Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć Wszystkim Budującym,

pytanko mamy takie. W związku z tym, że tynki na ukończeniu - wylewki za pasem (...)

Hej, czyli rozumiem, że elektrykę macie już zrobioną.. Jeśli można to ile płaciliście za punkt i czy elektryk godny polecenia?

 

Mamy, mamy :-)

wszystko lux. W 8 dni roboczych zrobili cały dom z garażem. W sumie 143 punkty ze wszystkim ( Fotokomórki, siła, Nasza widzimisie :-) , na zewnątrz wyjścia na taras w schowkach i do bramy kable w ziemii na później i do oświetlenia ogrodu, ogrodzenia i podbitki. )

Wyszło tego trochę dużo, ale..... za punkt 60 pln na gotowo z robotą i materiałem. Dodatkowo musiałem zapłacić dodatkowo za rozdzielenie dwóch częsci domu i dopłaciłem 400 pln za coś tam w skrzynce. Ludzie wspaniali Rodzina BOROWIEC mieszkają w Grodzisku na Ul, Radomskiej 4. Mili, zawsze pomogą, poradzą. Zresztą ja ich znałem już wcześniej, jak mi pomagali załatwiać PRĄD na działce Tymaczasowy, bo jak zwykle URZĄD zawalił, tak jak wszędzie, Prąs miałem miec na działce 20.sierpnia 2008 i jak bym na nich czekał to nic nadal bym nie miał. A tak to budynek stoi i developerka prawie na ukończeniu. Polecam ich na 100 %. Robią czysto, ładnie układają kable, nawet Hydraulicy byli pod wrażeniem. Oby jak najwięcej takich gości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Cześć Wszystkim Budującym,

pytanko mamy takie. W związku z tym, że tynki na ukończeniu - wylewki za pasem, trzeb ( musimy ) zaplanować dalsze prace. Mianowicie TEMAT OCIEPLENIA WEWNĄTRZ DOMU. Jakie są NORMALNE ceny za ocieplenie dachu WEŁNĄ, następnie stelaże i płyty G-K ze szpachlowaniem na gotowo. Ile robota, albo ile za całość? Czy to za m2 się liczy ( materiał + robocizna ). Pojęcia nie mam.

Potrzebuję powybierać pomiędzy jakimiś fachowcami. Macie jakieś doświadczenia a może ekipy sprawdzone? Będziemy wdzięczni za porady. Dziękuję.

 

Nasz murzarz na wiosnę zaproponował nam:

tynki wewnętrzne - 30/m2

poddasze, ocieplenie wełną+płyky gk - 50zł/m2(robocizna)

Mam pytanie o styropian. Murarz radzi żeby nie kupować styropianu z frezem. Twierdzi że po czasie może pod styropianem zbierać się wilgoć :o Co o tym sądzicie? My od początku byliśmy nastwieni na taki styropian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o styropian. Murarz radzi żeby nie kupować styropianu z frezem. Twierdzi że po czasie może pod styropianem zbierać się wilgoć :o Co o tym sądzicie? My od początku byliśmy nastwieni na taki styropian.

 

Mamy tu do czynienia ze skomlikowanym zjawiskiem dyfuzji pary wodnej przez ściany zewnętrzne z wnętrza domu na zewnątrz zwłaszcza z tzw. wilgotnych pomieszczeń jak łazienka i kuchnia oraz związanym z nim tzw punktem rosy.

Punkt rosy a więc miejsce gdzie wędrująca przez ścianę i ocieplenie para wodna skrapla się zależy od wielu czynników a jednymi z głównych jest temperatura zewnętrzna oraz temperatura i poziom wilgoci wewnątrz domu. Zazwyczaj zjawisko to ma miejsce zimą i można je zminimalizować stosując wentylację mechaniczną wilgotnych pomieszczeń lub całego domu (z rekuperacją ciepła). Duże znaczenie ma też materiał i grubość przegrody zewnetrznej jak i jej wykonanie + grubośc i jakość ocieplenia.

 

1. Skonsultuj tę wypowiedź murarza ze swoim kierbudem/inspektorem nadzoru.

2. Czy murarz sugeruje, że styro bez freza jest lepszy ? Jeśli tak to w czym ?

3. Jeśli murarz ma na myśli lepszą wentylację ściany to:

- płyty styro jakie by nie były to są przylepiane na kilka placków kleju a więc pomiędzy płytą a ściną pozostaje szczelina wentylacyjna,

- jeśli mamy w projekcie ocieplenie grubości 12 cm to taniej jest zastosować płytę 12cm z frezem niż 2x6cm na przekładkę bez frezu. Moi ociepleniowcy by policzyli dwukrotną stawkę za tę czynność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy, mamy :-)

wszystko lux. W 8 dni roboczych zrobili cały dom z garażem. W sumie 143 punkty ze wszystkim ( Fotokomórki, siła, Nasza widzimisie :-) , na zewnątrz wyjścia na taras w schowkach i do bramy kable w ziemii na później i do oświetlenia ogrodu, ogrodzenia i podbitki. )

Wyszło tego trochę dużo, ale..... za punkt 60 pln na gotowo z robotą i materiałem. Dodatkowo musiałem zapłacić dodatkowo za rozdzielenie dwóch częsci domu i dopłaciłem 400 pln za coś tam w skrzynce. Ludzie wspaniali Rodzina BOROWIEC mieszkają w Grodzisku na Ul, Radomskiej 4. Mili, zawsze pomogą, poradzą. Zresztą ja ich znałem już wcześniej, jak mi pomagali załatwiać PRĄD na działce Tymaczasowy, bo jak zwykle URZĄD zawalił, tak jak wszędzie, Prąs miałem miec na działce 20.sierpnia 2008 i jak bym na nich czekał to nic nadal bym nie miał. A tak to budynek stoi i developerka prawie na ukończeniu. Polecam ich na 100 %. Robią czysto, ładnie układają kable, nawet Hydraulicy byli pod wrażeniem. Oby jak najwięcej takich gości.

