Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Czy macie jakieś namiary na firmę z ogrodzeniami systemowymi/panelowymi??

W sumie to jaki materiał lepszy ocynk czy malowany proszkowo?? Co trwalsze??

 

Ile ew. kosztuje słupek i panel?? Słupek wys. hmm no właśnie chyba 210 cm dla ogrodzenia wys. ??

No właśnie na jaką wysokość zrobić ogrodzenie?? :-)

 

Do takiego ogrodzenia jak piszesz dobrze wygląda 180 cm + jakieś 30 cm w ziemię czyli słupeczki 210... co do trwałości to stawiał bym na ocynk - tylko dobry ocynk bo na rynku pełno jest chińskiego siana które ma "ocynkowany" jedynie w nazwie...

 

pozdrawiam

 

Browar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ntek gratulacje !!!

 

 

 

Gratulacje Ntek - 11 miesiecy i przeprowadzka brzmi tak niewiarygonie.

Ja dopiero w poniedziałek odbieram PnB

 

 

Moja siostra zaczela budowe 1 lutego 2008 a 12 pazdziernika 2008 (zaraz po swoim slubie) juz wprowadzili sie do swojego domku !!

 

My mamy ta sama ekipe i wlasnie we wtorek koncza nam krokwie stawiac :) czas pracy murarzy: 3 tygodnie , cena: 40. 000, wykonanie: bardzo dobre serdecznie polecam ;)

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uff... tynkarzy mam, czy możecie polecić namiar na piasek do tynkowania? Mam tylko namiar do Kłosiewicza ale ostatnio mi podjazd zrobił trochę "na odwal" więc z radością powitam nową wywrotkę. Pomijam(choć może wspomnę przy okazji ku przestrodze) tego Pana:

No i się naciąłem!

W naszej okolice jakiś czas temu zaroiło się od małych tabliczek z napisem pospołka i cena za tonę, piasek i cena za tonę. Do tego było podane dwa telefony: jeden z nich to 603 604 843 odbiera niejaki Pan Darek. Cena za pospołkę wydawała się rozsądna - 650 zł za 15m3. Pierwszy towar przyjechał w miarę ale zanim sie zorientowliśmy na plac przyjechało cos co nawet nie było pospołką tylko piaskiem podsypowym z grudami gliny wartym co najwyżej 200zł. Niopatrzenie zostało zapłacone. pan Darek na moją reklamację telefoniczną stwierdził że:

1. Pospółka to nie jest mieszanina piasku i żwiru - bo różnie ludzie nazywają

2. w ogóle nie rozmawialiśmy o pospółce tylko o "towarze" na podsyp który sie dobrze zagęszcza.

3. W tym co przywiózł nie ma gliny (kuriozum - ja stoję i patrze na grudy gliny z których mozna wybudować piec a on przez telefon mi mówi że tam na pewno tego nie ma)

4. Nie przyjedzie na budowę tego zobaczyć bo nie ma sobie nic do zarzucenia.

 

Z tego Pana usług tez raczej nie skorzystam. Acha, Pan ma na nazwisko Mitura.

 

To co? Ktoś ma jakis fajny namiar na piasek tynkarski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za gratulacje - być może źródłem sukcesu rzeczywiście była ekipa, która stawiała dom od wbicia łopaty pod klucz i nie był to żaden wykonawca zastępczy - chłopaki spisali się na medal. Dom 300m2 postawili w 11 miesięcy.

Za kilka tygodni mają stawiać dom jednej z forumowiczek, na jesień prawdopodobnie zabierają się za dom kolejnego forumowicza, choć nie jest to jeszcze przesądzone - gdyby ktoś chciał namiary na ekipę, proszę o kontakt na priva.

 

Aha, udało mi się w końcu podłączyć do neta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ntek gratulacje !!!

 

 

 

Gratulacje Ntek - 11 miesiecy i przeprowadzka brzmi tak niewiarygonie.

Ja dopiero w poniedziałek odbieram PnB

 

 

Moja siostra zaczela budowe 1 lutego 2008 a 12 pazdziernika 2008 (zaraz po swoim slubie) juz wprowadzili sie do swojego domku !!

 

My mamy ta sama ekipe i wlasnie we wtorek koncza nam krokwie stawiac :) czas pracy murarzy: 3 tygodnie , cena: 40. 000, wykonanie: bardzo dobre serdecznie polecam ;)

 

 

Pozdrawiam

 

A mozesz mi podesłać namiary na swoją ekipę ? Ja w poniedziałek odbieram PnB i właśnie szukam dobryc sprawdzonych ekip. A jak duży dom budujecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mozesz mi podesłać namiary na swoją ekipę ? Ja w poniedziałek odbieram PnB i właśnie szukam dobryc sprawdzonych ekip. A jak duży dom budujecie ?

