Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość ~AS~

Dziękuję wszystkim za namiary.

 

Nie zauważyłem żebyśmy mieli w Ruścu taką produkcję, a buduję się w okolicy Osiedlowej.

Zwrócę uwagę dzisiaj jak będę przejeżdżał.

 

a gdzie dokładnie na Osiedlowej?

 

Znalazłem producenta. Zakład jest na początku ul.Osiedlowej, licząc od skrzyżowania z ul.Górną drugi dom po lewej.

Kręgi 100 w cenie ok. 150 zł.

Hehe, jeśli dobrze zrozumiałem, to pytanie dotyczyło raczej tego, gdzie na Osiedlowej się budujesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dziękuję wszystkim za namiary.

 

Nie zauważyłem żebyśmy mieli w Ruścu taką produkcję, a buduję się w okolicy Osiedlowej.

Zwrócę uwagę dzisiaj jak będę przejeżdżał.

 

a gdzie dokładnie na Osiedlowej?

 

Znalazłem producenta. Zakład jest na początku ul.Osiedlowej, licząc od skrzyżowania z ul.Górną drugi dom po lewej.

Kręgi 100 w cenie ok. 150 zł.

Hehe, jeśli dobrze zrozumiałem, to pytanie dotyczyło raczej tego, gdzie na Osiedlowej się budujesz :)

 

:) ... buduję o okolicy skrzyżowania Osiedlowej z Główną. Niestety nasza droga jeszcze nie ma nazwy, jest równoległa do ul.Promienistej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale do Dachluxu chyba najprościej podjechać bo są przy trasie :D

przynajmiej ja mam ich zawsze po drodze :wink:

A w którym właściwie miejscu jest ten Dachlux? Bo "interaktywna mapka dojazdu" na ich stronie pokazuje mniej więcej miejsce dawnego Zajazdu Nadarzyńskiego, a o ile się nie mylę, to Wolica jest parę kilometrów dalej, w stronę Janek... I tam faktycznie są przy trasie jakieś składy dachowe, bo ostatnio nawet zwróciłem uwagę na banner z reklamą promocji Rukki.

Dachlux Wolica znajduje się w Wolicy, czyli jadać w stronę Janek mijasz po lewej były zajazd nadarzyński, jedziesz dalej, przejeżdżasz skrzyżowanie z Maximusem i zaraz za lasem po prawej stronie jest Dachlux Wolica, koło salonu Audi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam gdzie można kupić kręgi betonowe i pokrywy żeliwne w naszej okolicy.

Może ktoś z Was zamawiał taki asortyment ostatnio ?

 

ostatnio przywieźli mi z Radomia ale ich nikomu nie polecę :evil:

 

 

a szambo ok ? możesz napisać opinię o firmie ?

 

szambo mam z firmy Mag-Bet

http://www.allegro.pl/item713041543_szambo_szamba_betonowe_wzmacniane_10m3_komplet.html

 

- szambo jak szambo jest ok

- niestety płyta nie jest wymalowana na czarno dysperbitem

- montaż jest na piankę montażową co nie jest zgodne ze sztuką

- przywiozłam zaprawę wodoszczelną ale zanim panowie się za nią zabrali zastygła na kamień w taczce :evil:

- umówiona byłam na "montaż" :-? polega on jedynie na wrzuceniu zbiornika HDS-em do zrobionego przeze mnie wykopy i wyżej opisanego pianowania

musialam się upominać o wycięcie dziury w zbiorniku na rurę przyłączeniową :x

- nie montują rur kanalizacyjnych od domu do szamba

- kręgi rewizyjne krzywe jak 150

 

Żeby mieć gwarancję nie można zasypać szamba przez 2 dni

i trzeba je sobie wszczelnić w miejscach łączeń i wymalować pokrywę

 

więc co to za gwarancja :o

 

a mi polecono tą firmę, i osoba, która kupiła przez Allegro była zadowolona z ich usług. Dobrze, że wiadomo teraz coś więcej.

Ja chyba zamówię w Eko-Trans. Szukam chętnych na wspólny transport.

