Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam, my niestety nic nie słyszeliśmy o gazie :( Co do osiedla to wiem tylko tyle że od niego zależy budowa transformatora i podłączenia nas i sąsiadów przy ul. Tarniny do prądu. W Konstancinie powiedzieli że prąd będzie w czercu lub (o zgrozo) w listopadzie!!!

 

A czy jest taka możliwość, że teraz - wiadomo jak jest na rynku - budowa osiedla zostanie wstrzymana? Bez prądu fatalnie, bez gazu też niewesoło. :( I w którym miejscu ma w ogóle powstać to osiedle? Po prawej stronie Tarniny, jadąc od Grodziskiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też już wiecha zrobiona :p

GRATULACJE! A moi w poniedziałek zaczęli ściany http://lh4.ggpht.com/_HFzQUD91B8s/SiF6e9z3aXI/AAAAAAAAAvw/N3HfNklekAU/s288/20090528_001-wisienka_z_okienka.jpg :D

 

Czy orientujecie sie jakie obecnie są stawki za układanie kostki? Interesuje mnie cena za m2 całościowej usługi z kostką, piaskiem i tak dalej.

Mi potencjalny wykonawca powiedział, że zaczynają od 90 / m2 w wypadku najtańszej kostki, 110 / m2 jest za już całkiem przyzwoitą (cena robocizny wraz z materiałem i warstwami podkładowymi). Nie wiem, czy to drogo?

 

Czy za dom http://www.dobredomy.pl/?id_project=148 55k bez pokrycia to dużo czy cena jest ok.

Moi biorą 30k za SSO, ale polecać ich będę mógł (mam nadzieję) jak skończą i się sprawdzą. Chyba, że chcecie wchodzić w ciemno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś mi wysłać namiar na prv na sprawdzoną ekipę do SSO.

 

Pozdrawiam,

 

Ja z pełną świadomościa mogę polecić swojego Pana Rysia - 513 122 900 - sprawna szybka ekipa - w pewnym momecie nawet ich naliczyłem 11 osób - dom 210 uzytkowej - dach 330 m2 z deskowanie cena za robociznę 54k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie, jestem w trakcie zalatwiania przylacza gazowego, wlasnie odebralam warunki przylaczenia do sieci. Kwota mnie zaszokowala: 7300 zl za 12 m odcinek pociagniety od drogi do domu, plus 1300 za przylaczenie, czas oczekiwania ok 6 miesiecy. Czy tak to wyglada w praktyce? Czy tyle rzeczywiscie placicie za pociagniecie gazu i podlaczenie do sieci?

 

Szukam tez sensownej osoby/firmy zajmujacej sie wszystkimi formalnosciami w temacie przylacza gazowego i dodatkowo majacej kontakty w gazowni w Grodzisku, tak zeby przyspieszyc caly proces. Moze mozecie kogos polecic?

Z gory bardzo dziekuje za jakies namiary.

 

Ania

 

Witaj Aniu,

Temat gazowego przyłącza był omawiany na poprzedniej stronie.

Pozdrawiam, Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie, jestem w trakcie zalatwiania przylacza gazowego, wlasnie odebralam warunki przylaczenia do sieci. Kwota mnie zaszokowala: 7300 zl za 12 m odcinek pociagniety od drogi do domu, plus 1300 za przylaczenie, czas oczekiwania ok 6 miesiecy. Czy tak to wyglada w praktyce? Czy tyle rzeczywiscie placicie za pociagniecie gazu i podlaczenie do sieci?

 

U mnie podobna kwota wyszła za przyłączenie ( 3m od gazociągu w ulicy do skrzynki w ogrodzeniu ) + projekt + około 30m rury w ziemi ( instalacja rozdziela się, jedna do kuchni druga do pieca ) + około 10m rury wewnątrz budynku.

Całość wykonuje gaz-błonie - o dziwo niemal terminowo. Wg umowy na wykonanie mieli zrobić do końca maja i zrobili, czekam tylko na odbiory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy orientujecie sie jakie obecnie są stawki za układanie kostki? Interesuje mnie cena za m2 całościowej usługi z kostką, piaskiem i tak dalej.

