Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam pomocnych forumowiczów :wink: ,

domek już stoi w Żabiej Woli, ale bez ogrzewania.Mam do wyboru gaz płynny z białym pojemnikiem f-my Gaspol i piec na eko groszek z podajnikiem,czy ktoś z was ogrzewa w/w nośnikami energi-będę wdzięczny za pomoc.

 

Doprowadzenie gazu z gazowni-uwaga 36 000 pln,energia elektryczna odpada-zadrogo :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

wiem, wiem węgiel tańszy ale jak patrzę na znajomych z piecem na eko groszek i na to jak dygają dosypują groszek potem wysypują popiół to wolałabym tą białą butlę ............ a w przypadku braku wizji na gaz pewnie pompę ciepla bym sobie zafundowała :roll:

 

 

osobiście z utęsknieniem czekam na gaz-rurkę na mojej uliczce :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Michale, czy odpowiednie, to również znaczy ładne?? :)

Jak widzę wszystko chodzi bez problemu, co i mnie cieszy...

Pozdrowienia zza Katowieckiej:)

 

Oczywiście również ładnie :)

Mój ojciec, który też wykonuje instalcje c.o. był pod wrażeniam jak w kotłowni udało się wszytko zmieścić na tak małej powierzchni zachowując estetyke i czytelnośc połączeń.

 

Aga_i_Janusz: Polecam Ogniowego do wykonania instalacji w kotłowni. Na pewno Wam doradzi co powiinniście zakupić.

 

Pozdrawiam,

Michał

Dziekuję za tak pochlebną opinię, zawsze jak trzeba służę pomocą. A ta opinia Pańskiego taty jest dowodem , że kotłownia to nie ma być brudne pomieszczenia z plątaniną rur, a funkcjonalne pomieszczenie, czego zawsze staram się unikać.

Pozdrawiam

Ogniowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pomocnych forumowiczów :wink: ,

domek już stoi w Żabiej Woli, ale bez ogrzewania.Mam do wyboru gaz płynny z białym pojemnikiem f-my Gaspol i piec na eko groszek z podajnikiem,czy ktoś z was ogrzewa w/w nośnikami energi-będę wdzięczny za pomoc.

 

Doprowadzenie gazu z gazowni-uwaga 36 000 pln,energia elektryczna odpada-zadrogo :cry:

 

A skąd ta pewność że energia elektryczna za drogo??? :o Na moimmaleńkim osiedlu na kilkanaście domów powstałych w ostatnich 6 latach nikt nie doprowadził gazu pomimo że odległość lini gazowej waha sie od 11 do 100m od poszczególnych domów bo za drogi jest sam gaz :wink: . Większości wydaje się że po zakupieniu co, kotłowni i doprowadzeniu gazu to on już jest potem za darmo.Otóż sam abonament bez zuzycia dla taryfy W-3 wynosi ok 800 zł rocznie :evil: . W moim przypadku 4300 które wydajerocznie na prąd nie jest takie straszne. Napisz może jakies szczegóły dotyczące domu wtedy łatwiej będzie doradzić jakies inne źródło ciepła. O LPG najlepiej zapomnij bo to juz jest najgorsze ze wszystkiego kosztowojak prad + upierdliwości wynikające z gazu jako nośnika gratis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, wiem węgiel tańszy ale jak patrzę na znajomych z piecem na eko groszek i na to jak dygają dosypują groszek potem wysypują popiół to wolałabym tą białą butlę ............ a w przypadku braku wizji na gaz pewnie pompę ciepla bym sobie zafundowała :roll:

 

 

osobiście z utęsknieniem czekam na gaz-rurkę na mojej uliczce :-?

 

Ja mam piec na eko groszek Zębiec KP20. Dom ocieplony styropianem 15cm, poddasze jeszcze nie ocieplone, więc sporo ciepła ucieka. Chałupa postawiona we wrześniu i od września uruchomiony piec w celu wygrzania budynku. Na tą chwilę w domu na dole temperatura oscyluje w granicach 21-23 stopnie. Przy temperaturach zewnętrznych -10 zużycie eko groszku kształtuje się w granicach 25 kg na dobę co daje od 15 do 20 zł. na dobę. Dom 150m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, wiem węgiel tańszy ale jak patrzę na znajomych z piecem na eko groszek i na to jak dygają dosypują groszek potem wysypują popiół to wolałabym tą białą butlę ............ a w przypadku braku wizji na gaz pewnie pompę ciepla bym sobie zafundowała :roll:

 

 

osobiście z utęsknieniem czekam na gaz-rurkę na mojej uliczce :-?

