Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ponawiam pytanie

 

Do odbioru budynku, potrzebny jest między innymi papier od instalacji CO i wodno kanalizacyjnej. Kto taki certyfikat wystawia i ile to kosztuje.

Zaznacę że w/w instalacje mam już zrobione przez fachowca, ale bez uprawnień budowalnych. Czy ktoś może polecić taką osobę do wystawienie odpowiednich papierków ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Mysleliśmy o zamówieniu gruszki w BUDOKRUSZu bo mamy całkiem blisko, ale czy słyszeliście może lub macie doświadczenie ze współpracy z nimi?

Z Budokruszu (z Grodziska) braliśmy beton kilka razy - wszystko szybko, bezproblemowo, dobrej jakości beton i ekipy bardzo sprawne - operatorzy betoniarek i pomp. Zamawialiśmy przez przedstawiciela, bo ceny miał niższe niż proponował sam Budokrusz i dało się nawet z dnia na dzień załatwić beton.

potwierdzam powyższe - mój brat przez przedstawiciela Budokruszu kupował, beton z atestem jakości, cena bardzo atrakcyjna, terminowość i fachura!

...ja niestety nie skorzystałem i choć beton tani kupiłem to jednak na wieniec był nie do końca dobry - zbyt grube kruszywo, murarz trochę marudził

 

Ze swojej strony ja także polecam Budokrusz, są naprawdę przystępni i fachowi.

Do tego polecam ich bloczki betonowe - to naprawdę super (jakościowo) bloczki, są jednak droższe (niedawno kupowałem od nich 1800 szt po 2,80 PLN netto z transportem) ale zdecydowanie warte tej ceny. W końcu to fundamenty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie

 

Do odbioru budynku, potrzebny jest między innymi papier od instalacji CO i wodno kanalizacyjnej. Kto taki certyfikat wystawia i ile to kosztuje.

Zaznacę że w/w instalacje mam już zrobione przez fachowca, ale bez uprawnień budowalnych. Czy ktoś może polecić taką osobę do wystawienie odpowiednich papierków ?

 

A kierownik budowy nie podpowie? Generalnie jeśli instalator nie miał uprawnień to może poszukać takiego co je ma i podpisze się pod tą robotą 8)

Być może osoba która wystawia świadectwo energetyczne-nota bene potrzebne do odbioru budynku coś podpowie, zwykle są to "branżowcy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie

 

Do odbioru budynku, potrzebny jest między innymi papier od instalacji CO i wodno kanalizacyjnej. Kto taki certyfikat wystawia i ile to kosztuje.

Zaznacę że w/w instalacje mam już zrobione przez fachowca, ale bez uprawnień budowalnych. Czy ktoś może polecić taką osobę do wystawienie odpowiednich papierków ?

 

Moment. To na pewno chodzi o INSTALACJĘ a nie o PRZYŁĄCZE ww.?

O ile wiem, sama instalacja nie podlega żadnemu certyfikowaniu, a przyłącze odbiera odpowiednia jednostka, w tym przypadku ZWiK. I to od nich papier trzeba mieć do odbioru, a instalacja wewnętrzna nikogo nie interesuje. W przeciwieństwie do prądu i gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielkich opóźnieniach spowodowanych przez dekarzy, znowu mogę myśleć o tynkach wewnętrznych.

Jak by ktoś robił dach to mogę na priv przesłać jakiej firmy unikać jak ognia :evil: .

Ale wracając do tematu to mam w zasadzie zrobione już instalacje i poszukuje fachowców od tynków gipsowych mechanicznych.

