Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Budujemy się z Mężulkiem w Wolicy (może są tu nasi sąsiedzi?) :wink:

 

Wydawało mi się, że najgorsze przeszłam załatwiając pozwlenie na budowę (nietypowa działka, nietypowe problemy...)

... i prawie się nie myliłam.

Mamy świetną ekipę (jak skończą budowę to będę mogła ją polecić, na razie jak mówą "nie chwalę dnia przed zachodem słońca..."), więc nie narzekam, oczwiście jak zawsze zdarzają się jakieś nieporozumienia, ale szybko i sprawnie je rozwiązujemy.

 

Natomiast niestety mamy problem z przyłączem energii... Z opóźnieniem dostarczyłam pozwolenie na budowę, o które i tak przez różne "kamienie rzucane nam pod nogi" długo walczyłam i teraz JEZIORNA przesunęła nam termin przyłączenia na koniec Maja 2010r., a my mieliśmy nadzieję wprowadzić się przed Świętami Bożego Narodzenia br.

 

W związku z tym mam pytanie: Czy Ktoś wie jak można przyspieszyć termin przyłączenia w JEZIORNEJ?

 

Pytałam się i poinformowano mnie, że nie ma możliwości dostarczenia projektu we własnym zakresie i, że wszystko co mogę zrobić to napisać pisemną prośbę, ale marne są szanse na jakiekolwiek przyspieszenie. Czy ktoś już "walczył" w podobnej sprawe z Jeziorną? Z kim tam można porozmawiać w tej sprawie?...

 

Bardzo proszę o pomoc jestem załamana... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Mozecie polecic kogos do wylewek z miksokreta?

 

Sporo ludzi brało do wylewek Eimunda z forum... (można poczytać o nim na forum)

Ja jeszcze nie mam zrobionych wylewek, ale też będą jego do tej pracy.

Telefon do niego już mam: 503 016 582 i zrobiłam wstępne rozeznanie:

robocizna 12 zł/m2, jeśli z rozkładaniem styropianu, to +2 zł/m2. Czas umawiania się - przynajmniej 2-3 tyg. wcześniej.

 

Dzięki za namiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witm Szanowną Grupę. W tym tygodniu odebrałem pozwolenie na budowe. Budowa w Owczarni, planuję rozpocząć w lipcu 2010. Byłbym bardzo wdzięczny za polecenie jakiejś sprawdzonej ekipy budowlanej do SSO za rozsądną cenę. Pozdrawiam serdecznie.

 

 

 

budowali u mnie http://www.domykujawa.pl

Poecam.

 

podnosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Mam nadzieję, że budowa w Ruścu "łapie się" do grupy :-) Z początkiem kwietnia mam zamiar rozpocząć budowę niewielkiej Marysi. Byłem pełen zapału. ale teraz im bliżej terminu rozpoczęcia tym większe mam obawy i coraz większy mętlik w głowie. Ale tak sobie myślę, że nie ja pierwszy i nie ostatnie. To pewnie dam radę.

Może na początek ktoś podpowiedziałby gdzie tanio kupić kilka (5-6 kręgów) do wykonania studni? Najchętniej full-service, czyli łącznie z wkopaniem.

Z góry dzięki i pozdrawiam.

Marcin

Mieszkam w tej okolicy i postaram się ci jutro dać namiary na kręgi.Dzwonisz podajesz adres i przywożą. Firma mieści się na drodze z Ojrzanowa do Tarczyna . Jutro będę tam przejeżdżać to zapisze numer. Sam z nich korzystałam.Mieszkam tu od 20 lat zajmuję się budownictwem służę pomocą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojej ekipie budowlanej zwolniło się miejsce w kalendarzu - sierpień-wrzesień. Są polecani, budują solidnie, słowni i konkretni. Stawiają dom od fundamentów po więźbę (bez krycia dachu).

 

Jeśli ktoś byłby zainteresowany, proszę o kontakt na prv. Prześlę namiary do ich szefa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś orientuje się ile w praktyce czeka się na zwrot VATu od materiałów budowlanych w Urzędzie Skarbowym w Grodzisku Mazowieckim?

mogę cię pocieszyć czekałem 5 mc mają 6 mc czasu

 

Wysłany: Pon, 16 Luty 2009 17:42 Temat postu:

Ja dostałam zwrot vat w trzecim m-cu czekania - 2008.

 

 

 

A musieliście jeździć i coś wyjaśniać czy po prostu po takim czasie kasa przyszła na rachunek?

raz mnie wezwali bo jedna pozycja nie miała swojego pkw korekta i po kłopocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów,

 

hmm, wszystko praktycznie do uruchmienia budowy juz mam - ekipa, przyłącze, pozwolenie itp- pozostała mi tylko jedna sprawa----

 

poszukuję kierownika budowy, ale takiego, który dopilnuje poszczególnych etapów i ewentualnie doradzi , a nie tylko kasę za wpis w dzienniku weźmie

 

 

czekam na odzew forum

lokalizacja Żelechów gm. Żabia Wola

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów,

 

hmm, wszystko praktycznie do uruchmienia budowy juz mam - ekipa, przyłącze, pozwolenie itp- pozostała mi tylko jedna sprawa----

 

poszukuję kierownika budowy, ale takiego, który dopilnuje poszczególnych etapów i ewentualnie doradzi , a nie tylko kasę za wpis w dzienniku weźmie

 

 

czekam na odzew forum

lokalizacja Żelechów gm. Żabia Wola

 

pozdro

 

tak czytam i czytam, a że lajkonik jestem dobry :lol: , i czytać czasu brak - dzieci pochłaniają, o co chodzi z tą książką adresową ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów,

 

hmm, wszystko praktycznie do uruchmienia budowy juz mam - ekipa, przyłącze, pozwolenie itp- pozostała mi tylko jedna sprawa----

 

poszukuję kierownika budowy, ale takiego, który dopilnuje poszczególnych etapów i ewentualnie doradzi , a nie tylko kasę za wpis w dzienniku weźmie

 

 

czekam na odzew forum

lokalizacja Żelechów gm. Żabia Wola

 

pozdro

 

tak czytam i czytam, a że lajkonik jestem dobry :lol: , i czytać czasu brak - dzieci pochłaniają, o co chodzi z tą książką adresową ?

 

a tak powtarzając pytanie -- KIERBUD POTRZEBNY OD ZARAZ :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...