Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

U nas sezon budowlany rozpoczęty. Mury pną się do góry :D i najwyższy czas pomyśleć o stropie. I stąd moje pytanie.

Czy ktoś z forumowiczów ma jakiś dobry namiar na STROPY TERIVA ??

 

A tak na marginesie to przez zimę trochę zapomnieliśmy ile to latania, dzwonienia i załatwiania jest przy budowie. :p

A tu trzeba z kopyta wziąć się do roboty ... :)

 

Pozdrawiam

pajogor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

taki popiół zdaje egzamin dopóki jest sucho,

dobrym sposobem jest gruz, tłuczeń, gruz jest tańszy i częściej stosowany na drogi dojazdowe

 

A gruz ceglany? Taki z porothermu?

Jak by co to mam tego troche...

najlepiej pokruszony ale na taką długość drogi to trochę tego trzeba, dobrze byłoby co najmniej 15-20cm i po jakimś czasie posypać cienko piachem lub wspomnianym popiołem

 

To jak ktoś potrzebuje to mam tego tak ze 3m3. Mozna przyjechac i sobie wziac :wink:

 

 

 

Jak oddajesz za darmo to z chęcią zabieram :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów,

 

hmm, wszystko praktycznie do uruchmienia budowy juz mam - ekipa, przyłącze, pozwolenie itp- pozostała mi tylko jedna sprawa----

 

poszukuję kierownika budowy, ale takiego, który dopilnuje poszczególnych etapów i ewentualnie doradzi , a nie tylko kasę za wpis w dzienniku weźmie

 

 

czekam na odzew forum

lokalizacja Żelechów gm. Żabia Wola

 

pozdro

 

 

Witam serdecznie,

 

My budujemy sie po sasiedzku - wieś Lisówek (między Zarębami a Kalenią)

Witam gdzie dokładnie sie budujecie ? Ja mieszkam w Lisnówku chętnie poznam nowych sąsiadów.Czy to ten fundament koło gruszki.Zawodowo zajmuje się budownictwem .Tu w tej gminie trzeba sie kontaktować z Ewa Taras to pracownik gminy jak ona prowadzi to wszystko gra :) ja mieszkam tu troszkę już pewne regułki przerobiłam. Dom przy tablicy ogłoszenia Gminy. Zapraszam gg9049225.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam gdzie dokładnie sie budujecie ? Ja mieszkam w Lisnówku chętnie poznam nowych sąsiadów.Czy to ten fundament koło gruszki.Zawodowo zajmuje się budownictwem .Tu w tej gminie trzeba sie kontaktować z Ewa Taras to pracownik gminy jak ona prowadzi to wszystko gra :) ja mieszkam tu troszkę już pewne regułki przerobiłam. Dom przy tablicy ogłoszenia Gminy. Zapraszam gg9049225.

 

 

Oh jakie to niesamowite widzieć kogoś z naszej wioski :) Tak dokładnie fundamenty nasze a no i gruszka jak najbardziej nasza. Hhehehe to najbardziej charakterystyczny punkt naszej wioski podobno :)

 

Dziekuje za kontakt do p. Taras, moja siostra w naszej gminie pracuje :)

Ja takze moge polecic p. projektant ds wodociągów Róża Bąbik - ale to pewnie juz wiesz skoro mieszkasz :)

 

Serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki popiół zdaje egzamin dopóki jest sucho,

dobrym sposobem jest gruz, tłuczeń, gruz jest tańszy i częściej stosowany na drogi dojazdowe

 

A gruz ceglany? Taki z porothermu?