 

Ja podrzucę namiary na swoich http://www.domykujawa.pl

Efekty do obejrzenia w dzienniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uff... tynkarzy mam, czy możecie polecić namiar na piasek do tynkowania? Mam tylko namiar do Kłosiewicza ale ostatnio mi podjazd zrobił trochę "na odwal" więc z radością powitam nową wywrotkę. Pomijam(choć może wspomnę przy okazji ku przestrodze) tego Pana:

No i się naciąłem!

W naszej okolice jakiś czas temu zaroiło się od małych tabliczek z napisem pospołka i cena za tonę, piasek i cena za tonę. Do tego było podane dwa telefony: jeden z nich to 603 604 843 odbiera niejaki Pan Darek. Cena za pospołkę wydawała się rozsądna - 650 zł za 15m3. Pierwszy towar przyjechał w miarę ale zanim sie zorientowliśmy na plac przyjechało cos co nawet nie było pospołką tylko piaskiem podsypowym z grudami gliny wartym co najwyżej 200zł. Niopatrzenie zostało zapłacone. pan Darek na moją reklamację telefoniczną stwierdził że:

1. Pospółka to nie jest mieszanina piasku i żwiru - bo różnie ludzie nazywają

2. w ogóle nie rozmawialiśmy o pospółce tylko o "towarze" na podsyp który sie dobrze zagęszcza.

3. W tym co przywiózł nie ma gliny (kuriozum - ja stoję i patrze na grudy gliny z których mozna wybudować piec a on przez telefon mi mówi że tam na pewno tego nie ma)

4. Nie przyjedzie na budowę tego zobaczyć bo nie ma sobie nic do zarzucenia.

 

Z tego Pana usług tez raczej nie skorzystam. Acha, Pan ma na nazwisko Mitura.

 

To co? Ktoś ma jakis fajny namiar na piasek tynkarski?

 

Coulignon, daj znac jak wyjdą tynki to może skorzystam z ekipy - jakies namiary?? - co udało Ci sie wynegocjować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

Na działce mam wysoko wodę (0,7 - 1m) z max wahaniami +-30cm.

Gł. posadowienia budynku to 1 m, czyli praktycznie cały czas fundamenty będą stały w wodzie, więc drenaż by pewnie pomógł.

 

Kłopot w tym, gdzie tą wodę odprowadzić...

 

Wyczytałem w necie, że teoretycznie można wykopać studnię schodząc z jej dnem głębiej niż dno warstwy wody.

 

I tu mam wątpliwość, czy da się technicznie taką studnie wykopać ? Wyobrażam sobie, że podczas kopania, wykop jest cały czas zalewany wodą, nie ?

Macie może doświadczenie w tym temacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz wczesniej pisałam w poniedziałek odbieramy PnB i rozpoznajemy rynek.

Dzięki za namiary na ekipy.

Teraz kolejny temat : budujemy się w Pruszkowie, nasz dom ma piwnicę a działeczka niezbyt duża i nie mamy gdzie wysypać ziemi z wykopu.

Musimy poszukać ekipy z koparką , która pieknie i szybko wykopie dół w taki sposób aby okoliczni sąsiedzi to przezyli bez zadnych przygód typu zapadnięcie się ogrodzenia oraz wywiezienia nadmiaru ziemi z wykopu.

Czy macie moze namiary na taką ekipę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ntek gratulacje !!!

 

 

 

Gratulacje Ntek - 11 miesiecy i przeprowadzka brzmi tak niewiarygonie.

Ja dopiero w poniedziałek odbieram PnB

 

 

Moja siostra zaczela budowe 1 lutego 2008 a 12 pazdziernika 2008 (zaraz po swoim slubie) juz wprowadzili sie do swojego domku !!

 

My mamy ta sama ekipe i wlasnie we wtorek koncza nam krokwie stawiac :) czas pracy murarzy: 3 tygodnie , cena: 40. 000, wykonanie: bardzo dobre serdecznie polecam ;)

 

 

Pozdrawiam

 

A mozesz mi podesłać namiary na swoją ekipę ? Ja w poniedziałek odbieram PnB i właśnie szukam dobryc sprawdzonych ekip. A jak duży dom budujecie ?

 

Jasne z mila checia podaje kontakt (prv) do p. Mirka - swietnego wykonawcy :) w naszych okolicach juz z 20 domow pobudowali od zeszlego roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

Na działce mam wysoko wodę (0,7 - 1m) z max wahaniami +-30cm.

Gł. posadowienia budynku to 1 m, czyli praktycznie cały czas fundamenty będą stały w wodzie, więc drenaż by pewnie pomógł.

 

Kłopot w tym, gdzie tą wodę odprowadzić...

 

Wyczytałem w necie, że teoretycznie można wykopać studnię schodząc z jej dnem głębiej niż dno warstwy wody.