 

Ja mam piec na eko groszek Zębiec KP20. Dom ocieplony styropianem 15cm, poddasze jeszcze nie ocieplone, więc sporo ciepła ucieka. Chałupa postawiona we wrześniu i od września uruchomiony piec w celu wygrzania budynku. Na tą chwilę w domu na dole temperatura oscyluje w granicach 21-23 stopnie. Przy temperaturach zewnętrznych -10 zużycie eko groszku kształtuje się w granicach 25 kg na dobę co daje od 15 do 20 zł. na dobę. Dom 150m

 

pewnie wrony się cieszą że nie ociepliłeś dachu :wink:

ale na dole masz cieplutko :D

a jak często musisz wybierać popiół?

ja jeszcze nie wiem jakie koszty ogrzewania będą u mnie bo chwilowo korzystam z butli z propan-butanem :roll: czyli chyba najdroższa opcja :-?

ale dzieki deweloperowi z mojej uliczki gazu ciągle nie mamy :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie wrony się cieszą że nie ociepliłeś dachu :wink:

ale na dole masz cieplutko :D

a jak często musisz wybierać popiół?

ja jeszcze nie wiem jakie koszty ogrzewania będą u mnie bo chwilowo korzystam z butli z propan-butanem :roll: czyli chyba najdroższa opcja :-?

ale dzieki deweloperowi z mojej uliczki gazu ciągle nie mamy :evil:

 

Ilośc popiołu zależy od jakości węgla.

Teraz kupiłem w LeroyMerlen węgielek po 18,95 za worek 25kg i popiół wysypuję co 2-3 dni.

Wcześniej miałem węgiel z pobliskiego składu i strasznie się koksował, popiół musiałem wyjmowac codziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pomocnych forumowiczów :wink: ,

domek już stoi w Żabiej Woli, ale bez ogrzewania.Mam do wyboru gaz płynny z białym pojemnikiem f-my Gaspol i piec na eko groszek z podajnikiem,czy ktoś z was ogrzewa w/w nośnikami energi-będę wdzięczny za pomoc.

 

Doprowadzenie gazu z gazowni-uwaga 36 000 pln,energia elektryczna odpada-zadrogo :cry:

 

A skąd ta pewność że energia elektryczna za drogo??? :o Na moimmaleńkim osiedlu na kilkanaście domów powstałych w ostatnich 6 latach nikt nie doprowadził gazu pomimo że odległość lini gazowej waha sie od 11 do 100m od poszczególnych domów bo za drogi jest sam gaz :wink: . Większości wydaje się że po zakupieniu co, kotłowni i doprowadzeniu gazu to on już jest potem za darmo.Otóż sam abonament bez zuzycia dla taryfy W-3 wynosi ok 800 zł rocznie :evil: . W moim przypadku 4300 które wydajerocznie na prąd nie jest takie straszne. Napisz może jakies szczegóły dotyczące domu wtedy łatwiej będzie doradzić jakies inne źródło ciepła. O LPG najlepiej zapomnij bo to juz jest najgorsze ze wszystkiego kosztowojak prad + upierdliwości wynikające z gazu jako nośnika gratis

 

 

Dom 110 m,porotherm 24cm + 12 cm styropianu.poddasze 25 cm wełna.Koszta w ofercie jaką przedstawił mi ....gas. koszt to 539 pln,i tankowaniw butli 2700 l,płatność z góry lub za zurzycie co miesiąc,umowa opiewa na zakup 3500 m6 gazu. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pomocnych forumowiczów :wink: ,

domek już stoi w Żabiej Woli, ale bez ogrzewania.Mam do wyboru gaz płynny z białym pojemnikiem f-my Gaspol i piec na eko groszek z podajnikiem,czy ktoś z was ogrzewa w/w nośnikami energi-będę wdzięczny za pomoc.

 

Doprowadzenie gazu z gazowni-uwaga 36 000 pln,energia elektryczna odpada-zadrogo :cry:

 

A skąd ta pewność że energia elektryczna za drogo??? :o Na moimmaleńkim osiedlu na kilkanaście domów powstałych w ostatnich 6 latach nikt nie doprowadził gazu pomimo że odległość lini gazowej waha sie od 11 do 100m od poszczególnych domów bo za drogi jest sam gaz :wink: . Większości wydaje się że po zakupieniu co, kotłowni i doprowadzeniu gazu to on już jest potem za darmo.Otóż sam abonament bez zuzycia dla taryfy W-3 wynosi ok 800 zł rocznie :evil: . W moim przypadku 4300 które wydajerocznie na prąd nie jest takie straszne. Napisz może jakies szczegóły dotyczące domu wtedy łatwiej będzie doradzić jakies inne źródło ciepła. O LPG najlepiej zapomnij bo to juz jest najgorsze ze wszystkiego kosztowojak prad + upierdliwości wynikające z gazu jako nośnika gratis

 

 

Dom 110 m,porotherm 24cm + 12 cm styropianu.poddasze 25 cm wełna.Koszta w ofercie jaką przedstawił mi ....gas. koszt to 539 pln,i tankowaniw butli 2700 l,płatność z góry lub za zurzycie co miesiąc,umowa opiewa na zakup 3500 m6 gazu. :-?

