Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam po przerwie,

 

w książce adresowej jest niewiele wpisów przy tynkach cementowo-wapiennych a ja powoli kończę instalacje i potrzebuje namiar na sprawdzoną ekipę. Moglibyście kogoś polecić/dopisać ?

 

Jacek

 

Właśnie tynkują u mne "papraki" jak mówi o nich tj.tynkarzach mój hydraulik, ale mam namiar na wolnego w terminach "papraka":

p. Czesław tel.663 271 381.

 

Polecam również ekipę murarzy p. Krzysztofa tel.608 514 240, która robiła mi remont budynku po poprzedniej ekipie budującej mi parter i poddasze. Jak można sp........ mury to można tylko u mnie zobaczyć. Pan Krzysztof fachowo doradził, rozebrał, przebudował, poprawi jak marzenie i do tego wypiliśmy flaszkę. Wybudowane przez niego schody do piwnicy, wejścia głównego, z tarasu i pochylni są majstersztykiem budowlanym.

Obecnie jest moim doradcą budowlanym i wpada częściej na budowę niż mój Kierbud.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupowaliscie tablice informacyjna na budowe ? (o ile sami to organizowaliscie). Bylem dzisiaj w kilku marketach budowalnych i tylko w Leroy byla (aktulanie czekaja na dostawe).

My właśnie w leroyu kupowaliśmy.

 

aniawmuratorze

a dlaczego nie kupujecie gotowego zbiornika betonowego ?

bierzemy takie szambo http://www.makrobet.com.pl/szamba.htm i podobno trzeba je wymurować a firma nie świadczy takich usług...

Czy wg przepisów szambo powinno być odsunięte od domu i ogrodzenia o jakieś konkretne metry czy nie? jesli tak to o ile? (w planie zagospodarowania o tym nic nie ma)

 

MonQ napisał:

Witam po przerwie,

 

w książce adresowej jest niewiele wpisów przy tynkach cementowo-wapiennych a ja powoli kończę instalacje i potrzebuje namiar na sprawdzoną ekipę. Moglibyście kogoś polecić/dopisać ?

 

Jacek

 

Tynki - Stanisław Majchrzak - 603-635-144, już dodaje do książki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupowaliscie tablice informacyjna na budowe ? (o ile sami to organizowaliscie). Bylem dzisiaj w kilku marketach budowalnych i tylko w Leroy byla (aktulanie czekaja na dostawe).

 

O widzisz, tablica, wiedziałem że o czymś zapomniałem :D

Warto jeszcze kupować? Za ok. 2 miesiące mam zamiar się wprowadzać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wg przepisów szambo powinno być odsunięte od domu i ogrodzenia o jakieś konkretne metry czy nie? jesli tak to o ile? (w planie zagospodarowania o tym nic nie ma

 

Jest to określone przepisami niestety nie znam par. Oraz jeśli się nie mylę w opisie adaptacji działki (projekt gotowy adaptuje architekt) jest to sprecyzowane, dodatkowo jest także mapka z rzutem domu i szamba wraz z podanymi odległościami - tak przynajmniej było u znajomych w adaptacji projektu zrobione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam podbramkową sytuację. Ekipa, która miała mi robić pokrycie dachu coś się opóźnia, nikt nie odbiera telefonu i nie wiem o co chodzi. Macie może namiary na jakiś ludzi, którzy się tym zajmują? Około 280 m.kw. prostego dwuspadowego dachu z wiatą, pokrycie płytą osb 18 + membrana + gont bitumiczny IKO, do tego okna dachowe i orynnowanie.

