Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

U nas w końcu coś się dzieje, okna wstawione, brama garażowa wstawiona...

 

A nie wiecie kto zajmuje się mapką grupy, bo chciałabym się dodać i nie wiem do kogo z tym uderzyć?

 

1. Mam nadzieje, że nie drewniane te okna ale już wstawienie bramy garażowej przed tynkami i posadzka to błąd - tak mi mówili różni sprzedawcy bram.

 

2. Kiedyś Senser się udzielał w tej sprawie ale od dłuższego czasu nie odzywa się na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Umknęło mi wcześniej:

 

Natomiast pozostałe pomieszczenia z wyjątkiem garażu i gospodarczego będzie poprzez wentylację kominową.

 

O ile drzwi tych pozostałych pomieszczeń będą stale otwarte, chyba że będziesz miała system poziomych kanałów wentylacyjnych ukrytych pod podwieszanym sufitem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prąd budowlany już mam, a dokładnie za rok mam mieć już docelowy. Zastanawiam się kiedy powinnam załatwiać sobie w ZEWT prąd dwutaryfowy, aby móc korzystać z niego od początku tj. od listopada 2009 r. (zakładam, że podłączą terminowo)?

 

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za podbitke placilem 31 pln za m2 - sosna gr 11 mm - takie byly ceny w okolicznych skladach. Robocizna to bylo 24 pln ale stwierdzili po robocie ze za malo wyliczyli i takimi rzeczami juz nie beda robic. Malowane 2 razy.

 

Z ekipami to tak jest ze jak ktos poleci na forum to spada i jakosc i terminy i rosna ceny. W ksiazce sa sprawdzeni fachowcy i Ci najgorsi -srednich nie ma bo nie wiadomo czy ich polecac.

 

Poratujcie kochani. Szukam na wczoraj ekipy do ociepleń - 200 m2. Jak u kogos robia i jest zadowolony z jakości to prosba o PW. Zostalem wystawiony przez jednego z forumowiczow :evil:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prąd budowlany już mam, a dokładnie za rok mam mieć już docelowy. Zastanawiam się kiedy powinnam załatwiać sobie w ZEWT prąd dwutaryfowy, aby móc korzystać z niego od początku tj. od listopada 2009 r. (zakładam, że podłączą terminowo)?

 

Asia

 

Zmiana licznika z G-11 na G-12 to "przyjemność" wporównaniu z innymi niuansami zakładania przyłacza energetycznego i możesz to zrobićw dowolnym momencie pod warunkiem ze masz przyłącze docelowe.

My zainwestowaliśmy w solidną rb i linię napowietrzną która posłuzyła dodtakowo 2 lata wiec jak znam realia na terminowość realizacji inwestycji to raczej nie licz. :wink: Najpierw przyłacze docelowe potem wniosek o zmiane taryfy na G-12 i po sprawie. W praktyce o ile pamietam to u nas było przejscie z taryfy Cb11 od razu na G-12 i taka mieliśmy w warunkach przyłaczenia chyba :oops: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowna grupo. Poszukujemy jakiegoś sprawdzonego stolarza co robi schody samonośne (tak to się chyba nazywa, jak nie leży na betonie tylko stanowi konstrukcię samą w sobie) :-)

Jeśli macie w zanadrzu kogoś takiego, to polećcie.

Pozdrawiamy z wykańczalni :-)

 

PS. ubiegającc najczęściej zadawane pytanie odpowiadamy: Nie, jeszcze nie w tym roku. Najprawdopodobniej na wiosnę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem w książce adresowej namiary na ekipę p. Strzałkowskiego. Zrobili stan surowy z więźbą, a teraz robią ocieplenia i tynki. Z tego co już zrobione jestem zadowolony.

 

A teraz pytanie z innej beczki. Jakie są ceny materiału i robocizny za podbitkę?

 

Jeśli chodzi o Pana Tomasza Strzałkowskiego, a zapewne tak, to i ja dołączam do zachwytów nad jego brygadą. :D To jedyna ekipa, z którą nie miałam żadnych problemów. Solidni, dokładni, budują z głową i jeszcze wiele doradzą. Naprawdę godni polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy w prawdzie nowicjuszami na forum ale pragniemy się z Wami podzielić naszą radością, że zaczynamy w tę zimową porę :D Jak pogoda pozwoli to już we czwartek wejdzie ekipa kopać fundamenty a po niedzieli będą je zalewać. Oby nie padało :-? !! Trzymajcie kciuki.

 

A bloczki fundamentowe po 3.10 zł to chyba dobra cena co ??

 

Pozdrawiamy :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy w prawdzie nowicjuszami na forum ale pragniemy się z Wami podzielić naszą radością, że zaczynamy w tę zimową porę :D Jak pogoda pozwoli to już we czwartek wejdzie ekipa kopać fundamenty a po niedzieli będą je zalewać. Oby nie padało :-? !! Trzymajcie kciuki.

 

A bloczki fundamentowe po 3.10 zł to chyba dobra cena co ??

 

Pozdrawiamy :p

 

O! Słyszałem że dogadaliście się z P. Dominikiem! Gratuluje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Słyszałem że dogadaliście się z P. Dominikiem! Gratuluje!