Jak by co to mam tego troche...

najlepiej pokruszony ale na taką długość drogi to trochę tego trzeba, dobrze byłoby co najmniej 15-20cm i po jakimś czasie posypać cienko piachem lub wspomnianym popiołem

 

To jak ktoś potrzebuje to mam tego tak ze 3m3. Mozna przyjechac i sobie wziac :wink:

 

 

 

Jak oddajesz za darmo to z chęcią zabieram :)

 

Zapraszam. Najlepiej w weekend. Pomogę ładować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów,

 

hmm, wszystko praktycznie do uruchmienia budowy juz mam - ekipa, przyłącze, pozwolenie itp- pozostała mi tylko jedna sprawa----

 

poszukuję kierownika budowy, ale takiego, który dopilnuje poszczególnych etapów i ewentualnie doradzi , a nie tylko kasę za wpis w dzienniku weźmie

 

 

czekam na odzew forum

lokalizacja Żelechów gm. Żabia Wola

 

pozdro

 

 

Witam serdecznie,

 

My budujemy sie po sasiedzku - wieś Lisówek (między Zarębami a Kalenią)

Witam gdzie dokładnie sie budujecie ? Ja mieszkam w Lisnówku chętnie poznam nowych sąsiadów.Czy to ten fundament koło gruszki.Zawodowo zajmuje się budownictwem .Tu w tej gminie trzeba sie kontaktować z Ewa Taras to pracownik gminy jak ona prowadzi to wszystko gra :) ja mieszkam tu troszkę już pewne regułki przerobiłam. Dom przy tablicy ogłoszenia Gminy. Zapraszam gg9049225.

 

tak się składa że akurat sam trafiłem do p.Taras - polecam jeżeli ktoś poszukuje skrupulatnego kierbuda:)

 

a co do budowy to przy krakowiańskiej na wprost kościelnej ,

 

zaczynamy za tydzień , wow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów ma jakiś dobry namiar na STROPY TERIVA ??

 

Brałem tutaj: http://www.stropy-teriva.com.pl/ było tanio i bardzo dobrej jakości.

A my braliśmy stąd: http://www.stropex.com.pl/

Zaletą było: szybko, tanio, dobrej jakości i mieli pustaki deklowane, co dla nas też było dość istotne.

O ile mieliśmy wycenę też z Budokruszu, która była też dość atrakcyjna, to nie mieli dekli. O dziwo sami ich nie robią, tylko zamawiają z jakiejś innej firmy i akurat w tym miesiącu zatrzymali produkcję. Nie chcieliśmy łączyć dostaw nie mając pewności, że będą w tym samym terminie.

W Stropexie mieliśmy w ciągu kilku dni od wysłania zapytania, co było, jak na sezon budowlany, najszybszy z możliwych terminów.

Warto wziąć wyceny z kilku miejsc i negocjować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas sezon budowlany rozpoczęty. Mury pną się do góry :D i najwyższy czas pomyśleć o stropie. I stąd moje pytanie.

Czy ktoś z forumowiczów ma jakiś dobry namiar na STROPY TERIVA ??

 

A tak na marginesie to przez zimę trochę zapomnieliśmy ile to latania, dzwonienia i załatwiania jest przy budowie. :p

A tu trzeba z kopyta wziąć się do roboty ... :)

 

Pozdrawiam

pajogor

 

 

witaj, polecam firme i podaje namiar na bloczki teriva 509 284 199

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

My z mężem mieliśmy w planach zaczynać budowę na wiosnę, ale zdecydowaliśmy się już na jesieni wylać fundamenty.

Fundamenty zaimpregnowane, zasypane i obsypane.

nasz domek (...) bardzo rzadki SINDBAD 2G

Pozdrawiam serdecznie wszystkich inwestorów i przyszłych sąsiadów!

witamy w naszym gronie :lol:

Projekt bardzo fajny rozkładowo i widać, że przemyślany rozkład.

sama decyzja co do budowy już na jesieni, też jak najbardziej słuszna - teraz żadna woda gruntowa nie opóźni Wam budowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki serdeczne za poparcie dotychczasowych decyzji :) Ogladalam wasz domek - zazdroszcze ze taki juz duzy :) Mam nadzieje, ze u nas tez pojdzie sprawnie :)

W tym roku planujemy stan surowy otwarty. Niech sobie "chlopak" osiadzie, zadomowi i dobrze wywietrzy :)

 

Najwazniejsze ze juz zaczelismy dzialac a reszta z Boża pomocą jakos pojdzie ;)