Mi potencjalny wykonawca powiedział, że zaczynają od 90 / m2 w wypadku najtańszej kostki, 110 / m2 jest za już całkiem przyzwoitą (cena robocizny wraz z materiałem i warstwami podkładowymi). Nie wiem, czy to drogo?

 

Czy za dom http://www.dobredomy.pl/?id_project=148 55k bez pokrycia to dużo czy cena jest ok.

Moi biorą 30k za SSO, ale polecać ich będę mógł (mam nadzieję) jak skończą i się sprawdzą. Chyba, że chcecie wchodzić w ciemno?

 

Witam ja chętnie "posłucham" opini o brukarzach, właśnie szukam ekipy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, my niestety nic nie słyszeliśmy o gazie :( Co do osiedla to wiem tylko tyle że od niego zależy budowa transformatora i podłączenia nas i sąsiadów przy ul. Tarniny do prądu. W Konstancinie powiedzieli że prąd będzie w czercu lub (o zgrozo) w listopadzie!!!

 

A czy jest taka możliwość, że teraz - wiadomo jak jest na rynku - budowa osiedla zostanie wstrzymana? Bez prądu fatalnie, bez gazu też niewesoło. :( I w którym miejscu ma w ogóle powstać to osiedle? Po prawej stronie Tarniny, jadąc od Grodziskiej?

zainteresowanym sprawami gminy Nadarzyn polecam:

http://forum.nadarzyn.info.pl/index.php

oraz

http://www.nadarzyn.pl/index.php

I zasadnicza sprawa-warto uczestniczyć w spotkaniach wiejskich (w siedzibie InstalSan'u) organizowanych 2 razy w roku (z reguły kwiecień/wrzesień).

Z tego co zostało powiedziane na ostatnim "posiedzeniu" to gazrurka jest w rękach zainteresowanych. Sugerowano łączenie się w grupy i zgłaszanie gazowni zainteresowania przyłączem. podobno gazowania nie ma pojęcia że takowe duże zainteresowanie istnieje, a "pani z Pruszkowa" nic do tematu od lat nie wnosi.

Co do osiedla (domniemam "Naszych dzieci") to jest planowane przy Głogowej/Jemiołowej. Teren jest już ogrodzony. Obecnie procedury pozwolenia na budowę.(szczegóły tu: http://www.nadarzyn.eobip.pl )

Kanalizacja - wkrótce prace nad opracowaniem dokumentacji technicznej dla całej wsi (obecnie tylko rejony Grodziskiej) i w 2011-2012 planowane jest położenie kanalizy podciśnieniowej. Przepompownia ma być przy Jemiołowej (tam gdzie mostek i ciek wodny).

Ponadto, we wrześniu planowana jest nakładka bitumiczna na końcówce Tarniny - ale to was akurat mało interesuje :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mery, bardzo dziękuję za tak wyczerpujące informacje i linki do przydatnych stron. :)

 

A propos "pani z Pruszkowa" - daliśmy się nabrać jak głupi i powypełnialiśmy jakieś papiery, ale na szczęście nie naciągnęła nas na żadne opłaty. Dwa tygodnie temu wysłaliśmy wniosek o określenie warunków przyłączenia gazu. Zobaczymy, co się będzie działo.

A kanalizacja też by się przydała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doberek :p

 

ludziki macie może kogoś kto mi prąd do działki podłączy :D i offkors zrobi projekt i załatwi wszelkie uzgodnienia i papiery.....................

korzystam na razie z prądu rodziców ale chyba muszę podłączyć ten budowlany a potem ten właściwy, podlegamy pod RWE :roll:

 

 

Spróbuj tutaj

Hanka Skrobisz 662090490 - kobitka jest z Żyrardowa i pracuje w elektrowni - ale taka rada - musisz ją nękać telefonami bo załatwić załatwi ale może to trwać jak bedzie robiła to po swojemu a jak ją bedzie sie męczyło to zrobi wcześniej - ja płaciłem 950 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...