Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Mam do Was pytanie,bo każdy mówi co innego,przeważnie tak jak jemu akurat pasuje. Zgłupieć można. U nas ocieplają właśnie dom z zewnątrz,ale tynki będą robione dopiero wiosną. Czy po siatce i kleju trzeba jeszcze ściany na zimę zagruntować i potem drugi raz przed położeniem tynku - tak twierdzą w hurtowni z tego rodzaju materiałami?? Z kolei od kogo innego słyszę, że jego dom stał dwa lata ocieplony bez tynków i wcześniej nic nie było gruntowane. I jak jest dobrze??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

planuję kolejne etapy budowy i proszę o Wasze opinie nt. kosztów robocizny:

elektryka 45 PLN/punkt z materiałem

ocieplenie dachu wełna 2 warstwy + płyty KG 30 PLN/m2

tynk cementowo-wapienny 20 PLN/m2. Tu mam największy ból - czy brać cem-wap czy gipsowy? Maszynowy czy normalny?

 

Dostałem taką ofertę:

elektryka 120 punktów + skrzynka rozdzielcza; ocieplenie dachu 2xwełna, płyta kg (powierzchnia ok 300 m2); tynki wewnętrzne cem-wap ręczne (jakieś 500 m2) -> w sumie 70k PLN robocizna i materiały. Brać?

 

Witamy,

My też już planujemy wiosnę i mamy ofertę od naszego murarza, oto ceny za robociznę:

tynki silikonowe zewnętrzne + ocieplenie styropianem - 45/m2

tynki wewnętrzne - 30/m2

poddasze, ocieplenie wełną+płyky gk - 50zł/m2

Co myślicie o tych cenach?

Nasi murarze są z Milanówka... :D

A i jeszcze hydraulik chce 100zł/m2 podłogówki (z materiałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witamy,

My też już planujemy wiosnę i mamy ofertę od naszego murarza, oto ceny za robociznę:

tynki silikonowe zewnętrzne + ocieplenie styropianem - 45/m2

tynki wewnętrzne - 30/m2

poddasze, ocieplenie wełną+płyky gk - 50zł/m2

Co myślicie o tych cenach?

Nasi murarze są z Milanówka... :D

A i jeszcze hydraulik chce 100zł/m2 podłogówki (z materiałem).

 

Moi od elewacji zgodzili się na 35 zł/m2 za ocieplenie styropianem jednowarstwowym z tzw. strukturą a inni na tynki wewnetrzne, ręczne cementowo-wapienne z piaskiem kwarcowym za 30 zł/m2. Struktura będzie w przyszłym roku a ocieplenie i tynki są właśnie robione. Moi od elewacji też biorą 45 zł/m2 gdy ściany są krzywe i wykonanie równej elewacji jest bardziej pracochłonne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka ma być pogoda w naszym regionie bo mam prawie caly stropian na chałupie ale się obawiam że kleju się nie uda zaciągnąć :(

Podobno jutro deszcz, a w środę nawet śnieg...

My czekamy na dachówkę :(

 

No trochę malo optymistycznie ciekawe kiedy koniec tego ochlodzenia :roll: byle nie w maju :-?

Powodzenia z dachowką :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka ma być pogoda w naszym regionie bo mam prawie caly stropian na chałupie ale się obawiam że kleju się nie uda zaciągnąć :(

Podobno jutro deszcz, a w środę nawet śnieg...

My czekamy na dachówkę :(

 

No trochę malo optymistycznie ciekawe kiedy koniec tego ochlodzenia :roll: byle nie w maju :-?

Powodzenia z dachowką :D

Nie dziękuję żeby nie zapeszyć i trzymam kciuki za styropian. Co do pogody to słyszałam że ciepłe dni mają jeszcze na chwile do nas zawitać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieee, ale mam nadzieję, że przyszłe Święta Bożego Narodzenia spędzimy już w naszym domku.

A czy Wy przebrnęliście już przez papierologię?

 

Gosia, a ja myślałam,że Ty juz lada dzień się przeprowadzisz.

Jeszcze chwila, a czy Ty już jesteś stałym mieszkańcem Adamowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka ma być pogoda w naszym regionie bo mam prawie caly stropian na chałupie ale się obawiam że kleju się nie uda zaciągnąć :(

 

Aniu,to tak jak u nas,a niestety nie zapowiada sie dobrze :(

 

Pamiętam że chyba 3 lata temu to w grudniu krzaki przesadzałam bo było 12 stopni :lol:

a ten nasz tegoroczny listopad najcieplejszy podobno od 40 lat :D

 

przydałby się jeszcze tydzień z temperaturą powyżej zera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...