Czy mogę prosić o namiary (nr tel.) na pw? :D

 

Zorka, hoho, gratulacje! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

szef ekipy dal mi namiar do zaprzyjaznionego hydraulika, twierdzac, ze to dobry fachowiec i mozna go wziasc poczawszy od polozenia rur w fundamentach konczac na CO, wyliczeniach, doradztwie co do pieca itd.

 

Jest to p. Krzysztof Gałkowski z Grodziska Maz.

W googlu znalazlem taki trop ale nie wiem czy to nie zbieznosc

nazwisk i imion:

 

"Fibex" Instalacje Sanitarne, Wodno-Kanalizacyjne i C. O. Usługi Remontowo-Budowlane. Gałkowska Władysława i Gałkowski Krzysztof

 

Ktoś miał kontakt z tym Paniem?Jakies opinie?

 

Pozdraiwam

strix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

szef ekipy dal mi namiar do zaprzyjaznionego hydraulika, twierdzac, ze to dobry fachowiec i mozna go wziasc poczawszy od polozenia rur w fundamentach konczac na CO, wyliczeniach, doradztwie co do pieca itd.

 

Jest to p. Krzysztof Gałkowski z Grodziska Maz.

W googlu znalazlem taki trop ale nie wiem czy to nie zbieznosc

nazwisk i imion:

 

"Fibex" Instalacje Sanitarne, Wodno-Kanalizacyjne i C. O. Usługi Remontowo-Budowlane. Gałkowska Władysława i Gałkowski Krzysztof

 

Ktoś miał kontakt z tym Paniem?Jakies opinie?

 

Pozdraiwam

strix

 

Wysłałam na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dniach bede potrzebowal ze 250 ton piachu /szef ekipy mowi

ze na oko okolo 15-16 pelnych kamazow/ do obsypania fundamentow

oraz zasypania ich wewnatrz. Piasek musi byc odpowiedni tak, zeby dobrze

sie zageszczal - czyli drobny, nie ostry itd.

 

Ile kosztuje tona takiego piachu?

 

Czy ktoś zna dobre zrodlo w okolicach Jaktorowa?

Najlepiej zeby obsluzyli caly proces zasypywania - tj przywozke,

koparke ktora wrzuca piach do srodka - w miedzy czasie moja ekipa bedzie zageszczac warstwami.

 

Moze p. Klosiewicz - ze sciagania humusu jestem bardzo zadowolony,

bardzo sprawnie, mimo, ze nieco marudny czlowiek ;) - ... zadzwonie,

ale moze tez ktos ma inne zrodlo. Warto miec wybor i porownac ceny.

 

Pozdrawiam

strix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dniach bede potrzebowal ze 250 ton piachu /szef ekipy mowi

ze na oko okolo 15-16 pelnych kamazow/ do obsypania fundamentow

oraz zasypania ich wewnatrz. Piasek musi byc odpowiedni tak, zeby dobrze

sie zageszczal - czyli drobny, nie ostry itd.

 

Ile kosztuje tona takiego piachu?

 

Czy ktoś zna dobre zrodlo w okolicach Jaktorowa?

Najlepiej zeby obsluzyli caly proces zasypywania - tj przywozke,

koparke ktora wrzuca piach do srodka - w miedzy czasie moja ekipa bedzie zageszczac warstwami.

 

Moze p. Klosiewicz - ze sciagania humusu jestem bardzo zadowolony,

bardzo sprawnie, mimo, ze nieco marudny czlowiek ;) - ... zadzwonie,

ale moze tez ktos ma inne zrodlo. Warto miec wybor i porownac ceny.

 

Pozdrawiam

strix

 

Ja miesiąc temu brałem piasek zasypowy ze żwirowni Budokruszu z Wręczy.

Cena to około 11 zł + VAT + transport za tonę. Mają ciężarówki 20-40 ton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miesiąc temu brałem piasek zasypowy ze żwirowni Budokruszu z Wręczy.

Cena to około 11 zł + VAT + transport za tonę. Mają ciężarówki 20-40 ton.

 

Dobrze licze ze 10m3 takiego piasku to ok 16ton?

Jesli mam miec ok 240 ton potrzebuje +- 16

tatr jakimi dysponuje Klosiewicz. Za tatre liczy

500 zl - wchodzi to piasek, transport i praca koparki

do podawania piachu w fundamenty.

16x500=8000 !!!!!!!!

 

Z budokruszu wyjdzie mi drozej jesli dodam do tego

wynajecie koparki do rozsypywania tego.

 

!@#$%%^ brak mi slow - moze dlatego, ze wogle nie

bralem pod uwage tego piasku jako powaznego kosztu :(

Ile Wam powychodzilo +- kasy za zasypanie

fundamentow i obsypanie domu razem z transportem i

koparka ladujaca piasek do srodka w miare zageszczania????

 

 

 

Pozdr

strix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...