Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

szukam tynkarzy z agregatem do tynków cementowo wapiennych. Mozecie polecić kogoś?

 

Mogę polecić ekipę, która robi recznie lepiej i tak samo szybko jak z agregatu. Tynki zacierane piaskiem kwarcowym, gotowe do malowania. U nas prawie 600m2 zrobili w tydzien (w poniedziałek rano zaczeli, w piątek o 20:00 skończyli).

 

Tomasz Hamiga, tel: 604628838

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy znad rzeczki Pisia Tuczna. Czytam regularnie Wasz wątek, nawet jedno z nas jest zalogowane jako Sylka38, teraz pora na rodzinny wkład w grupę nadarzyńsko-grodziską.

Jakie macie doświadczenia z szambem tej wiosny?

U nas klęska - w ubiegły wtorek opróżnianie, a w środę pełne, wprawdzie 3,5 m3, tabletki regularnie co tydzień wrzucane, ale kanalizacja stała się sprawą nr 1 w naszym życiu. Tyle że mamy nikłe szanse na kanalizację z gminy, bo pierwszeństwo mają inwestorzy, którzy już kilka lat temu zadeklarowali chęć podłączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

My okna bralimy u przedstawiciela Oknoplast Kraków w Pruszkowie firma benix. Póki co jesteśmy zadowoleni, ale mamy je dopiero 2 m-ce więc niezbyt długo ;))

W grudniu były spore zniżki, więc skorzystaliśmy, nie wiem jakie ceny są teraz, braliśmy Orion, złoty dąb, ładnie wyglądają, na montaż też nie narzekamy.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam tynkarzy z agregatem do tynków cementowo wapiennych. Mozecie polecić kogoś?

 

Mogę polecić ekipę, która robi recznie lepiej i tak samo szybko jak z agregatu. Tynki zacierane piaskiem kwarcowym, gotowe do malowania. U nas prawie 600m2 zrobili w tydzien (w poniedziałek rano zaczeli, w piątek o 20:00 skończyli).

 

Tomasz Hamiga, tel: 604628838

 

a zdradzisz ile chcieli z metra bo wtedy bedzie wiadomo czy chcą więcej czy cos zeszli z cenami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam tynkarzy z agregatem do tynków cementowo wapiennych. Mozecie polecić kogoś?

 

Mogę polecić ekipę, która robi recznie lepiej i tak samo szybko jak z agregatu. Tynki zacierane piaskiem kwarcowym, gotowe do malowania. U nas prawie 600m2 zrobili w tydzien (w poniedziałek rano zaczeli, w piątek o 20:00 skończyli).

 

Tomasz Hamiga, tel: 604628838

 

a zdradzisz ile chcieli z metra bo wtedy bedzie wiadomo czy chcą więcej czy cos zeszli z cenami...

chcieli 35 zł/m2, zeszli tylko do 34 zł/m2, bo mieliśmy mało metrów... jak wstępnie wyliczałam, to wyszło mi ok. 500 m2 u nas.. niestety człowiek nie ma wprawy w liczeniu :( panu Tomaszowi wyszło o prawie 100 m2 więcej i jak sobie sprawdzilismy jego wyliczenia, to okazały się dobre... tylko szkoda, że tak mi nie wyszło na początku, bo może zszedłby do 33 zł/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy znad rzeczki Pisia Tuczna. Czytam regularnie Wasz wątek, nawet jedno z nas jest zalogowane jako Sylka38, teraz pora na rodzinny wkład w grupę nadarzyńsko-grodziską.

Jakie macie doświadczenia z szambem tej wiosny?

U nas klęska - w ubiegły wtorek opróżnianie, a w środę pełne, wprawdzie 3,5 m3, tabletki regularnie co tydzień wrzucane, ale kanalizacja stała się sprawą nr 1 w naszym życiu. Tyle że mamy nikłe szanse na kanalizację z gminy, bo pierwszeństwo mają inwestorzy, którzy już kilka lat temu zadeklarowali chęć podłączenia.