Mam już namiar do p.Dariusza z JADAR i p. Huberta z SAIN, ale może ktoś może jeszcze kogoś polecić, bo może inna ekipa będzie miała szybciej wolny termin 8)

 

pajogor dla jednej z ekip mam wolny termin już od przyszłego tygodnia, bo klient nie wyrobił się z instalacją elektryczną :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka papierologia czeka mnie na tym etapie? Nie miałem nawet ostatnio szansy poszukać, a na forumowiczów zawsze można liczyć ;-)

A. zawiadomienie o zakończeniu a w nim:

1.Inwentaryzacja geodezyjna powykonawcza

2.Oryginał dziennika budowy

3.Oświadczenie kierownika budowy zgodnie z art. 57 ust. 1 pkt 2

4.Protokóły badań i sprawdzeń

(m.in.: odbiór kominiarski, odbiór dozoru technicznego,

protokóły badań inst. elektr. , odgromowej, wentylacji,

wod-kan., c.o., gazowej, badanie wody do celów spożywczych,

inne branżowe)

5.Protokóły z odbioru przyłączy

6.Kopie rysunków dokumentacyjnych z naniesionymi zmianami z opisem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie

 

Do odbioru budynku, potrzebny jest między innymi papier od instalacji CO i wodno kanalizacyjnej. Kto taki certyfikat wystawia i ile to kosztuje.

Zaznacę że w/w instalacje mam już zrobione przez fachowca, ale bez uprawnień budowalnych. Czy ktoś może polecić taką osobę do wystawienie odpowiednich papierków ?

 

Moment. To na pewno chodzi o INSTALACJĘ a nie o PRZYŁĄCZE ww.?

O ile wiem, sama instalacja nie podlega żadnemu certyfikowaniu, a przyłącze odbiera odpowiednia jednostka, w tym przypadku ZWiK. I to od nich papier trzeba mieć do odbioru, a instalacja wewnętrzna nikogo nie interesuje. W przeciwieństwie do prądu i gazu.

 

Tak chodzi o instalację.

Instalację elektryczną odebrał elektryk z uprawnieniami budowlanymi, napisał glejt że wszystko jest OK, a materiały są z atestami.

To samo podobno trzeba zrobić z instalacją CO i wodno kanalizacyjną, nawet w poście powyżej mery26 wymienia taki protokół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo podobno trzeba zrobić z instalacją CO i wodno kanalizacyjną, nawet w poście powyżej mery26 wymienia taki protokół.

podałem na szybko wymagane generalnie dok. w przypadku domku jednorodzinnego nie miałem co i wod.kan - nie wymagali-przynajmniej w Pruszkowie. Z dodatkowych (poza dziennikien) miałem komin i elektrykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam problem z montażystami okien (akurat w tym tygodniu Kier Bud jest na urlopie), pomontowali tak że przynajmniej połowa z nich jest przekoszona o ok 0,5cm w pionie, wszystkie 4 balkony też są jak beczki (w środku po ok 0,5cm jest dziury jak przyłożę łatę 2m), już mi raz poprawiali ale jak mnie nie było i poprawili te balkony z jednej strony tak że wymiar w środku i na dole jest taki sam ale to po prostu nadal krzywa beczka wyglądająca tak )_) a nie (_).

 

Nie wiem jakie są normy do odbioru takiego montażu ale 5mm odchyłki to chyba za dużo.

 

 

I druga sprawa, nie mam gazu, piec będę miał na ekogroszek, ale jest problem z ogrzewaniem wody w okresie letnim, zostaje ogrzewanie na prąd albo widziałem też zasobnik z pompą ciepła http://www.dimplex.de/pl/produkty.html

tylko kosztuje to ok 8tys zł i nie wiem czy jest sens kupować (mam nadzieję mieć za kilka lat gaz i wtedy problem się rozwiąże)

 

zastanawiałem się też nad solarem ale więcej roboty z tym niż z pompą ciepła (na powietrze) i dach mam dwuspadowy ze spadkami na wschód i zachód

 

Macie może jakieś sprawdzone rozwiązania podgrzewania wody?

 

Pozdrawiam

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może jakieś sprawdzone rozwiązania podgrzewania wody?

ja mam

http://www.karbon.com.pl/pdf/hoval_combival_wt%20.pdf

VT-152 . W lecie ciągnie ok 60kWh/m-c zimą ok 90 kWh/m-c

ciepłej wody nie brakuje dla 2+2, można ustawić na programatorze (marketowym) pracę tylko w II taryfie. Dodatkowy "+" suszy garaż z którego "ciągnie" powietrze. "-" zimą pracuje w ciężkich warunkach (suche zimne powietrze zasilające).

