Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Droga Grupo. Jak zwykle potrzebuję pomocy. Szukam namiarów na podbitkę drewnianą, najchętniej modrzewiową i w dobrej cenie, we w miarę rozsądnej odległości, tak aby transport nie był droższy od materiału ;-)

Przy okazji, jakie są aktualne ceny za zrobienie podbitki?

 

czołem. Też szukam podbitki drewnianej. Odnośnie robocizny, to z tego co się zorientowałem, koszty kształtują się w okolicy 30 PLN/mb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pajogor

Gdzie mozna kupic bloczki w takiej cenie? Czy to cena netto?

Ania

A bloczki fundamentowe po 3.10 zł to chyba dobra cena co ??

 

Jak brutto i za dobre bloczki z betonu B20 to bardzo dobra - warto zwracac uwage, bo jest sporo bloczkow tanich na rynku ktore po spuszczeniu na ziemie z 2m pekaja na pol. Warto chociaz kupic jeden i go solidnie pomlotkowac tu i owdzie. Jak tylko sa tylko odpryski, nie sypie sie i ciezko cos odlupac to ok, jak peka i kruszy sie to juz nie OK.

 

Dostalem od sasiada 4 jego bloczki pod blaszak dla ekipy jak zaczynalem i chcialem wywiercic dziury pod kotwy - bloczki pekaly na pol po pierwszych uderzeniach wiertla 10mm na udarze a pelniete boki obsypywaly sie przy szorowaniu srubokretem- masakra. Ale dal 2,7 i byl niesamowicie z tego dumny.

 

Moze mozna tak budowac, nie wiem ja bym nie mogl ;)

 

pzdr

strix

 

Witam !! Akurat te bloczki to twarda sztuka :) Kolega przede mną kupił je i kiprował nawet jeden mu nie pękł. Ja ze względów wygody zdecydowałem się na HDS. Nawet nasz szef ekipy stwierdził, że jeśli chodzi o ich trwałość to faktycznie nic nie można im zarzucić :)

No ale zgodzę się,że faktycznie czasami jest tak, że taniej wychodzi w końcowym rozliczeniu drożej. Po prostu zawsze przy jakichkolwiek zakupach trzeba używać głowy :wink:, a i przecież takie forum jak to, jest min. po to żeby czerpać z doświadczeń i rad innych forumowiczów.

 

Pozdrawiam

pajogor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Grupo. Jak zwykle potrzebuję pomocy. Szukam namiarów na podbitkę drewnianą, najchętniej modrzewiową i w dobrej cenie, we w miarę rozsądnej odległości, tak aby transport nie był droższy od materiału ;-)

Przy okazji, jakie są aktualne ceny za zrobienie podbitki?

 

robocizna 35 - 40 zł ułożenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę po dugiej przerwie. Co do Ochrony to "własnie" podpisałem umowę z Solidem,wynegocjowane przez człowieka od alarmu 60zł netto(czyli 73brutto) więc chyba nieźle.

Co do GAZU i butli to nie wiem...obiecują nam gaz w przyszłym roku...mam nadzieję, ze w końcu...w tym roku miał być na Tarniny i jakoś go nie widać. na razie zamierzam co 2/3 dni zmieniać 20kg butlę kupowaną na stacji, poza tym będzie mnie ratował kominek z płaszczem. Jeśli ktoś ma doświadczenia z firmami od duzych butli stawianych na placu, prosze o info na jaki okres podpisuje się z nimi umowy i ile kosztuje ewentualne wcześniejsze jej rozwiązanie?

Troche wysokie te ceny za szambo....w skali roku robi sie niezła sumka. Tak samo jak z gazem, mieli nam w tym roku przyłącze kanalizacyjne zrobić, ale nawet łopaty nie wbili w naszym kierunku :(

Znajdę w książce namiar na jakieś szambiarza?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdę w książce namiar na jakieś szambiarza?

Nie wpisywałam namiarów na szambiarza, ale mogę podać telefon do gościa, który robi w naszej okolicy: 602 377 650.

Oferuje szamba betonowe z montażem, czyli kompleksową obsługę.

Ja robiłam pod koniec listopada i za: szambo 10m3 plus płyta najazdowa, doszły jeszcze kręgi i przykrywa żeliwna - 4500 netto. W cenę wliczone są już roboty ziemne, czyli wykopanie dołu, osadzenie zbiornika i zasypanie go.

Bardzo możliwe, że można i taniej - ludzie brali szamba spod Radomia - wychodzą taniej.. ale trzeba jeszcze załatwić sobie koparkę, przypilnować itd...

 

Ja się zdałam na gościa, który robi całościowo i wie na jaką głębokość i gdzie najlepiej umieścić - warto się spotkać i powiedzieć, gdzie np. chce się mieć ogrodzenie, gdzie śmietnik, czy będzie kanaliza... i jeszcze plusem jest to, że gościu ma też młot do koparki, także żadne mrozy nie są mu straszne i nie uzależnia swojej pracy od pogody. Przy każdej robocie jest i osobiście pilnuje pracowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę po dugiej przerwie. Co do Ochrony to "własnie" podpisałem umowę z Solidem,wynegocjowane przez człowieka od alarmu 60zł netto(czyli 73brutto) więc chyba nieźle.

