Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Fiu fiu fiu...

Ale mnie tu nie bylo... Tyle nowych stron w watku, tyle nowych twarzy.

Wszystkich witam i przy okazji składam najlepsze zyczenia świąteczne.

Długo mnie nie było ze względu na sprawy zawodowe - dzięki nim jeszcze nie zdążyłem się przeprowadzić :evil: Ale teraz już zupełna końcówka...

 

No to na razie tyle na powitanie.

Aha, nie wiecie co z logowaniem do strony grupowej.

Chciałem dodać jakieś namiary, starego hasła nie pamiętam a zarejestrować się jakoś chyba nie mogę.

 

pzdr.

Wookasch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Sluchajcie, wiec skad u "nas" mozna tanio kupic sadzonki roslin? Wyczytalam gdzies na forum, ze w nadlesnictwach mozna tanio kupowac (podobno wyprzedaja za syboliczne zlotowki by zapobiec kradziezom roslin z lasu :).

 

A moze jakies sprawdzone szkolki w okolicy? oczywiscie niedrogie ;)

 

A i wlasnie wlasnie ... potrzebna mi ziemia do podwyzszenia terenu. Jakies ciekawe propozycje?

 

Z gory dzieki za jakies podpowiedzi :)

 

Jutro prześlę Ci namiary na szkółkę i nadleśnictwo, bo JAktorów należy do nadlesśictwa Radziwłłów, podali mi namiary na szkółkę.

Tymaczasem podaje Ci namiary na szkółkę, którą znalazłam w necie,l wprawdzie wOpocznie, ale i tak ceny maja niskie. Mnie intersuje irga błyszczaca i mam zrobic tam wypad latem..

Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych i Zalesieniowych

mgr inż. Michał Bojanowski

26.300 Opoczno, ul. Piotrkowska 96

tel./fax (0-44) 755 24 33, tel. 0-601 367 959

Adres szkółki : Prymusowa Wola 60C, 26-332 Sławno

( przy trasie nr 12 Opoczno – Sulejów) tel/fax 0-44 757 36 32

e-mail: [email protected]

http://www.bojanowskiszkolka.prv.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie, wiec skad u "nas" mozna tanio kupic sadzonki roslin? Wyczytalam gdzies na forum, ze w nadlesnictwach mozna tanio kupowac (podobno wyprzedaja za syboliczne zlotowki by zapobiec kradziezom roslin z lasu :).

 

A moze jakies sprawdzone szkolki w okolicy? oczywiscie niedrogie ;)

 

A i wlasnie wlasnie ... potrzebna mi ziemia do podwyzszenia terenu. Jakies ciekawe propozycje?

 

Z gory dzieki za jakies podpowiedzi :)

 

http://www.jozefinaszkolka.pl/

 

Polecam, duży wybór, dobra jakość, przyjazne klientowi ceny, miła obsługa. Spawdziłęm w zasadzie to 99% sadzonek się przyjęło. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkółka Nadleśnictwa Jastrzębie, Ul. Leśników 10,

05-530 Baniocha

750 41 21, 0601 716 163,

wtorek, piątek:9.00-12.00

 

ceny sa rzeczywiście niskie, ale i wybór mały. http://chojnow.warszawa.lasy.gov.pl/web/chojnow/26361

 

 

 

 

http://www.jozefinaszkolka.pl/

 

Polecam, duży wybór, dobra jakość, przyjazne klientowi ceny, miła obsługa. Spawdziłęm w zasadzie to 99% sadzonek się przyjęło. :wink:

 

 

 

baardzo dziekuje za namiary ! Z mezem wlasnie mamy zamiar zajac sie naszym ogrodem (czytaj polem :) )

 

Najpier zamierzamy z naszej pobliskiej laki zebrac ok 20 cm ziemi i naniesc ja wokol budynku (bo zeby zebrac tyle ziemi ile potrzebujemy do podniesienia terenu to finansowo niewykonalne jest :) )

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

mial ktos z Was taka sytuacje, ze wykopal studnie ( cienka ) i okazalo sie ze lustro wody jest za nisko i trzeba wykopac drozsza studnie ( gruba ). Ile placiliscie wtedy za wykopanie tej pierwszej ? Normalnie pelna stawke, czy taniej ?

 

pozdrawiam.