 

Z tego co piszesz to dom jest ocieplony OK. A warunki dostawcy gazu sa raczej nie do przyjecia. Trzeba się zastanowić kiedy chcesz zamieszkać i czy ewentualnie gaz ziemny bedzie dostepny i kiedy?. Sasiad zastosował nastepujące rozwiązanie. Zamontował rurki plaskitowe do CO wodnego, wykończył dom i się wprowadził a dom ogrzewa kominkiem oraz grzejnikami elektrycznymi (taryfa G-12) Mieszkia tak już 5 rok. Z tym ze ostatnio zainstalował w 1 pokoju klime i uzywa jej cały rok mówi że to wychodzi bardzo dobrze kosztowo o komforcie w pomieszczeniu nie wspomne. Kiedy w koncu doprowadza na jego uliczce gaz dokupi kocioł i grzejniki i bez rujnacji bedzie miał ogrzewanie gazowe.

 

Innym rozwiazaniem jest zastosowanie takiej PC http://www.euronom.pl/. Kiedy ja budowałem dom PC było kosmicznie drogie wiec nie brałem wogule pod uwage ale teraz bym sie zastanowił. Jedna z realizacji tej firmy jest w Konstancinuie Jeziornie. Można by sie jakos zkontaktowac i zobaczyc co i jak.

 

Realizacja tej firmy z Żagania to dom mojego kolegi bardzo sobie chwali te pompę ogrzewa dom 170m + duzy garaz+cuw w zimie rachunki miał w granicach do 700zł /msc, nie wiem czy to dużo ale wiem ze to leniuch i "nie ma czasu" przejść na taryfę G-12. Miałby co najmniej 100 zł mniej do zapłaty. Te 700 zł to jest całkowite zużycie pradu łącznie z "gosp domowym"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolałabym tą białą butlę ............ :

 

znam takich co sobie zafundowali, uwierz bardzo tego żałują teraz

 

a w przypadku braku wizji na gaz pewnie pompę ciepla bym sobie zafundowała

to interesująca wizja ale pytanie do jakiego domku? 2 wyceny z różnych firm które dostałem były kosmiczne -

1.Sprzęt + projekt - 50000pln + koszty dojazdu (firma z okolic Częstochowy)

2.Całość 60000pln

gdzieś mam na pececie jeszcze te wyceny chyba, sa z ubiegłego roku - nie wiem jak tam teraz, ale generalnie gaz rurka jest i wybór był banalny

choć jak wiadomo nic za darmo....po 2 miesiącach od września do listopada, gdzie grzanie było jako takie - były ekipy wykończeniowe, wyszło w komin 240msześć gazu - rachunek na 550pln - chyba zerkne na licznik dzisiaj i zobaczę ile jest teraz......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa ciepła to bardzo duży wydatek początkowy dla mojego domu koszt ok 50 000.

ale gdym nie miała wizji doprowadzenia gazu a palić węglem nie mogę co mi pozostaje :roll: prąd, biała butla i PC

 

Koszty instalacji gazowej to : instalacja co 12 900 zl + 14 100 instalacja solarna + 9 000 kotlownia = 36 000 zl netto

z vatem 38 520 zl

 

bez solarów 11 000 mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa ciepła to bardzo duży wydatek początkowy dla mojego domu koszt ok 50 000.

ale gdym nie miała wizji doprowadzenia gazu a palić węglem nie mogę co mi pozostaje :roll: prąd, biała butla i PC

 

Koszty instalacji gazowej to : instalacja co 12 900 zl + 14 100 instalacja solarna + 9 000 kotlownia = 36 000 zl netto

z vatem 38 520 zl

 

bez solarów 11 000 mniej

 

a widziałaś taką pompę http://www.euronom.pl/.?? nie trzeba kopać dołów na działce i koszt takiej pompy z montażem wynosił chyba 4-5 :roll: lat temu ok 25 000 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich forumowiczów w Nowym Roku

Zyczymy Wszystkiego Najlepszego i duzo cierpliwości w zmaganiach z budową.