 

A kto Ci robił wykop ? Dostałem cenę 500 zł za zrobienie wykopu pod szambo, i wydaje mi sie że to trochę dużo :roll:

 

My bylibyśmy zainteresowani, niestety nie można nic poczytać na ich stronie bo jak tylko ją otworzę to wywala mi cały net :( , jaki jest koszt szamba 10m3+wymurowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szambo mam z firmy Mag-Bet

http://www.allegro.pl/item713041543_szambo_szamba_betonowe_wzmacniane_10m3_komplet.html

 

- szambo jak szambo jest ok

- niestety płyta nie jest wymalowana na czarno dysperbitem

- montaż jest na piankę montażową co nie jest zgodne ze sztuką

- przywiozłam zaprawę wodoszczelną ale zanim panowie się za nią zabrali zastygła na kamień w taczce

- umówiona byłam na "montaż" polega on jedynie na wrzuceniu zbiornika HDS-em do zrobionego przeze mnie wykopy i wyżej opisanego pianowania

musialam się upominać o wycięcie dziury w zbiorniku na rurę przyłączeniową

- nie montują rur kanalizacyjnych od domu do szamba

- kręgi rewizyjne krzywe jak 150

 

Żeby mieć gwarancję nie można zasypać szamba przez 2 dni

i trzeba je sobie wszczelnić w miejscach łączeń i wymalować pokrywę

 

więc co to za gwarancja

 

Ja też brałem firmę z Radomia tylko że WAF-POL ale moja opinia jest dokładnie taka sama co do montazu jak i jakości - chociaż przez telefon mówią że szambo jest z montażem, tylko ja sobie załatwiam koparkę.

Po ich montażu mój hydraulik spędził cały dzień nad tym żeby je uszczelnić po piance, pomalować, zamontować kominek bo nawet tego nie zrobili twierdząc ze później mi łatwiej będzie wyciąć dziurę na rurę kanalizacyjną.

 

A kto Ci robił wykop ? Dostałem cenę 500 zł za zrobienie wykopu pod szambo, i wydaje mi sie że to trochę dużo

 

za koparkę płaci się za roboczogodzinę, standardowo biorą 100zł/h, mi wyszło 2h pracy łącznie z tym że zaczekał aż osadzą zbiornik - musi być wtedy koparka jakby coś trzeba było podsypać lub podebrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

chcę spytać czy ktoś miał w ostatnim czasie problem z uzyskaniem pozytywnej opinii dotyczącej lokalizacji zjazdu na działkę w rejonie skrzyżowania (w Wydziale Komunikacji w Grodzisku Maz)

bo trochę mi się zagotowało, nie wspominając o tym, jak w tym urzędzie człowiek jest traktowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum.

Jestem nowa , ale zorientowałam się że można na forum uzyskać pomoc. Mój wymarzony domek mam w Nadarzynie , mam studnie wierconą tzw abisynkę ale niestety nie nadaje się do picia. Czy ktoś z zacnych użytkowników mógłby mi polecić jaka firmę która uzdatniła by mi tą wodę. Pewno trzeba będzie zastosować jakiś filtr ale kompletnie się na tym nie znam.

Proszę o pomoc

z góry dziękuję :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum.

Jestem nowa , ale zorientowałam się że można na forum uzyskać pomoc. Mój wymarzony domek mam w Nadarzynie , mam studnie wierconą tzw abisynkę ale niestety nie nadaje się do picia. Czy ktoś z zacnych użytkowników mógłby mi polecić jaka firmę która uzdatniła by mi tą wodę. Pewno trzeba będzie zastosować jakiś filtr ale kompletnie się na tym nie znam.

Proszę o pomoc

z góry dziękuję :cry:

 

W Brwinowie jest firma PAWO - oni sprzedają filtry do uzdatniania wody i badają ją - koszt badania składu chemicznego to 150zł, później od razu zaproponują odpowiednie filtry

 

PS. mi twardość wyszła 600, poza tym u mnie woda strasznie śmierdzi (siarkowodór) i przekracza wszelkie inne normy, więc będę jej używał tylko do podlewania ogródka/mycia samochodu bo mam możliwość podłączenia się do wodociągów miejskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosiek

 

Masz tez nowa firme od uzdatniania wody w Kajetanach na Rolnej - okolice numeru 240 Rainsoft bodajże.

 

Jak masz wodę z studni głębinowej to niestety pod całym Nadarzynem jest praktycznie tak samo - wysokie żelazo i mangan. Hydrofor 300 litrów z napowietrzeniem i poduszką powietrzną plus odżelaźniacz załatwia sprawę w 90% przypadków. Ja mam do tego jeszcze zmiękczacz z zaworem mieszającym.

 

Podstawą są badania wody - pełne w Sanepidzie w Warszawie to jakieś 450 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam gdzie można kupić kręgi betonowe i pokrywy żeliwne w naszej okolicy.

Może ktoś z Was zamawiał taki asortyment ostatnio ?

 

ostatnio przywieźli mi z Radomia ale ich nikomu nie polecę :evil:

 

 

a szambo ok ? możesz napisać opinię o firmie ?

