Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

specjalny szczelny kominek

z tego co wiem to określenia tego używa sę do kominków w 100% zasilanych powietrzem zewnętrznym doprowadzonym rurą spoza budynku. Ja planuję wentylację mechaniczną i już mam taki kominek firmy Romotop model Dynamic, ale takie kominki ma też np. Dovre

http://dovre.com.pl/?mod=tf&id=2180_CBBS

 

Zastosowanie takich wkładów ma szczególne uzasadnienie w domach z wentylacja mechaniczną.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Na początku chciałem kupić gotowy projekt. Ale mam wąską działkę i chciałem dopytać czy wogóle warto kupować gotowca, a potem przerabiać. Czy może lepiej zrobić projekt indywidualny"

 

Zrobić indywidualny. Koszt gotowca+przeróbki = koszt indywidualnego (tak przynajmniej wyszło w moim przypadku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie przylaczy ZET Pruszkow troche sie juz tutaj naczytalem. Dostalem umowe z terminem na 08.2010 - srednio mnie to satysfakcjonuje, zwlaszcza, ze zgodnie z umowa moze wystapic opoznienie.

 

Jest mozliwosc wystapienia z wnioskiem o opracowanie dokumentacji przylaczeniowej we wlasnym zakresie. Czy ktos ma jakies doswiadczenie w tym tamacie - przede wszystkim chodzi mi o to o ile w prkatyce mozna przyspieszyc fizyczne przylaczenie kablowe do siecie wspanialego operatora dostarczajacego prad ;)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.

Od 8 stycznia staliśmy się posiadaczami nowego domku na ul. Kalinowej w Osowcu, dom kupiliśmy w stanie surowym zamkniętym, więc sama budowa i emocje z nią związane nas ominęły.

Ale od jutra przystępujemy do wykańczania, na pierwszy ogień pójdzie kocioł do CO i CW, tu właściwie mam już wszystko jasne bo zdecydowaliśmy się na firmę CHT Cichewicz z montażem Pana Piotra o dziwo z Lublina, ale przed montażem muszę położyć w kotłowni glazurę i w związku z tym poszukuję kogoś do takich robót, potem oczywiście wszystkie podłogi i łazienki - ta że jak się z glazurnikiem zaprzyjaźnimy to może zostać na dłużej.

 

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku chciałem kupić gotowy projekt. Ale mam wąską działkę i chciałem dopytać czy wogóle warto kupować gotowca, a potem przerabiać. Czy może lepiej zrobić projekt indywidualny"

 

Zrobić indywidualny. Koszt gotowca+przeróbki = koszt indywidualnego (tak przynajmniej wyszło w moim przypadku)

 

Zgadza sie! W naszym przypadku rowniez przerobki okazaly sie drozsze niz indywidualny. Madry Polak po szkodzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku chciałem kupić gotowy projekt. Ale mam wąską działkę i chciałem dopytać czy wogóle warto kupować gotowca, a potem przerabiać. Czy może lepiej zrobić projekt indywidualny"

 

My po kilku wycieczkach do przedstawiciel biur projektowych, podobnie jak Ntek i Zewa zdecydowaliśmy się na projekt indywidualny. Przerabianie, gotowcy wyniosło by nas drożej niż projekt indywidualny. A tak domek /mam taką nadzieję :p / będzie spełniał nasze wymagania i oczekiwania !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mozliwosc wystapienia z wnioskiem o opracowanie dokumentacji przylaczeniowej we wlasnym zakresie. Czy ktos ma jakies doswiadczenie w tym tamacie - przede wszystkim chodzi mi o to o ile w prkatyce mozna przyspieszyc fizyczne przylaczenie kablowe do siecie wspanialego operatora dostarczajacego prad ;)

 

pzdr

 

Nikt w tym temacie nie ma zadnych doswiadczen ?

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Przylacze gazowe - Gazowania w Grodzisku "poleciala" firme z Błonia - ta na forum nie ma najlepszych opinii - Moze ktos z forumowiczow poleci solidnych od projektu przylacza i jego wykonania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie polecić kogoś od projektów przyłącza wodociągowego?

W Grodzisku najlepsza jest Ewa Kiliańska (dużo może w zwik) polecam. W tej chwili robi mi kanalizę.

 

A mogłabym prosić o namiary? Może być na PW. Nie mamy tej pani w naszej książce adresowej.

Ewa Kilianska 501-556-149

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za informację odnośnie projektu domu, raczej zdecydujemy się na projekt indywidualny.

 

pajogor bardzo fajny dom zaprojektowaliście - czy mogę prosić o namiary do architekta który Wam go projektował ?

 

Może ktoś jeszcze może polecić sprawdzone biuro projektowe z okolicy?

 

Dziękuje za informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie

U nas dom juz skonczony.....brak paru detali w stylu (kominek, druga łazienka,kompletny garaz,podjazd,brama frontowa) ale to zostawiamy na wiosenkę i lato. Zbieramy siły finansowe.

Witaj dudek77......gdzie sie budujesz w Milanówku? Pewnie wiekszosc z was juz dawno mieszka w domkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...