Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej,

mam dyskretne pytanko do tych, którzy składali dokumenty do odbioru w inspektoracie w Żyrardowie...no właśnie, jak to jest u nich z odbiorem? Przyjeżdżają na budowę..? A jeśli tak, to co sprawdzają?

 

Ja składałem pod koniec pażdziernika. Nikt do mnie nie przyjechał i odebrany mam cały budynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Hej,

mam dyskretne pytanko do tych, którzy składali dokumenty do odbioru w inspektoracie w Żyrardowie...no właśnie, jak to jest u nich z odbiorem? Przyjeżdżają na budowę..? A jeśli tak, to co sprawdzają?

 

Dyskretnie też spytam o Grodzisk Mazowiecki.... :wink:

 

U mnie był jednen Pan z urzędu.

Powodem był brak zdjęcia budynku w świadectwie energetycznym i wzmianka w dokumentach zakończenia budowy, że brak tynku zewn. Zaszło więc podejrzenie, że budynek jest nieocieplony, co byłoby niezgodne z projektem. Kontrola w zasadzie skończyła się tak szybko jak się zaczęła, tzn. Pan stwierdził że ocieplenie jest czyli wszystko zgodnie z dokumentami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja składałem pod koniec pażdziernika. Nikt do mnie nie przyjechał i odebrany mam cały budynek.

A w jaki sposób "ma się" odebrany budynek? :) Dają jakieś pisemko z piczontkom czy cuś?

I jak to wygląda, jeśli jednak ktoś będzie chciał przyjechać i sprawdzić? Dzwonią i umawiają się na konkretny dzień i godzinę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu sie nie zgodze. Ja mam kominek z płaszczem, kocioł elektryczny i zasobnik z jedna wężownicą. Wystarczy odpowiednie podłączenie tego wszstkiego razem i bedzie działało.

 

Możesz, przecież demokrację mamy :lol:

Chodzi o to, że piecyk gazowy może pracować na innych parametrach niż kominek aby szybciej zdjąć temperaturę przydaje się druga wężownica o dużej powierzchni.

Nie wiem jak to jest u ciebie. Czasem "odpowiednie" nie jest najtańsze/najprostsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz, przecież demokrację mamy :lol:

Chodzi o to, że piecyk gazowy może pracować na innych parametrach niż kominek aby szybciej zdjąć temperaturę przydaje się druga wężownica o dużej powierzchni.

Nie wiem jak to jest u ciebie. Czasem "odpowiednie" nie jest najtańsze/najprostsze.

 

Jeśli kominek pracuje w obiegu zamkniętym (przez wymiennik ciepła) to wystarczy jedna wężownica o odpowiedniej mocy. Na pewno poradzia sobie odbiorem ciepła z obu źródeł. Ja akurat mam makroterma pracującego w systemie zamkniętym - wymienik ciepła jest w płaszczu kominka - i jak sie zapewne orientujesz nie jest to "najtańsze" rozwiązanie.

 

Sotosowanie 2 weżownic nie jest związane z różnica mocy pomiędzy żródłami ciepła i moim zdanie ma sens w dwóch przypadkach:

-przy instalacji solarów czy pompy ciepła, w momencie gdy pracują jednocześnie dwa źródła ciepła o różnych temperaturach czynnnika grzejnego. Wtedy wężownice rozmieszczone są na różnych wysokościach i ta o niżeszej temperaturze wstępnie nagrzewa zimna wodę napływajhąca od dołu zasobnika (nie uruchamiasz przecież pieca gazaowefi na 40 st. i jednocześnie kominka dającego na wyjściu wyższą temperaturę)

- kominek grzeje wodę w obiegu otwartym z pominięciem wymiennika ciepła - wtedy rozdzielony jest obieg zamknięty w którym pracuje piec gazowy od obiegu otwartego płaszacza kominka.

 

Pozdrawiam,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda i Michał

 

Heloł jak tam się trzymacie bo w naszej uroczej miejscowości piździ jak za cara :evil: , a to Wasza pierwsza zima :wink: . Ja dziś zrobiłem wolne i nie pale w kominku enough :oops: nonie tylko z lenistwa drewno mi się kończy.

 

Heloł Gaweł,

 

No jakoś dajemy radę - cały czas na kominku - elektrycznego jeszcze nie załączaliśmy. Dół z podłogówką trzyma bardzo ładnie temperature, u góry jak wracamy z pracy to spada o kilka stopni ale nie jest źle. Jak na razie poszło jakie 7mp drewna.

Jak juz zagadałeś to nieśmiało się przypomnę o namiar na tego właściwego kominiarza :oops: :D

 

Pozdrawiam,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda i Michał

 

Heloł jak tam się trzymacie bo w naszej uroczej miejscowości piździ jak za cara :evil: , a to Wasza pierwsza zima :wink: . Ja dziś zrobiłem wolne i nie pale w kominku enough :oops: nonie tylko z lenistwa drewno mi się kończy.