 

szambo mam z firmy Mag-Bet

http://www.allegro.pl/item713041543_szambo_szamba_betonowe_wzmacniane_10m3_komplet.html

 

- szambo jak szambo jest ok

- niestety płyta nie jest wymalowana na czarno dysperbitem

- montaż jest na piankę montażową co nie jest zgodne ze sztuką

- przywiozłam zaprawę wodoszczelną ale zanim panowie się za nią zabrali zastygła na kamień w taczce :evil:

- umówiona byłam na "montaż" :-? polega on jedynie na wrzuceniu zbiornika HDS-em do zrobionego przeze mnie wykopy i wyżej opisanego pianowania

musialam się upominać o wycięcie dziury w zbiorniku na rurę przyłączeniową :x

- nie montują rur kanalizacyjnych od domu do szamba

- kręgi rewizyjne krzywe jak 150

 

Żeby mieć gwarancję nie można zasypać szamba przez 2 dni

i trzeba je sobie wszczelnić w miejscach łączeń i wymalować pokrywę

 

więc co to za gwarancja :o

 

a mi polecono tą firmę, i osoba, która kupiła przez Allegro była zadowolona z ich usług. Dobrze, że wiadomo teraz coś więcej.

Ja chyba zamówię w Eko-Trans. Szukam chętnych na wspólny transport.

 

A kto Ci robił wykop ? Dostałem cenę 500 zł za zrobienie wykopu pod szambo, i wydaje mi sie że to trochę dużo :roll:

 

to normalna cena (jeśli tak można powiedzieć :wink: )

kopanie podobno jest droższe niż samo przegarnianie ziemi

też zaplacilam 500 zeta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My bylibyśmy zainteresowani, niestety nie można nic poczytać na ich stronie bo jak tylko ją otworzę to wywala mi cały net :( , jaki jest koszt szamba 10m3+wymurowanie?

 

ja zapłaciłam 3050 zł

za szambo 10m3

dwa kręgi rewizyjne każdy po 50cm

wzmocnioną płytę najazdową

transport, umieszczenie w wykopie, połączenie elementów na pianę

dziurę w zbiorniku na rurę kanalizacyjną

 

a co chcesz murować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My bylibyśmy zainteresowani, niestety nie można nic poczytać na ich stronie bo jak tylko ją otworzę to wywala mi cały net :( , jaki jest koszt szamba 10m3+wymurowanie?

 

ja zapłaciłam 3050 zł

za szambo 10m3

dwa kręgi rewizyjne każdy po 50cm

wzmocnioną płytę najazdową

transport, umieszczenie w wykopie, połączenie elementów na pianę

dziurę w zbiorniku na rurę kanalizacyjną

 

a co chcesz murować ?

 

W Eko-Transie chyba wyszło drożej. Natomiast, montują na klej i mają szamba wysokości 1,5 metra. Z tego co pamiętam nie używają kręgów betonowych tylko kominki z pvc.

Joanna&Tomasz cennik zostawiłem w pracy, więc mogę podesłać ceny w poniedziałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja płaciłem za szambo 10m3 dwukomorowe z dwoma kominkami 0,5m i pokrywami betonowymi 2300 PLN. Montowali na piankę ale na moją prośbę z zewnątrz przejechali, na łączeniu płyty wierzchniej z szambem, zaprawą cementową. Potem sam od środka uszczelniłem jeszcze to łącznie folią basenową która została mi z izolacji balkonów i jest super - nic nie przecieka choć wody gruntowa mam na 0,7 m od powierzchni...

 

Znajomy hydraulik z 500 zł zrobił mi jeszcze połączenie z szybkozłączem w ogrodzeniu- szczerze polecam takie rozwiązanie....

 

Browar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Żeby mieć gwarancję nie można zasypać szamba przez 2 dni

i trzeba je sobie wszczelnić w miejscach łączeń i wymalować pokrywę

 

więc co to za gwarancja :o

 

To jakaś porazka... u mnie szaba nie chcieli zostawić niezasypaneg onawet na godzinę bo woda może je wypchnąc/przekrzywić... Szambo zasypuje się od razu, u mnie ledwo uszczelnili i zasypywali raz dwa...

 

Browar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki

Do odbioru budynku, potrzebny jest między innymi papier od instalacji CO i wodno kanalizacyjnej. Kto taki certyfikat wystawia i ile to kosztuje.

Zaznacę że w/w instalacje mam już zrobione przez fachowca, ale bez uprawnień budowalnych. Czy ktoś może polecić taką osobę do wystawienie odpowiednich papierków ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...