Niestety trzeba zainwestować 7-8 kzł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może jakieś sprawdzone rozwiązania podgrzewania wody?

ja mam

http://www.karbon.com.pl/pdf/hoval_combival_wt%20.pdf

VT-152 . W lecie ciągnie ok 60kWh/m-c zimą ok 90 kWh/m-c

ciepłej wody nie brakuje dla 2+2, można ustawić na programatorze (marketowym) pracę tylko w II taryfie. Dodatkowy "+" suszy garaż z którego "ciągnie" powietrze. "-" zimą pracuje w ciężkich warunkach (suche zimne powietrze zasilające).

Niestety trzeba zainwestować 7-8 kzł

 

dzięki za odpowiedź, widzę że to podobne urządzenie jak ja podałem linka, ja w zimę podgrzewałbym cwu przy pomocy kotła na ekogroszek bo widzę że też ma dodatkową wężownicę

 

a 60kWh/m-c w przeliczeniu na PLN to ile będzie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może jakieś sprawdzone rozwiązania podgrzewania wody?

ja mam

http://www.karbon.com.pl/pdf/hoval_combival_wt%20.pdf

VT-152 . W lecie ciągnie ok 60kWh/m-c zimą ok 90 kWh/m-c

ciepłej wody nie brakuje dla 2+2, można ustawić na programatorze (marketowym) pracę tylko w II taryfie. Dodatkowy "+" suszy garaż z którego "ciągnie" powietrze. "-" zimą pracuje w ciężkich warunkach (suche zimne powietrze zasilające).

Niestety trzeba zainwestować 7-8 kzł

 

dzięki za odpowiedź, widzę że to podobne urządzenie jak ja podałem linka, ja w zimę podgrzewałbym cwu przy pomocy kotła na ekogroszek bo widzę że też ma dodatkową wężownicę

 

a 60kWh/m-c w przeliczeniu na PLN to ile będzie? :)

 

A w zależności od dostawcy od 30 do 40 PLN :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam problem z montażystami okien (akurat w tym tygodniu Kier Bud jest na urlopie), pomontowali tak że przynajmniej połowa z nich jest przekoszona o ok 0,5cm w pionie, wszystkie 4 balkony też są jak beczki (w środku po ok 0,5cm jest dziury jak przyłożę łatę 2m), już mi raz poprawiali ale jak mnie nie było i poprawili te balkony z jednej strony tak że wymiar w środku i na dole jest taki sam ale to po prostu nadal krzywa beczka wyglądająca tak )_) a nie (_).

Michal

 

Napisz o tym na forum "Wymiana doświadczeń" albo na PW do frumowego eksperta "Jareko".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielkich opóźnieniach spowodowanych przez dekarzy, znowu mogę myśleć o tynkach wewnętrznych.

Jak by ktoś robił dach to mogę na priv przesłać jakiej firmy unikać jak ognia :evil: .

Ale wracając do tematu to mam w zasadzie zrobione już instalacje i poszukuje fachowców od tynków gipsowych mechanicznych.

Mam już namiar do p.Dariusza z JADAR i p. Huberta z SAIN, ale może ktoś może jeszcze kogoś polecić, bo może inna ekipa będzie miała szybciej wolny termin 8)

pajogor dla jednej z ekip mam wolny termin już od przyszłego tygodnia, bo klient nie wyrobił się z instalacją elektryczną :wink:

hubertsain dzięki za propozycję, ale już znaleźliśmy i ekipa już jest w 1/3 pracy :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jaki styropian stosuje się na ocieplenie zewnętrzne chodzi mi o symbol oznaczenie na co zwrócić uwagę...????

Dzięki z góry za info!! :D

generalnie jak zapytasz w jakimkolwiek składzie o styro na ścianę to taki CI zaoferują 8)

a o ile dobrze pamiętam to oznaczenie jest EPS 70 - z tym że nie wiem czy wszyscy producenci je stosują, na pewno Austrotherm , bo akurat ten kupowałem, ważny jest współczynnik przewodzenia ciepła im niższy tym lepszy styro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...