Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Z tego co już wiem (też z forum Muratora), to musze wtedy dołączyć projekt went.mech. do projektu - mam taki, nie wiem tylko, czy starczy kopia zwykła, czy się muszę znów udawać do firmy projektującej...

Inna rzecz, że mój projektant nie bardzo chce się wziąć do obcinania pionów went. - stąd było drugie pytanie - czy ktoś może polecić swojego? Lokalizacja - powiat grodzisk mazowiecki. pajogor, może budujesz niedaleko? twój już przerabiał temat went.mech. to może nie będzie taki przerażony :)

 

Moment..., może to niemądre pytanie ale do czego ten projekt went mech jest potrzebny ??? Poza oczywiście wykonaniem instalacji i obliczeniami,

Czy przy odbiorze budynku jest wymagane naniesienie instalacji na projekt????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ja zdecydowałem sie na podłączenie okapu oddzielnie - wyjscie przez scianę.

jaki system (firma, producent) użytkujesz (użytkujecie)? jak wygląda kwestia przeglądów/wymiany czy czyszczenia filtrów, pytam bo za moment będę montował reku i jestem ciekaw opini posiadaczy

 

Tu niestety jeszcze nie pomogę. Mamy zrobioną instalację (kanały i anemostaty), a jednostka bedzie dopiero zamontowana w najbliższym czasie (narazie zyjemy bez :)

 

Zdecydowaliśmy się na Bartosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Filtry w rekuperatorze odkurzam co 2 tygodnie, co jakis czas wymieniam. Na poczatku trzeba wymienic czesciej bo osadza sie syf pobudowlany. Moim zdaniem to minimalne okresy serwisowania. Wlatuja przede wszystkim rozne muszki, komarki itp. zwierzyniec.

 

Okap tylko mamy z pochlaniaczem bez wyrzutu na zewnatrz. Projekt od poczatku byl z zalozeniem WM i komin jest tylko do kominka a drugi do wentylacji w garazu.

 

Brak pradu nie przeszkadza, moim zdaniem nie ma co robic dodatkowych kominów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Ja już na swoim, trzecia zima przed nami w naszym domu.

Z internetem krucho dlatego zamilkłem i tylko sporadycznie się odzywam.

Bardzo mi miło że "Grupa nasza" istnieje i ma się dobrze, paru starych wyjadaczy tu jeszcze zagląda, a mnie nie było całe wieki, choć na spotkaniach w Urzucie byłem i wielu kolegów widziałem.

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas z czterech kominów ostały się tylko dwa. Jeden kominek, drugi piec.

Okap podobnie jak Magdy i Michała - będzie oddzielnie wypuszczony przez ścianę

Chciałbym własnie zrobić podobnie. Z tego co już wiem (też z forum Muratora), to musze wtedy dołączyć projekt went.mech. do projektu - mam taki, nie wiem tylko, czy starczy kopia zwykła, czy się muszę znów udawać do firmy projektującej...

Inna rzecz, że mój projektant nie bardzo chce się wziąć do obcinania pionów went. - stąd było drugie pytanie - czy ktoś może polecić swojego? Lokalizacja - powiat grodzisk mazowiecki. pajogor, może budujesz niedaleko? twój już przerabiał temat went.mech. to może nie będzie taki przerażony :)

Podobnie jak Igrek nie bardzo rozumiem po co taki projekt.

U nas na likwidację tych dwóch kominów wyraził zgodę kierownik budowy,

więc mój projektant nie przerabiał ze mną tego problemu i i zresztą całe szczęście bo gość to niewypał .

Więc może i Ty spróbuj sprawę kominów wentylacyjnych załatwić z Kier-Budem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak Igrek nie bardzo rozumiem po co taki projekt.

U nas na likwidację tych dwóch kominów wyraził zgodę kierownik budowy,

więc mój projektant nie przerabiał ze mną tego problemu i i zresztą całe szczęście bo gość to niewypał .

Więc może i Ty spróbuj sprawę kominów wentylacyjnych załatwić z Kier-Budem

Generalnie bardzo mi się idea przedstawiona wyżej podoba :D skąd pomysł - z forum zdaje się. Jeszcze pogrzebię przy temacie w necie i ustawie, popytam i napiszę, jeśli coś się uda ustalić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś brał materiały budowlane z firmy JAN-BUD z Zalesia gm. Żabia Wola?

Mają najlepszą cenę na cement ale nie wiem czy są godni zaufania.

brałem od nich klej do pustaków, nie było problemów - akurat w przypadku cementu to ciekawe bo przeważnie ceny są wyrównane - różnica zwykle wynosi do 30zł na tonie, no chyba że większa ilość (kilkanaście palet-tylko po co komu tyle) to wtedy jasne że będzie taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś brał materiały budowlane z firmy JAN-BUD z Zalesia gm. Żabia Wola?

Mają najlepszą cenę na cement ale nie wiem czy są godni zaufania.

brałem od nich klej do pustaków, nie było problemów - akurat w przypadku cementu to ciekawe bo przeważnie ceny są wyrównane - różnica zwykle wynosi do 30zł na tonie, no chyba że większa ilość (kilkanaście palet-tylko po co komu tyle) to wtedy jasne że będzie taniej

 

Jak podzwoniłam po okolicznych składach to ceny wahały się od 400 do 490 zł za tonę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś brał materiały budowlane z firmy JAN-BUD z Zalesia gm. Żabia Wola?

