Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

[Mąż jednak chce normalnie z pompy.

Podzwoniłam po różnych punktach i faktycznie B7,5 nie wszyscy chcą dać z pompą. Przy B10 nie ma problemu. Chyba tylko jeden punkt powiedział, że od B12,5 używają pompy.

 

O to mnie w ciula lekko robili :evil: . Ale to szczyt sezonu budowlanego byl i po beton sie w kolejke tydzien wczesniej ustawialo :-)

 

Miksokret to oczywiscie maszyna a nie material :o W sumie faktycznie szybciej niz betoniarki pojdzie. Kwestia kosztow.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

[Mąż jednak chce normalnie z pompy.

Podzwoniłam po różnych punktach i faktycznie B7,5 nie wszyscy chcą dać z pompą. Przy B10 nie ma problemu. Chyba tylko jeden punkt powiedział, że od B12,5 używają pompy.

 

O to mnie w ciula lekko robili :evil: . Ale to szczyt sezonu budowlanego byl i po beton sie w kolejke tydzien wczesniej ustawialo :-)

 

Miksokret to oczywiscie maszyna a nie material :o W sumie faktycznie szybciej niz betoniarki pojdzie. Kwestia kosztow.

 

pozdrawiam

 

Ja wylewki robiłem z Agregatu u polecanego przez wiele osób EIMUNDA i płacilem 30 zł /m2 z ich materiałem a 11 z/m2 bez

ty masz nr 503 016 582 ma na imię Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko my będziemy wylewać dopiero chudziaka.

Eimunda mamy w planach :D jak już będziemy robić podłogi.

Jego też polecał Duchu, który u nas prawdopodobnie będzie robił podłogę betonową, a na wylewkach Eimunda robił już wiele drewnianych podłóg i jak na razie nie miał zastrzeżeń. Ale to sprawa przyszłego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko my będziemy wylewać dopiero chudziaka.

Eimunda mamy w planach :D jak już będziemy robić podłogi.

Jego też polecał Duchu, który u nas prawdopodobnie będzie robił podłogę betonową, a na wylewkach Eimunda robił już wiele drewnianych podłóg i jak na razie nie miał zastrzeżeń. Ale to sprawa przyszłego roku.

 

 

 

Poważnie pomyślcie o wylaniu go samemu..

trochę roboty ale jak sie człowiek przyłoży to nawet jakoś wyjdzie...

a jak bedziecie bral ludzi od wylewek ostatecznych to wydaje mi sie ze chudziak nie musi być idealny ...

[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko my będziemy wylewać dopiero chudziaka.

Eimunda mamy w planach :D jak już będziemy robić podłogi.

Jego też polecał Duchu, który u nas prawdopodobnie będzie robił podłogę betonową, a na wylewkach Eimunda robił już wiele drewnianych podłóg i jak na razie nie miał zastrzeżeń. Ale to sprawa przyszłego roku.

 

 

 

Poważnie pomyślcie o wylaniu go samemu..

trochę roboty ale jak sie człowiek przyłoży to nawet jakoś wyjdzie...

a jak bedziecie bral ludzi od wylewek ostatecznych to wydaje mi sie ze chudziak nie musi być idealny ...

[/img]

 

Tylko ile to nam zajmie?

Tak naprawdę to my tutaj jesteśmy sami i na pomoc kogoś z rodziny nie mamy co liczyć.

Także do pracy możemy przystąpić tylko we dwójkę.

A i koszty nie wiem czy dużo niższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko my będziemy wylewać dopiero chudziaka.

Eimunda mamy w planach :D jak już będziemy robić podłogi.

Jego też polecał Duchu, który u nas prawdopodobnie będzie robił podłogę betonową, a na wylewkach Eimunda robił już wiele drewnianych podłóg i jak na razie nie miał zastrzeżeń. Ale to sprawa przyszłego roku.

 

 

 

Poważnie pomyślcie o wylaniu go samemu..

trochę roboty ale jak sie człowiek przyłoży to nawet jakoś wyjdzie...

a jak bedziecie bral ludzi od wylewek ostatecznych to wydaje mi sie ze chudziak nie musi być idealny ...

[/img]

 

Tylko ile to nam zajmie?

Tak naprawdę to my tutaj jesteśmy sami i na pomoc kogoś z rodziny nie mamy co liczyć.

Także do pracy możemy przystąpić tylko we dwójkę.

A i koszty nie wiem czy dużo niższe.

 

My we czterech wylewaliśmy 90m2 w 9 godzin - ( bez szarpania)

wiec nie jest ro jakoś specjalnie czasochłonne a co do kosztów to piach 28 ton - 600 pln

Cement - 1400 - 650 pln

cemplast - 60 pln

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak bedziecie bral ludzi od wylewek ostatecznych to wydaje mi sie ze chudziak nie musi być idealny ...