 

Od tygodnia zaczelismy ogrzewać nasz dom 200 m.kw, + garaż 35 piecem na eogroszek z Cichewicza 21 KV z podajnikiem,

Budynek ocieplony ściana max 29 cm + styropian 12 cm, dach 22 i 25 cm wełny, narazie całkiem średnie wyniki co do ilosci spalanego węgla - ok 40 kg, na dobę.

Podobno poczatki zawsze sa takie, do czasu wygrzania budynku - /miałem już w grudniu na budynku delikatny minus/, ale troche nagrzałem "kozom", a najwiecej temp, podniosłem w 1 i 2 dzień swiąt wietrząc budynek, no i 30.12 ruszylismy z paleniem.

 

Wegiel, ekogroszek brałem losowo z ul. Nadarzyńskiej w Grodzisku maz, przy stacji Shell - /jakość srednia, nie wypala sie cały, pozostaja spore skamieliny i mam w związku z tym pytanie

Czy mozecie polecić z okolic grodzisko milanowskich namiar na dobrej jakosci ekogroszek -

cos wstepnie słyszałem o Błoniu - /czy ktoś cos może podpowiedzieć

 

pozdrawiamy z milanówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marecki a ile płaciłeś za ekogroszek? Ja kupuję za 900 zł/ t ale co do jakości to nie mam porównania bo ogrzewamy dom dopiero od 2 tygodni. Dom ze ściany 3-warstwowej, ok 200m2 i wychodzi nam ok. 25-30 kg na dobę. Piec mam Elektrometu.

 

Może ktoś ma namiary na dobry ekogroszek z okolic Nadarzyna? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marecki a ile płaciłeś za ekogroszek? Ja kupuję za 900 zł/ t ale co do jakości to nie mam porównania bo ogrzewamy dom dopiero od 2 tygodni. Dom ze ściany 3-warstwowej, ok 200m2 i wychodzi nam ok. 25-30 kg na dobę. Piec mam Elektrometu.

 

Może ktoś ma namiary na dobry ekogroszek z okolic Nadarzyna? :D

 

Ja w Grodzisku płacilem 750 złoty za tone workowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marecki a ile płaciłeś za ekogroszek? Ja kupuję za 900 zł/ t ale co do jakości to nie mam porównania bo ogrzewamy dom dopiero od 2 tygodni. Dom ze ściany 3-warstwowej, ok 200m2 i wychodzi nam ok. 25-30 kg na dobę. Piec mam Elektrometu.

 

Może ktoś ma namiary na dobry ekogroszek z okolic Nadarzyna? :D

 

Ja w Grodzisku płacilem 750 złoty za tone workowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marecki a ile płaciłeś za ekogroszek? Ja kupuję za 900 zł/ t ale co do jakości to nie mam porównania bo ogrzewamy dom dopiero od 2 tygodni. Dom ze ściany 3-warstwowej, ok 200m2 i wychodzi nam ok. 25-30 kg na dobę. Piec mam Elektrometu.

 

Może ktoś ma namiary na dobry ekogroszek z okolic Nadarzyna? :D

 

900 zł :o strasznie drogo

W Żyrardowie na Jaktorowskiej za workowany płaciłem 750 zł/tona

W LeruaMerlen workowany kosztuje 758zł/tona a jak masz kupony sodexo to wychodzi za tonę 720 zł :D , ładnie spakowany w czyste woreczki i na palecie na samochód wrzucą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marecki a ile płaciłeś za ekogroszek? Ja kupuję za 900 zł/ t ale co do jakości to nie mam porównania bo ogrzewamy dom dopiero od 2 tygodni. Dom ze ściany 3-warstwowej, ok 200m2 i wychodzi nam ok. 25-30 kg na dobę. Piec mam Elektrometu.

 

Może ktoś ma namiary na dobry ekogroszek z okolic Nadarzyna? :D

 

900 zł :o strasznie drogo

W Żyrardowie na Jaktorowskiej za workowany płaciłem 750 zł/tona

W LeruaMerlen workowany kosztuje 758zł/tona a jak masz kupony sodexo to wychodzi za tonę 720 zł :D , ładnie spakowany w czyste woreczki i na palecie na samochód wrzucą.

Czy w Leroyu i na Jaktorowskiej transport trzeba mieć swój? czy jest szansa że przywiozą? możesz na priva dać mi namairy na ten punkt na Jaktorowskiej?

A jak z jakością tego ekogroszku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...