Mają najlepszą cenę na cement ale nie wiem czy są godni zaufania.

brałem od nich klej do pustaków, nie było problemów - akurat w przypadku cementu to ciekawe bo przeważnie ceny są wyrównane - różnica zwykle wynosi do 30zł na tonie, no chyba że większa ilość (kilkanaście palet-tylko po co komu tyle) to wtedy jasne że będzie taniej

 

Jak podzwoniłam po okolicznych składach to ceny wahały się od 400 do 490 zł za tonę.

no to na Twoim miejscu zbytnio bym się nie zastanawiał - chyba że ten za 400 jest bez ceny transportu a ten za 490 z transportem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś brał materiały budowlane z firmy JAN-BUD z Zalesia gm. Żabia Wola?

Mają najlepszą cenę na cement ale nie wiem czy są godni zaufania.

brałem od nich klej do pustaków, nie było problemów - akurat w przypadku cementu to ciekawe bo przeważnie ceny są wyrównane - różnica zwykle wynosi do 30zł na tonie, no chyba że większa ilość (kilkanaście palet-tylko po co komu tyle) to wtedy jasne że będzie taniej

 

Jak podzwoniłam po okolicznych składach to ceny wahały się od 400 do 490 zł za tonę.

no to na Twoim miejscu zbytnio bym się nie zastanawiał - chyba że ten za 400 jest bez ceny transportu a ten za 490 z transportem

 

Cena z transportem tylko nie mają towaru od ręki, trzeba czekać kilka dni i wpłacić zaliczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Jestem tutaj nowa. Przymierzam sie do przygody zycia czyli budowy domu.

I juz na wstepie mam prosbe - czy moze mi ktos polecic dobrego kierownika budowy.

zerknij do książki tel tam są namiary na mojego pana kierownika Tomasz L. ja byłam zadowolona.

 

moi dordzy dajcie namiary na niedrogie ekipy od szaf do zabudowy... :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !! :)

Szukam ekipy od ocieplania domu styropianem,

może uda nam się jeszcze te prace wykonać przed zimą :) .

Gdyby ktoś z Was miał i podzielił się namiarem na jakąś ekipę godną polecenia to będę wdzięczny !! :D

A z jaką kwota trzeba się teraz liczyć za wykonanie takiej pracy ??

zależy jaka powierzchnia i pytasz o sam materiał czy usługę,

robiłem w kwietniu i maju: styro, klejm siatka, tynk, robocizna, (na gotowo z podbitką i parapetami) wszystko grubo przeszło 20tys powierzchnia około 250,00mkw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !! :)

Szukam ekipy od ocieplania domu styropianem,

może uda nam się jeszcze te prace wykonać przed zimą :) .

Gdyby ktoś z Was miał i podzielił się namiarem na jakąś ekipę godną polecenia to będę wdzięczny !! :D

A z jaką kwota trzeba się teraz liczyć za wykonanie takiej pracy ??

 

Witam,

Mogę polecić naszą ekipę. U nas robili k-g całe poddasze i OSB - strych, potem okazało się że też malują co wyszło im super, a na koniec jeszcze ocieplenie styropianem domu, podbitka i tynki (wczoraj zaczęli), ze wszystkich prac jesteśmy bardzo zadowoleni, ekipa sprawna i słowna. Tel. 695-635-458 P. Mariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy przypadkiem nie potrzebuje ktoś grzejników BUDERUS? Zrobiliśmy z mężem podłogówkę w domu kupionym od dewelopera i mamy na zbyciu :)

 

model LOGATREND VK-profil czyli montowane do podłogi, grzejniki sprzedaję z termostatami, są zafoliowane fabrycznie, 7szt., do obejrzenia w Jankach

 

Na allegro kosztują 3066zł, ja sprzedaję za 2200zł

 

gg 4652522

 

więcej info na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry Wszystkim moim sąsiadom bliższym i dalszym,

nie odzywałam się bardzo długo, patrząc na nicki niewiele osób pozostało z okresu kiedy my budowalismy (2007-2008),

sam nowy narybek ;-)

przeprowadzilismy się w sierpniu zeszłego roku , z internetem krucho więc aktywnośc na forum ustała,

ostatnie zdarzenia zmusiły mnie jednak do zalogowania się z pracy.....

moi drodzy mielismy ostatnio włamanie, mieszkamy w Osowcu tym bliższym Zabiej Woli, na szczęście Solid się spisał i skończyło się na wybitej szybie i zrobieniu bałaganu,

nie wiem czy nas obserwowano, weszli wtedy kiedy normalnie jesteśmy w pracy,

nasza okolica jest raczej bezpieczna, więc przekazuję tylko ostrzeżenie, uzbrajajcie alarmy jeśli macie...... nic więcej nie da się chyba zrobić...

Zamierzam powiesić na bramie tabliczkę- złodzieju jedyne co mamy to kredyt na 25 lat.....

Wkurza mnie to,że normalny człowiek pracuje cięzko na to co ma , ale zawsze znajdzie się ktoś kto zamiast wziąc sie do roboty wyciaga łapy po cudze...

 

 

Nic to... c'est la vie

 

Pozdrawiam i do usłyszenia-przeczytania w przyjemniejszych okolicznościach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...