 

Heloł Gaweł,

 

No jakoś dajemy radę - cały czas na kominku - elektrycznego jeszcze nie załączaliśmy. Dół z podłogówką trzyma bardzo ładnie temperature, u góry jak wracamy z pracy to spada o kilka stopni ale nie jest źle. Jak na razie poszło jakie 7mp drewna.

Jak juz zagadałeś to nieśmiało się przypomnę o namiar na tego właściwego kominiarza :oops: :D

 

Pozdrawiam,

Michał

 

Sorry takza bardzo się nie wychylam,z tymi kominiarzami bo gdzieś diabeł ogonem mi nakrył nr tel do tego właściwego co solidnie czyści kominy i niedrogo nie rujnując przy tym dachu. Jak będziemy w lecie go zamawiać z sąsiadem z waszej ulicy (tym od kremowej wendi :wink: ) to na pewno dam znać. A tu mam namiary na innych kominiarzy bo wam pewno chodzi o odbiór :

 

F. Pokorski 515-752-102

Radziewicz 503-923-909

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego właściwego co solidnie czyści kominy i niedrogo

Pachnie mi to jakąś kryptoreklamą agencyjną :lol:

 

Nie Hubert na prawdę ten właściwy to super gość człowiek kot wszedł na dach bez drabiny :o zrobił swoje naoliwił strażak i zjechał na tyłku z kalenicy :o :o . 80 zł za usługe to było tanio bo przed nim miałem 2 co powiedzieli ze komin za wysoki ze to zbyt niebezpieczne jednego z nich moja córcia spytała a co z pastereczką :o :lol: . Niewiele jemu samemu brakowało do pastereczki . Wszyscy zostali faired out from my posesion away

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech mi powie ktoś mądry

czy jesli zamierzam mieć wodę użytkową ciepła z dwóch źródeł czyli

a) piec gazowy

b) kominek z płaszczem wodnym

to czy ja powinnam nabyć droga kupna wymiennik wody z dwoma wężownicami czy z jedną?

pomóżcie bo ja już głupia jestem

 

Aga mam wrażenie że chodzi ci nie tyle o wymiennik co o zasobnik CWU z dwiema wężownicami?

Tak w takim przypadku muszą być dwie.

Pamiętaj aby zwrócić uwagę aby wężownica zasilana kominkiem miała odpowiednio dużą powierzchnię.

 

Tu sie nie zgodze. Ja mam kominek z płaszczem, kocioł elektryczny i zasobnik z jedna wężownicą. Wystarczy odpowiednie podłączenie tego wszstkiego razem i bedzie działało.

 

Panie Michale, czy odpowiednie, to również znaczy ładne?? :)

Jak widzę wszystko chodzi bez problemu, co i mnie cieszy...

Pozdrowienia zza Katowieckiej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób "ma się" odebrany budynek? :) Dają jakieś pisemko z piczontkom czy cuś?

Pieczątka na zgłoszeniu zakończenia budowy

I jak to wygląda, jeśli jednak ktoś będzie chciał przyjechać i sprawdzić? Dzwonią i umawiają się na konkretny dzień i godzinę?

Dokładnie tak.

 

Potwierdzam

Na zgłoszeniu zakończenia budowy na odwrocie stawiają pieczątkę i po sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Michale, czy odpowiednie, to również znaczy ładne?? :)

Jak widzę wszystko chodzi bez problemu, co i mnie cieszy...

Pozdrowienia zza Katowieckiej:)

 

Oczywiście również ładnie :)

Mój ojciec, który też wykonuje instalcje c.o. był pod wrażeniam jak w kotłowni udało się wszytko zmieścić na tak małej powierzchni zachowując estetyke i czytelnośc połączeń.

 

Aga_i_Janusz: Polecam Ogniowego do wykonania instalacji w kotłowni. Na pewno Wam doradzi co powiinniście zakupić.

 

Pozdrawiam,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to miejscowi mają co wieczorem pooglądać :wink: :lol:

jak im nie zimno to niech stoją w tym polu i podglądają :lol:

....miałem coś napisać więcej o domku zdjęcia wkleić ....internetu Panowie nie założyli bo śnieg na dachu i bali się wejść (no i dobrze że się bali - jeszcze odszkodowanie bym płacił :) ) trzeba czekać,

ktoś pytał o internet - poza sieciami GSM może poszukać jakiegoś lokalnego dostawcy radiowego? W okolicach Nadarzyna jest Kajetany.net i knc.pl, więc w może są także gdzieś w pobliżu waszych domów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...