Co do GAZU i butli to nie wiem...obiecują nam gaz w przyszłym roku...mam nadzieję, ze w końcu...w tym roku miał być na Tarniny i jakoś go nie widać. na razie zamierzam co 2/3 dni zmieniać 20kg butlę kupowaną na stacji, poza tym będzie mnie ratował kominek z płaszczem. Jeśli ktoś ma doświadczenia z firmami od duzych butli stawianych na placu, prosze o info na jaki okres podpisuje się z nimi umowy i ile kosztuje ewentualne wcześniejsze jej rozwiązanie?

Troche wysokie te ceny za szambo....w skali roku robi sie niezła sumka. Tak samo jak z gazem, mieli nam w tym roku przyłącze kanalizacyjne zrobić, ale nawet łopaty nie wbili w naszym kierunku :(

Znajdę w książce namiar na jakieś szambiarza?

Pozdrawiam

 

Jeśli chodzi o szambelana to Pan Glinnicki 604 902 983 baaardzo solidny i terminowy obecnie bierze 100 zł 5m3. Ale to niestety nie jego wina tylko oczyszczalni w Nadarzynie,jest niesprawna i nie w pełniwydolna od czerwca normalnie wywóz kosztował 70 zł, a teraz z racji tej awarii wywóz jest bardzo daleko i drogo niestety :evil: , ale za to można podziękować władzomgminnym.

Ja zainwestowałem w małe szamo 8m3 brutto ok 6,5m3 netto i mysłałem ze bedzie kanaliza ale to mi sie wydaje bez dodatkowej oczyszczalnisie nie obejdzie i dlatego Tobie radze się zastanowić nad jakąs najtańszą marketową POŚ i sobie d... nie zawracać szambem nawet jakby miała podziałć z 5 lat to siezwróci. W obi była taka na wystawie za bodajrze 3650zł. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POŚ to świetne rozwiązanie, ale u mnie niestety niemożliwe do realizacji - gmina nie zezwala, tylko szambo szczelne albo kanaliza :( Wkurzające są takie zakazy - niby jest parcie na ekologię, a jednocześnie robią człowiekowi pod górkę...

Szukam właśnie człowieka od szamba, Magda i Michał - dzięki za namiar, spróbuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POŚ to świetne rozwiązanie, ale u mnie niestety niemożliwe do realizacji - gmina nie zezwala, tylko szambo szczelne albo kanaliza :( Wkurzające są takie zakazy - niby jest parcie na ekologię, a jednocześnie robią człowiekowi pod górkę...

Szukam właśnie człowieka od szamba, Magda i Michał - dzięki za namiar, spróbuję...

Nie jestempewien ale gdzies na forum było jakos tak opisane ze te pos to sągeneralnie dozwolone, poza tym czegooczy nie widzą tego sercunie zal, mozna zakopac ten zbiornik od posia i dreny szybko i bez zgrzytów i sie wcale nie przyznac :wink: . Gdybym wiedział ze moja gmina mnie osra sory za kolokwializm to na pewno zrobiłbym jakąs POś i wtedy mogł czekac na kanalize 100lat u nasnawet wodociag pada, musielismy studnie sobie wykopac a co dopiero mowic o kanalizei.

Nawiasem mowiąc to jest bardzo proste u mojej mamy był najtanszy na swiecie pos osadnik z kręgów betonowych 2 filtry na wyjsciu drenów zeby sie nie zapychały i kilkadziesiąt metrów róry kanalizacyjnej oraz zwir i pospólka (agrowłokniny wtedy nie było) do tego flora w postaci biolatrinu.Moze to i premitywne ale i nie smierdzące i wytrzymałe działalo 7 lat bez zarzutu do czasu podłączenia do kanalizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przy odbiorze nie ma z tym problemów? Inspektor nie sprawdza gdzie trafiają ścieki?

 

Słuchaj ! musisz spytac kogos kto konczył dom ostatnio z tegoco wiem to INB nie jeździ w teren do domów jednorodzinnych po prostu robisz zgłoszenie czekasz 21 dni i sie meldujesz i koniec imprezy. W inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej masz zaznaczony zbiornik na scieki (kwadracik lub kółeczko) i jak bobrze to szambo pouzywasz to gwarantuje ze nikt nie bedzie tam wchodził zeby sprawdzic co jest w srodku. Prawdopodobienstwo kontroli jest chyba bliskie 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowna grupo. Poszukujemy jakiegoś sprawdzonego stolarza co robi schody samonośne (tak to się chyba nazywa, jak nie leży na betonie tylko stanowi konstrukcię samą w sobie) :-)

Jeśli macie w zanadrzu kogoś takiego, to polećcie.

Pozdrawiamy z wykańczalni :-)

 

PS. ubiegając najczęściej zadawane pytanie odpowiadamy: Nie, jeszcze nie w tym roku. Najprawdopodobniej na wiosnę :-)

Ponawiamy pytanie o schody :-)

Dodatkowo jeszcze dorzucamy pytanie o gaz. Czy ktoś z Was wie jaka firma oprócz Gazpolu stosuje system telemetryczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...