[/img]

 

tylko weź pod uwagę że na chudziaku układasz styro,w zależności od tego jak bardzo będzie odbiegał od ideału tak bardzo potem może być problematycznie -zaznaczam może bo wcale nie musi - ja jako że miałem góry i doliny-niestety przeliczyłem zamiary na siły potem musiałem wyrównać chudziaka jeszcze =dodatkowy koszt,

ale nie chcę nikogo zniechęcać bo jak jest kilka osób które znajdą czas to pewnie się da :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze można skorzystać z usług ekipy co fundamentami się zajmowała, albo która ściany ciągła do góry :) tak było u mojego znajomego. Może wylanie chudziaka to nie żadna sztuka tajemna ale dość ważna z racji tego "poziomowania" --> to jak z tymi murami co krzywo postawią a później ma wyprowadzić tynkarz; później jak nie tynkarz to ten od gipsów albo płytek itd. spychologia :) z chudziakiem jak dobrze zaczniesz to nie będzie problemów z układaniem styro i wylewaniem jastrychu -- klasyka na budowie jak robić to od początku poprawnie. Jeśli we własnym zakresie to tak jak napisał przedmówca trzeba się przyłożyć bo później wyrównywanie to podwyższa koszt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

Własnie próbuje znaleźć coś takiego jak zestaw przyzbrojeniowy do kotła (Zestaw na gaz płynny Nr katalogowy 8 716 012 959) i okazuje sie ze trzeba na to czekac nawet 10 dni, niestety nie mamy tyle czasu. Czy ktos miał z tym doczynienia i zna jakis skep moze internetowy który moze miec to od ręki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"to jak z tymi murami co krzywo postawią a później ma wyprowadzić tynkarz; później jak nie tynkarz to ten od gipsów albo płytek itd. spychologia :) "

 

Masz świętą rację, często jak tynkujemy u klienta i pokazuje odchyły na pionach ścian, czy brak kątów, to słyszę "no wie Pan, murarz powiedział, że nie musi być idealnie, tynkarz i tak sobie poradzi". Oczywiście musimy wyprowadzić ściany ale po co rzucać po 6cm tynku, aby pion wyprowadzić, przecież to ponad dopuszczalne normy. Dlatego też uważam, że spychologie na budowie trzeba eliminować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam glazurnika do mozaiki i nie tylko, SPRAWDZONEGO, na wczoraj. Obecny okazał się partaczem i mam całą wannę i brodzik do wymiany a z powodu tego że ciągle robił poprawki nie zdąży położyć płytek w wiatrołapie i pom. gospodarczych :evil: a my od soboty chcemy już pomieszkiwać.....RATUJCIE

 

PS. za tydzień rodzinka nam się powiększy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje kogoś kto zajmie się zaprojektowaniem przyłącza gazowego, załatwienienim wszystkich papierów oraz podłączeniem gazu do domu.

 

Mozecie kogos polecić ?

 

Budowa w Pruszkowie

 

U mnie robiła firma Gaz Błonie

Czy mogę polecić? Chyba tak, zrobili z małym poślizgiem, częściowo z mojej winy bo nie śpieszyło mi się i nie naciskałem za bardzo, ale zrobili kompleksowo, nic nie musiałem przy tym chodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje

juz dzwonię

 

A ile czasu zajęła Ci cała procedura od momentu rozpoczęcia do podłączenia gazu ?

 

Szczerze mówiąc nie pamiętam kiedy zaczęliśmy współpracę, ale to mogło być pod koniec zeszłego roku przy stanie surowym zamkniętym. Mieli podłączyć w maju i na ostatni dzień maja przyłącze było wykonane ale zeszło się z odbiorami. Dodatkowo namieszał fakt wymiany gazociągu u mnie w ulicy, ostatecznie gaz popłynął we wrześniu. Razem około 10 miesięcy ale można na pewno szybciej. Zejdzie się u projektanta, ZUD, pozwolenie na budowę - jeśli sprawnie to poprowadzić to 3 miesiące powinno być realne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystaliśmy z betonu z PRUSA i zalaliśmy chudziaka.

Faktycznie ekipa godna polecenia. Przyjechali punktualnie a i cenowo chyba ok. Za B10 zapłaciliśmy 170 netto/m3 a za pompę 400 netto.

I jestem dumna bo zrobiłam to razem z mężem :D

Co prawda poszłam spać wczoraj po 21 (zaraz po moich dzieciach) a dzisiaj czuję to w mięśniach.

Kierownik był na budowie i nie miał zastrzeżeń. Mam nadzieję, że później też wszystko będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super Gratulacje !!!!

Zyczymy powodzenia w dalszych etapach!!!!!!!!!!!!!!!

:D

 

 

Skorzystaliśmy z betonu z PRUSA i zalaliśmy chudziaka.

Faktycznie ekipa godna polecenia. Przyjechali punktualnie a i cenowo chyba ok. Za B10 zapłaciliśmy 170 netto/m3 a za pompę 400 netto.

I jestem dumna bo zrobiłam to razem z mężem :D

Co prawda poszłam spać wczoraj po 21 (zaraz po moich dzieciach) a dzisiaj czuję to w mięśniach.

Kierownik był na budowie i nie miał zastrzeżeń. Mam nadzieję, że później też wszystko będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...