 

Na ilu metrach jest ta woda że nie daje rady zrobic jej z cienkiej rury?? U mnie w oklicy sa studnie do ok 40m z cienkiej niebieskiej. Ale wydaje mi sie ze sa i głębsze :roll: . Z tego co wiem to nasz lokalny mistrz od spraw beznadziejnych w zakresie zaopatrywania w wode brał po 60 zł za mb cienkiej i chyba 120 za mb grubej. Bo cos mi to zajeżdza jakims kiciarstwem :x ze strony wykonawcy i chęcią wykręcenia inwestora z pieniedzy a nie studni. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ilu metrach jest ta woda że nie daje rady zrobic jej z cienkiej rury?? U mnie w oklicy sa studnie do ok 40m z cienkiej niebieskiej. Ale wydaje mi sie ze sa i głębsze :roll: . Z tego co wiem to nasz lokalny mistrz od spraw beznadziejnych w zakresie zaopatrywania w wode brał po 60 zł za mb cienkiej i chyba 120 za mb grubej. Bo cos mi to zajeżdza jakims kiciarstwem :x ze strony wykonawcy i chęcią wykręcenia inwestora z pieniedzy a nie studni. :wink:

 

co do cen, to 60 cienka + 200 filtr, 110 gruba + 600 filtr.

 

lustro jest na 8-9m, studnie wywiercili na 24m ( jedna i druga ). Po wywierceniu pierwszej, Pan zadzwonil do mnie i powiedzial ze mam za nisko lustro, ze moge sobie co prawda wykopac kilka betonow nizej, ale to juz nie bedzie to samo, kiepska wydajnosc i wogole slabo sie ta studnia nadaje, co w polaczeniu z moja wiedza w tym temacie zaskutkowalo decyzja o kopaniu drugiej. Ale podobnie jak Ty wyczuwam tu lekki smrod i dlatego chcialbym poznac opinie innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz to oni sie bardzo znaja i skąd takie ceny za filtr :o , jak woda jest na 9-10 to zostawic w spokoju i bedzie tania studnia i po co jakies kregi tego to nie wiem :-? . Robisz studnie płytsza nawet o umiarkowanej wydajności i róznice ceny do drozszej przeznacz na jakis uzdatniacz do wody i bedzie git. Nie masz gwarancji jaka woda bedzie z tej "grubej" głębinówki. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Macie może namiary na jakiegoś solinego człowieka od tynków zewnętrznych (silikonowych) ?

W książce adresowej coś kruchutko w tym temacie :roll:

 

Jakie sa obecnie ceny za: jedna warstwa kleju+tynk ? (siatkę miałem już raz zaciągniętą klejem na jesieni...)

 

z góry dzięki za odpowiedzi

 

pozdrawiam

 

Browar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Macie może namiary na jakiegoś solinego człowieka od tynków zewnętrznych (silikonowych) ?

W książce adresowej coś kruchutko w tym temacie :roll:

 

Jakie sa obecnie ceny za: jedna warstwa kleju+tynk ? (siatkę miałem już raz zaciągniętą klejem na jesieni...)

 

z góry dzięki za odpowiedzi

 

pozdrawiam

 

Browar

 

podłączam sie do pytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem przed zakupem więźby i szukam jakiś informacji na temat poniższych tartaków, ceny mają konkurencyjne więc dlatego chciałabym wiedzieć .....

 

Ja brałem wszystko tutaj:

 

http://www.zumi.pl/559286,Firma_Tomed._Tomasz_Tybora,Kanie,firma.html

 

Nie upierają się przy wystawieniu faktury :wink:

Odradzam tartak w Chudolipiu - mam z nimi złe doświadczenia

 

Witam

dzięki za namiar, dość drogo tam było, dogadałam się wkońcu z jednym tartakiem (640zl),zobaczymy co przywiozą do mnie w czwartek to zdam relacje, natomiast jakby kogoś interesowało to mają deski calówki po 475 zł za kubik.

 

Teraz poszukuje kupić zwykłą siatkę ogrodzeniową i do tego słupki, możecie podzielić się swoim doświadczeniem bo rozpiętość cenowa też jest spora, a ja znowu tego potrzebuję sporo bo ok 170 mb. Znalazłam na allegro po 10 zł za mb

http://www.allegro.pl/item602786884_siatka_ogrodzeniowa_ocynkowana_2_8_150.html

czy myślicie, że można zaryzykować?

 

Pozdrawiam,

Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupowałem siatkę w tego goscia 607512131... dowozi gratis a siatkę płaciłem po 9,70 za mb bo czasami licza za m2 co jest strasznie mylne...

facet godny polecenia bo jest terminowy i nie trzeba płacić za transport.

Nam przywoził do Lisówka a jest chyba z pod Lodzi czy jakos tak....

ale co do słupków to szukaj gdzie indziej bo ma słabe słupki

( mała srednica ok. 50mm ) słupki ma po 18 zł.

dodatkowo sa niskie bo 210cm a powinny być tak szczerze po 220 minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...