 

Naprawdę nie macie problemów z wysokim poziomem wód gruntowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie macie problemów :wink: pomimo że szambo stoi na strasznym źródle ledwo dał się dół wykopać i mieliśmy stracha żeby szamba nie wypchnęło. Ale po 1) szambo jest na 100% szczelne, po 2) wlot do szamba jest badzo dokładnie uszczelniony i znajduje się powyżej poziomu wód gruntowych po 3) po posadowieniu szamba zostało ono napełnione wodą na full zeby obsiadło samo szambo wazyło ze stropem 8 ton a po napełnieniu 16t wiec jak juz sobie pare miesiecy postało to dopiero zostało opróżnione i podłączono rurę wylotową z domu. Jeżeli natomiast szambo zostało od razu podłączone a dopiero potem napełnione to najprawdopodobnie przemiesciło się i połączenie rury się rozszczelniło i stąd to gratisowe napełnianie. Szczerze wspólczuję. :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ubiegły wtorek opróżnianie, a w środę pełne, wprawdzie 3,5 m3,

Faktycznie szybko zapełniacie, ale i pojemność malutka.Nie zamartwiaj sie, może i zasysa z zewnątrz. Po paru m-cach delikatne nieszczelności powinny się zamulić. A jak nerwy wam nie wytrzymają to pozostaje kopanie.

Po co tabletki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pełne szambo to wynik topnienia śniegów i opadów, pół ogrodu pływa, u sąsiadów też. Od roku regularnie opróżniamy szambo 2 razy w miesiącu, pralka prawie na okrągło, zmywarka program oszczędnościowy 9 litrów 1xdziennie, 1,5 osoby na stałe. Jak zrobię zdjęcia to umieszcz, żebyście zobaczyli, o co mi chodzi. Wydaje mi się, że to efekt wysokiego poziomu wód gruntowych. W szambie woda jest czysta. :o

Tabletki dajemy, aby oddzielić płyn od stałych :oops:

Kupuję tabletki Bros Microbec. http://bros.pl/file/katalog2009.pdf

str 34 - pomaga biodegradować zawartość szamba. Tutaj kosztuje jedna saszetka 1,4zł co tydzień jedna przy małym szambie i na razie to działa, a raczej działało, bo zdarza się nawet 1 raz w miesiącu opróżniać szambo. Do ubiegłego tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie macie problemów :wink: pomimo że szambo stoi na strasznym źródle ledwo dał się dół wykopać i mieliśmy stracha żeby szamba nie wypchnęło. Ale po 1) szambo jest na 100% szczelne, po 2) wlot do szamba jest badzo dokładnie uszczelniony i znajduje się powyżej poziomu wód gruntowych po 3) po posadowieniu szamba zostało ono napełnione wodą na full zeby obsiadło samo szambo wazyło ze stropem 8 ton a po napełnieniu 16t wiec jak juz sobie pare miesiecy postało to dopiero zostało opróżnione i podłączono rurę wylotową z domu. Jeżeli natomiast szambo zostało od razu podłączone a dopiero potem napełnione to najprawdopodobnie przemiesciło się i połączenie rury się rozszczelniło i stąd to gratisowe napełnianie. Szczerze wspólczuję. :cry:

 

Kupiśmy działkę z rozpoczętą budową i z szambem. Coś mi się zdaje, że poprzedniemu właścicielowi nawet się nie śniło, że trzeba je umieścić zgodnie ze zdrowym rozsądkiem. Mamy też wygódkę :o jakie niespodzianki tu nas czekają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest mokro i mamy dwie studnie chłonne. Są do nich podłączone drenaż fundamentu i kanalizacja deszczowa z rynien. Po ostatnich opadach i stopnieniu śniegu (w sobotę jeszcze miejscami leżał) studnie znowu są pełne - pierwsze w tym roku wybieranie szambiarką było w poprzednią sobotę. Nie mam gdzie odprowadzać wodę opadową więc to jedyny sposób. Do tej pory przez cały rok chłonność studni była wystarczająca - mamy glinę z pasmami żwiru. Głębokość każdej studni to 2,4 m.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki zygzak za gruz po budowie.

Cała przyjemność po mojej stronie :D Cieszę się że się przydał, a ja pozbyłem się kłopotu.

A domek świetny :)

:oops: Dziękuję. Kurcze ale ze mnie... Nawet nie zaproponowałem obejrzenia w środku... :oops: No ale fakt, było zamieszanie bo zawsze jak pojawię się w polu widzenia ekip to się na mnie rzucają. Teraz przez chwilę ich nie ma, jest posprzątane, więc jakby co to zapraszamy, i chętnie odpowiem na wszelkie pytania związane z budową :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...