Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jest mozliwosc wystapienia z wnioskiem o opracowanie dokumentacji przylaczeniowej we wlasnym zakresie. Czy ktos ma jakies doswiadczenie w tym tamacie - przede wszystkim chodzi mi o to o ile w prkatyce mozna przyspieszyc fizyczne przylaczenie kablowe do siecie wspanialego operatora dostarczajacego prad ;)

 

pzdr

 

Nikt w tym temacie nie ma zadnych doswiadczen ?

Ja mam doświadczenie :) , umowę mamy z zakładem żyrardowskim. Sami zleciliśmy wykonanie projektu, projektant wykonał projekt w tydzień, kolejny tydzień trwało załatwienie pieczątki w ZUDzie i całą gotową dokumentację złożył w zakładzie sam projektant, my tylko pojechaliśmy podpisać umowę przyłączeniową i zapłacić kasę. Projekt zrobiony w październiku, na wiosnę mamy mieć kabel. Projektant powiedział, że elektrownia jesli sama ma wykonać projekt, to grzebie się z tym i pół roku i dlatego tak długo wszystko trwa, ale jeśli już mają wszystkie papiery gotowe to wchodzą z kablem dość szybko. Więc dostarczenie projektu co nieco przyspiesza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Więc dostarczenie projektu co nieco przyspiesza...

 

Cześć, my również tak robiliśmy z Żyrardowie. Projekt złożyliśmy bodajże w czerwcu. Przyłącze położyli przed świętami choć zapewniali, że będzie w sierpniu... No i w ten sposób cały stan surowy na agregacie :)

 

Może jestem nudny, ale powtórzę prośbę o namiary na tynkarzy wnętrz, interesują mnie tynki gipsowe. Polećcie kogoś!

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc dostarczenie projektu co nieco przyspiesza...

 

Cześć, my również tak robiliśmy z Żyrardowie. Projekt złożyliśmy bodajże w czerwcu. Przyłącze położyli przed świętami choć zapewniali, że będzie w sierpniu... No i w ten sposób cały stan surowy na agregacie :)

No tak, ale to i tak pół roku a nie rok... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

ekipa która stawia mi dom miała wiosną (kwiecień-maj) zacząć kolejną budowę, jednak inwestor ma jakieś problemy z uzyskaniem kredytu i prawdopodobnie zwolni im się termin na ten rok (sam musiałem zaklepać ich sobie dwa lata wcześniej).

Od siebie dodam, że są rewelacyjni - bardzo sumienni i pracowici, to może dziwne, ale budowa z nimi jest samą przyjemnością. Dzięki nim za dwa miesiące, 11 miesięcy od wbicia łopaty wprowadzimy się do kompletnego domu.

Gdyby ktoś chciał nawiązać z nimi współpracę niech prześle info na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem razem z żoną szczęśliwym posiadaczem działki budowlanej w miejscowości Józefina k. Zabiej Woli.

Poszukuje pilnie dobrego Kierownika budowy.

Ma ktoś może wzór oświadczenia o udostępnieniu drogi do poprowadzenia gazu i prądu do działki?

Niestety droga jest we współwłasności i byle instalacja wymaga zgody większości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Mam pytania co trzeba złożyć do odbioru budynku? Na pewno dziennik budowy uzupełniony. Ale co jeszcze?

 

U mnie do odbioru jeszcze sporo czasu,ale znalazlam gdzies na forum:

- druczek ze starostwa

- oświadczenie kierownika budowy 2A lub 2B

- dziennik budowy

- oświadczenie kierownika budowy o szczelności szamba

- protokół odbioru instalacji gazowej (lub książkę rewizyjną - zbiornik)

- oświadczenie o szczelności instalacji gazowej wewnętrznej

- oświadczenie elektryka z uprawnieniami

- zaświadczenie/protokół z zakładu energetycznego o wykonaniu przyłącza

- protokół odbioru przyłącza wodnego

- protokół kominiarski (ważny 1 rok)

- mapa inwentaryzacyjna budynku powykonawcza

- kopia pozwolenia na budowę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Mam pytania co trzeba złożyć do odbioru budynku? Na pewno dziennik budowy uzupełniony. Ale co jeszcze?

 

U mnie do odbioru jeszcze sporo czasu,ale znalazlam gdzies na forum:

- druczek ze starostwa

- oświadczenie kierownika budowy 2A lub 2B

- dziennik budowy

- oświadczenie kierownika budowy o szczelności szamba

- protokół odbioru instalacji gazowej (lub książkę rewizyjną - zbiornik)

- oświadczenie o szczelności instalacji gazowej wewnętrznej

- oświadczenie elektryka z uprawnieniami

- zaświadczenie/protokół z zakładu energetycznego o wykonaniu przyłącza

- protokół odbioru przyłącza wodnego

- protokół kominiarski (ważny 1 rok)

- mapa inwentaryzacyjna budynku powykonawcza

- kopia pozwolenia na budowę

 

łojeju! ale papierologia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nurtuje mnie sprawa wycinki drzew na dzialce.

