego?

http://www.viessmann.pl/pl/products/gas-brennwertkessel/vitodens_333.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...