A tak dogadaliśmy się :D !! Jeszcze raz dzięki za namiary.

 

Jeśli mogę słuzyc doświadczeniem na tym etapie:

- beton: betoniarnia zbiroża (betronika) B 20 w cenie 240 zł/m3

- stal: Odmet , zbrojarnia k. Pruszkowa - mają dobrą cenę na stal poza tym wyginaja w cenie takie strzezemiona jak chcecie.

- drewno: Tomed w Otrębusach. Deski po 500 zł/m3. Krótkie po 350.

- broń Boże kupować cokolowiek w Grodzisku mazowieckim - ceny wyższe o 20 do 40% jak w warszawie. :evil:

 

Powodzenia!

I opiekujcie się ładnie naszą ekipą :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kiedyś się tutaj już przywitałem, z perspektywy budowy to było przed złożeniem WZ - czyli w naszych realiach dawno temu ;) Teraz wracam i pytam...

 

Czy ktoś przerabiał z ZEWT Pruszków wniosek o przygotowanie samodzielnie projektu przyłącza ? może ma ktoś jakieś namiary na takiego "projektanta" i/lub wykonawce. Terminy proponowane przez ta szacowna instytucje są kosmiczne - wiedziałem o tym po lekturze forum ale mimo wszystko miałem jakąś nadzieje.

 

W książce adresowej grupy nie ma żadnego projektanta wnętrz - ma ktoś kogoś do polecenia ?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do zapewne bardziej "zaawansowanej" części forumowiczów odnośnie zakończenia procesu budowlanego.

 

W tej chwili mam pozwolenia na budowę:

1. Na budowę domu

2. Na wykonanie instalacji wodnej i kanalizacyjnej

3. Na budowę wewnętrznej instalacji gazowej

 

Gdy kończymy budowę musimy dokonać odbioru budynku, gdzie potrzeba przedstawić m. in.

-protokół odbioru przyłącza gazowego;

-protokół ze szczelności instalacji gazowej;

-protokół odbioru przyłącza wodnego i kanalizacyjnego;

 

To załatwia sprawę pozwolenia na budowę domu, ale co z pozostałymi zezwoleniami?

 

Budowa instalacji gazowej i wod-kan zakończona, rozumiem że trzeba również osobno dla każdego zezwolenia zgłosić zakończenie tych prac i tutaj również dostarczyć:

-protokół odbioru przyłącza gazowego;

-protokół ze szczelności instalacji gazowej;

-protokół odbioru przyłącza wodnego i kanalizacyjnego;

 

Trochę mi to leci paranoją, wygląda że tą samą czynność muszę wykonać dwukrotnie - najpierw przy zgłoszeniu zakończenia prac nad instalacjami a potem ponownie przy odbiorze budynku?

 

Czy ja dobrze kumam? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do zapewne bardziej "zaawansowanej" części forumowiczów odnośnie zakończenia procesu budowlanego.

 

W tej chwili mam pozwolenia na budowę:

1. Na budowę domu

2. Na wykonanie instalacji wodnej i kanalizacyjnej

3. Na budowę wewnętrznej instalacji gazowej

 

Gdy kończymy budowę musimy dokonać odbioru budynku, gdzie potrzeba przedstawić m. in.

-protokół odbioru przyłącza gazowego;

-protokół ze szczelności instalacji gazowej;

-protokół odbioru przyłącza wodnego i kanalizacyjnego;

 

To załatwia sprawę pozwolenia na budowę domu, ale co z pozostałymi zezwoleniami?

 

Budowa instalacji gazowej i wod-kan zakończona, rozumiem że trzeba również osobno dla każdego zezwolenia zgłosić zakończenie tych prac i tutaj również dostarczyć:

-protokół odbioru przyłącza gazowego;

-protokół ze szczelności instalacji gazowej;

-protokół odbioru przyłącza wodnego i kanalizacyjnego;

 

Trochę mi to leci paranoją, wygląda że tą samą czynność muszę wykonać dwukrotnie - najpierw przy zgłoszeniu zakończenia prac nad instalacjami a potem ponownie przy odbiorze budynku?

 

Czy ja dobrze kumam? :o

 

No to nie jest tak do końca (na szczęście) :roll:

 

Do zgłoszenia domu do użytkowania złożyliśmy:

 

1) inwentaryzację geodezyjna podwykonawczą(trzeba brać mapkę) my wstrzymaliśmy się z rysowaniem przyłącza wodnego i ogrodzenia itp do czasu właśnie tej inwentaryzacji i załatwiliśmy wszystko cuzamen. Inwentaryzacja idzie również do ZUD.

2) dziennik budowy

3) oświadczenie kierownika budowy że to co zrobił to jest to co powinno być i co gorsza zgodne z prawem budowlanym

4) opinia kominiarska (rozbudowana jeśli masz gaz)

 

Tyle mieliśmy my bo nie mamy gazu i kanalizy. I było to tadam 5 lat temu :lol:

Po 21 dniach od złożenia tych dokumentów dokonaliśmy zameldowania sie w nowym domku i tyle

Niech ktoś teraz mnie może trochę zweryfikuje kto zgłaszał dom niedawno :wink: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...