 

Bylem w urzedzie w Milanowku u Ogrodnika miejskiego z wnioskiem o pozwolenie na wycinke kilku drzew, ktore znajduja sie w miejscu postawienia budynku. Pani ogrodnik pyta sie czy mam PnB ... no nie mam, a to pozwolenie chcialem zalaczyc do wniosku o nie. Dzwonie wiec do starostwa i pytam sie czy do wniosku o PnB musze dolaczyc zgode na wycinke drzew. Pada odpowiedz twierdzaca i ... co ? Jednoznaczje odpowiedzi nie dostalem, raczej info, ze jak uznaja, ze jednak wymagaja to bede donosil. Czy to normalne? az tak turdne jest ustalenie pomiedzy starostwem a ogrodnikiem jak ma ta procedura wygladac ?

 

Zaczalem od ogrodnika, bo w karcie uslugi "ZEZWOLENIE NA USUNIĘCIE DRZEWA LUB KRZEWÓW" w wymaganach dokumentach jest napisane:

1. Wypełniony wniosek o wydanie zezwolenia na usunięcie drzew lub krzewów

2. Kopia wyrysu geodezyjnego działki wraz z zaznaczonymi drzewami (krzewami), w tym wnioskowanymi do usunięcia lub odręczny szkic sytuacyjny

 

Rozumiem, ze ta karta jest uniwersalna, i czasem ktos moze chciec usunac drzewo na juz zabudowanej dzialce, ale mogliby to doprecyzowac a przede wszystkim miec jakies jasne stanowisko.

 

A na koniec tradycyjnie, pytanie czy ma ktos w tym temacie jakies doswiadczenia ;)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c77, składaliśmy niedawno wniosek o pozwolenie na wycinkę drzew, ale w gminie Nadarzyn. Nie było z tym żadnego problemu - złożyliśmy wniosek, w którym należało określić rodzaj drzew do wycinki, ich obwód na wysokości bodaj 1,20 m oraz powód, dla którego chcemy drzewa wyciąć. Wszystko na jednej kartce A4. Żadna mapka nie była konieczna.

 

Zgody na wycinkę nie potrzebowaliśmy do wniosku o PnB. Chcieliśmy mieć decyzję, bo nasze drzewa były starsze niż 5 lat, a więc zgoda na ich wycinkę była wymagana przez prawo.

 

Pozytywną odpowiedź otrzymaliśmy po 30 dniach od złożenia wniosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z usług n/w składów. We wszystkich po kilku zakupach osoboście z natychmiastową płatnością przeszedłem na zamówienia telefoniczne z płatnością w soboty:

Centrum Obrotu Drewnem s.c. Kozery tel. 0-22 7243103, 608586813

KASOB II betoniarnia Kozery (ten sam wjazd co do składu drewna) tel. 602 382 301 do Prezesa J. Sobczaka, który jest u mnie kierbudem (bardzo wygodny układ - nie musiałem się martwić czy majster zamówił betonu za mało za dużo czy w sam raz bo to kierbud decydował ile potrzeba)

Bud-Rem Milanówek tel. 0-22 724 7260

Wyroby Hutnicze i Stalowe "Maglex" Milanówek ul. Staszica (obok Bud-Remu) tel. 608 407 552

Kabex Grodzisk Maz. (główna siedziba jest w Nadarzynie) tel. 0-22 755 2861

Bardzo dobrze oceniam współpracę z tymi firmami. Małe zamówienia odbierałem sam (w soboty lub gdy miałem urlop) albo upoważniałem majstra do ich odbioru. Duże zamówienia firmy dowoziły swoim transportem bez dodatkowej opłaty.

 

Pozdrawiam, Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo gorąco dziękuję za pomoc!

Szef ekipy radzi już teraz zamówić materiały budowlane, czas więc chyba zrobić jakiś rekonesans.

A czy może ktoś budujący w okolicach Nadarzyna zaopatrywał się w składzie InstalSan-Bud przy Grodziskiej 58 w Starej Wsi? Tam mamy najbliżej...

 

Pozdrawiam,

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Mam pytania co trzeba złożyć do odbioru budynku? Na pewno dziennik budowy uzupełniony. Ale co jeszcze?

 

U mnie do odbioru jeszcze sporo czasu,ale znalazlam gdzies na forum:

- druczek ze starostwa

- oświadczenie kierownika budowy 2A lub 2B

- dziennik budowy

- oświadczenie kierownika budowy o szczelności szamba

- protokół odbioru instalacji gazowej (lub książkę rewizyjną - zbiornik)

- oświadczenie o szczelności instalacji gazowej wewnętrznej

- oświadczenie elektryka z uprawnieniami

- zaświadczenie/protokół z zakładu energetycznego o wykonaniu przyłącza

- protokół odbioru przyłącza wodnego

- protokół kominiarski (ważny 1 rok)

- mapa inwentaryzacyjna budynku powykonawcza

- kopia pozwolenia na budowę

 

łojeju! ale papierologia

dopisz jeszcze świadectwo energetyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...