SPRAWA PILNA!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wg przepisów szambo powinno być odsunięte od domu i ogrodzenia o jakieś konkretne metry czy nie? jesli tak to o ile? (w planie zagospodarowania o tym nic nie ma

Jeśli chodzi o odległość szamba, śmietnika, domu od granicy działki, sądzę, że to może się przydać:

http://www.muratordom.pl/budowa-i-remont/wybor-dzialki-i-projektu/wymiary-dzialki,6318_20315.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam podbramkową sytuację. Ekipa, która miała mi robić pokrycie dachu coś się opóźnia, nikt nie odbiera telefonu i nie wiem o co chodzi. Macie może namiary na jakiś ludzi, którzy się tym zajmują? Około 280 m.kw. prostego dwuspadowego dachu z wiatą, pokrycie płytą osb 18 + membrana + gont bitumiczny IKO, do tego okna dachowe i orynnowanie.

SPRAWA PILNA!!!

 

Piotr 607 834 166

bardzo sprawna góralska ekipa - zadzwoń może są jeszcze w okolicy

powodzenia

robili u nas kilka dachów w Młochowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupowaliscie tablice informacyjna na budowe ? (o ile sami to organizowaliscie). Bylem dzisiaj w kilku marketach budowalnych i tylko w Leroy byla (aktulanie czekaja na dostawe).

 

W Castoramie na Popularnej widziałam i w Platformie na al. Jerozolimskich.

 

na każdym małym składzie budowlanym - przy większym zamówieniu dorzucają gratis :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupowaliscie tablice informacyjna na budowe ? (o ile sami to organizowaliscie). Bylem dzisiaj w kilku marketach budowalnych i tylko w Leroy byla (aktulanie czekaja na dostawe).

 

W Castoramie na Popularnej widziałam i w Platformie na al. Jerozolimskich.

 

na każdym małym składzie budowlanym - przy większym zamówieniu dorzucają gratis :wink:

 

Ja chciałam nawet kupić ale nam kierbud przywiezie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma to jak troskliwy kierbud

pewnie nawet wypisze ją własnoręcznie

bo to KierBud płaci mandat jakby co, więc u mnie też zadbał żeby była tablica

 

 

bierzemy takie szambo http://www.makrobet.com.pl/szamba.htm i podobno trzeba je wymurować a firma nie świadczy takich usług...

Czy wg przepisów szambo powinno być odsunięte od domu i ogrodzenia o jakieś konkretne metry czy nie? jesli tak to o ile? (w planie zagospodarowania o tym nic nie ma)

Ja zamówiłem (jutro montują) zbiornik w firmie Waf-Pol:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=693628250

http://www.waf-pol.go3.pl/

razem z montażem (poziomowanie, piankowanie), z "kominkiem", włazem żeliwnym wychodzi niecałe 3000zl. Ja biorę jeszcze dodatkowo płytę wierzchnią wzmocnioną za 200zł (wtedy nawet ciężarówka może stanąć na tym, i można wkopać więcej niż na 0,5m)

 

 

Joanna&Tomasz napisał:

 

Polecamy ekipę p. Stanisława Majchrzaka

 

 

J&T dzieki za namiarki, dogadałem sie z Panem S i będą do mnie "wchodzić" pod koniec września.

 

Ja też zadzwoniłem do p. Majchrzaka i byłem tam gdzie teraz robi w Podkowie, umówiłem się z nim już na koniec sierpnia/początek września

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie! Buduję te swoje 140m w Żółwinie, obecnie muruję poddasze więc jeszcze trochę czasu zanim zamieszkam:) jeśli ktoś sobie życzy, mogę dać namiar na moją ekipę od SSZ- są bardzo, bardzo:). mam natomiast również i prośbę- jeśli ktoś z Was zamawiał drzwi zewnętrzne na wymiar i ew jest zadowolony- kontakt do producenta plz.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem (jutro montują) zbiornik w firmie Waf-Pol:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=693628250

http://www.waf-pol.go3.pl/

razem z montażem (poziomowanie, piankowanie), z "kominkiem", włazem żeliwnym wychodzi niecałe 3000zl. Ja biorę jeszcze dodatkowo płytę wierzchnią wzmocnioną za 200zł (wtedy nawet ciężarówka może stanąć na tym, i można wkopać więcej niż na 0,5m)

 

 

Pytanie czy łączenia powinny być piankowane. Zalecane są raczej trwalsze spoiwa klejowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...