 

pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strop kupiłem w Budokruszu - wcześcniej odwiedziłem pewną wytwórnię na trasie W-wa Błonie - ceny były atrakcyjne. Pojechałem tam z moim wykonawcą - chwycił jeden bloczek i dosłownie połamał go trzymając w rękach - po czym udaliśmy się do Budokruszu i dzięki Panu Piotrowi (znanym przedstawicielem tej firmy w naszej grupie) dostaliśmy cenę niewiele wyższą od tej z feralnej wytwórni. Biorąc pod uwagę, że na 200m2 stropu pękły tylko 2-3 bloczki, zaś to co zostało mogliśmy z powrotem zwrócić, wyszło pewnie jeszcze taniej (sąsiad, który kupował feralne bloczki miał cały stos połamanych bloczków - w sam raz na usypanie podjazdu do garażu).

 

Zatem propnuję nie kupować w ciemno, tylko najpierw strop obejrzeć z kompetentną osobą.

 

Aha, kupując strop w Budokruszu dostałem spory upust na wylewany potem beton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem propnuję nie kupować w ciemno, tylko najpierw strop obejrzeć z kompetentną osobą.

 

Witam :)

 

Jak najbardziej zgadam się z przedmówcą.

To jest tak jak w tym powiedzeniu, że "Biednego nie stać na tanie",

bo suma sumarum płaci się dwa razy !! :wink:

 

To ja tak tylko w woli wyjaśnienia.

Namiar na w/w przeze mnie strop dostałem od szefa ekipy, która buduje mi dom.

Pan, korzystał już z usług tej firmy i był bardzo zadowolony z jakości towaru.

Mam nadzieję, że i ja tez będę :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mieszkających , budujacych i zamierzajacych sie budowac :)

 

na razie nie mam dostepu do Książki Adresowej wiec zapytam tutaj:

 

szukam sprawdzonych fachowców do wykończeniówki , potrzebni :

 

elektryk

hydraulik

glazurnik

monter płyt gipsowych

ekipa do ocieplania

 

pozdrawiam

 

Tomi

 

ps.

 

potrzebuje jeszcze firmy do zrobienia przyłącza gazu i wody ( od ogrodzenia do domu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T.O.M.I.

jeśli chodzi o przyłącze gazu do domu, to nalepiej "ugadaj" się w gazowni z osobą, która będzie robiła projekt przyłącza gazu do działki.

My tak właśnie robimy, ta sama osoba, zapraojektuje wszystko. Podobnie chcemy zrobić z wykonaniem samego przyłącza. Gdy będą nam robili przyłącze do działki, musimy się z nimi dogadać, żeby zrobili i w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T.O.M.I.

jeśli chodzi o przyłącze gazu do domu, to nalepiej "ugadaj" się w gazowni z osobą, która będzie robiła projekt przyłącza gazu do działki.

My tak właśnie robimy, ta sama osoba, zapraojektuje wszystko. Podobnie chcemy zrobić z wykonaniem samego przyłącza. Gdy będą nam robili przyłącze do działki, musimy się z nimi dogadać, żeby zrobili i w domu.

 

 

TOMI ,

polecam kontakt z panem Adamem Miszczakiem - kier zakładu gaz w Mszczonowie 46- 8571339 :D , napewno pomoże :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mieszkających , budujacych i zamierzajacych sie budowac :)

 

na razie nie mam dostepu do Książki Adresowej wiec zapytam tutaj:

 

szukam sprawdzonych fachowców do wykończeniówki , potrzebni :

 

elektryk

hydraulik

glazurnik

monter płyt gipsowych

ekipa do ocieplania

 

pozdrawiam

 

Tomi

 

ps.

 

potrzebuje jeszcze firmy do zrobienia przyłącza gazu i wody ( od ogrodzenia do domu )

 

Witaj T.O.M.I.

Nie wiem skąd jesteś, ale jeżeli masz gaz w Pruszkowie a prąd w Konstancinie to pisz na priw -postaram się pomóc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...