 

I tu mam wątpliwość, czy da się technicznie taką studnie wykopać ? Wyobrażam sobie, że podczas kopania, wykop jest cały czas zalewany wodą, nie ?

Macie może doświadczenie w tym temacie ?

 

U mnie na działce z powodu gliny też jest wysoko zwłaszcza w marcu. W zeszłym tygodniu były jeszcze rozległe kałuże. Mam dwie studnie chłonne koło ogrodzenia co umożliwia wybieranie wody szambiarką. Kopane były w sierpiniu gdy poziom wód gruntowych spadł do -2 m. Głębokość każdej studni to 2,4 m (4 kręgi). Głębiej nie można było, bo glina jest poprzecinana pasmami żwiru i z takiego właśnie pasma na poziomie -2 szła woda zalewając wykop i powodując osunięcia. Od czasu wybudowania studni do których podłączona jest opaska drenażowa i kanalizacja deszczowa pierwsze usuwanie wody szambiarką było 21 marca br. Do tego czasu chłonność studni była wystarczająca. W zeszłym tygodniu miałem robione wylewki więc trochę wody zeszło, potem codzienne polewanie wylewek i kałuże z znikneły z działki. Gdyby nie te okoliczności, musiałbym znowy zamówić szambiarkę. Woda jest obecnie ok. 10 cm poniżej poziomu gruntu. Zobaczę jak przez ten tydzień opadnie, jeśli słabo to znowu zamówię szambiarkę bo firma gazownicza już chce robić mi przyłącze a przy tak wysokim poziomie wód gruntowych nie zrobią wykopu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie jakieś namiary na firmę z ogrodzeniami systemowymi/panelowymi??

W sumie to jaki materiał lepszy ocynk czy malowany proszkowo?? Co trwalsze??

 

Ile ew. kosztuje słupek i panel?? Słupek wys. hmm no właśnie chyba 210 cm dla ogrodzenia wys. ??

No właśnie na jaką wysokość zrobić ogrodzenie?? :-)

 

Jak już będziesz miał jakieś konkretne namiary to się podziel koniecznie.

A to w Musułach będziesz robił czy w Żelechowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem przed zakupem więźby i szukam jakiś informacji na temat poniższych tartaków, ceny mają konkurencyjne więc dlatego chciałabym wiedzieć coś więcej

 

Firma Handlowo Usługowa „DREW-KO” zlokalizowana jest w Załubicach Starych ( woj. Mazowieckie )

 

Wojtek Kowalczyk - tartak

 

TAR-TRAK Tomasz Gacioch

 

Bardzo proszę Was o pomoc, bo musze już zamawiać, a mam do zamówienia ok 15 m3 samej więźby a potem jeszcze ok 5m3 łat i kontrałat, wszystkie ceny są zbliżone w okolicach 600 zł /m3

 

Z góry dzięki,

Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem przed zakupem więźby i szukam jakiś informacji na temat poniższych tartaków, ceny mają konkurencyjne więc dlatego chciałabym wiedzieć .....

 

Ja brałem wszystko tutaj:

 

http://www.zumi.pl/559286,Firma_Tomed._Tomasz_Tybora,Kanie,firma.html

 

Nie upierają się przy wystawieniu faktury :wink:

Odradzam tartak w Chudolipiu - mam z nimi złe doświadczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

Na działce mam wysoko wodę (0,7 - 1m) z max wahaniami +-30cm.

Gł. posadowienia budynku to 1 m, czyli praktycznie cały czas fundamenty będą stały w wodzie, więc drenaż by pewnie pomógł.

 

Kłopot w tym, gdzie tą wodę odprowadzić...

 

Wyczytałem w necie, że teoretycznie można wykopać studnię schodząc z jej dnem głębiej niż dno warstwy wody.

 

I tu mam wątpliwość, czy da się technicznie taką studnie wykopać ? Wyobrażam sobie, że podczas kopania, wykop jest cały czas zalewany wodą, nie ?

Macie może doświadczenie w tym temacie ?

 

Najprościej podnieść budyneko jakieś 40 cm, albo pokusić się o płytę fundamentową. Owszem sa to koszty ale bez kosztów to się nie obejdzie przy takich wodach. U mnie była woda na 0,5 m.

 

pozdrawiam

 

Browar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczow po raz pierwszy...

 

Budujemy sie z zona w Starej Wsi. Obecnie na etapie stanu surowego zabitego deskami... :-)

 

Aktualnie szukam:

dobrego, a realistycznego cenowo kamieniarza do zrobienia elewacji (i troche murkow) z kamienia polnego tluczonego,

oraz kogos do wykonania stalowo/drewnianych okiennic przesuwnych (wg mojej wizji)

 

Mozecie kogos polecic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...