Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Tak z innej beczki. Pamiętacie o zwierzakach w czasie tych mrozów? Karmicie ptaki? U mnie dziennie schodzi pół kilograma słonecznika, słonina też cieszy się powodzeniem :)

 

Warto też wysłać paczkę ze wszelkimi starymi kołdrami, kocami, poduszkami itp do schronisk dla zwierząt, teraz tam niestety kociaki i psiaki zamarzają..... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje gdzie w okolicach grodziska/brwinowa/pruszkowa można kupić olej opałowy ? Albo może zna ktoś dostawce, który dowozi na miejsce. potrzebuje do końca zimy około 400 litrów.

 

Witaj,spróbuj pod tym numerem telefonu 22/6102599

 

Próbowałem, ale nie dodzwoniłem się. Większość firm, owszem dostarcza olej ale od 1000 litrów, albo są na tyle daleko, ze nie opłaca się dowozić.

 

Na razie znalazłem, nie tanio bo po 3,05 za litr, na stacji sprzedającej gaz w Grodzisku przy Królewskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje gdzie w okolicach grodziska/brwinowa/pruszkowa można kupić olej opałowy ? Albo może zna ktoś dostawce, który dowozi na miejsce. potrzebuje do końca zimy około 400 litrów.

 

Witaj,spróbuj pod tym numerem telefonu 22/6102599

 

Próbowałem, ale nie dodzwoniłem się. Większość firm, owszem dostarcza olej ale od 1000 litrów, albo są na tyle daleko, ze nie opłaca się dowozić.

 

Na razie znalazłem, nie tanio bo po 3,05 za litr, na stacji sprzedającej gaz w Grodzisku przy Królewskiej.

Podam Ci nr tel do Żyrardowa, gdzie sam tankuję, wczoraj tankowałem 500 litrów po 2,49. Oni dostarczają od 500 litrów, ale może się dogadasz.

Telefon bezpośrednio do kierowcy - 504088901.

Pozdrawiam

Ogniowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... posiada docelowo kozę zamiast kominka...

 

Posiadałem kozę(tz. piec na drewno mocy 7kw z szybką w stalowej schludnej obudowie) przez 7lat był to główny dostawca energii do mojego domku. Teraz troszkę doinwestowałem w inne ogrzewanie i to zostało po modernizacji jako zastępcze źródło. Obudowę zwaliłem, a resztę obudowałem G-K i wyszedł z kozy kominek z wkładem - stwierdzam że palenie kozą oprócz niekorzystnego wyglądu, syfu w domu, daje dużo ciepła za nieporównywalnie małą kasę . Polecam jako uzupełnienie innych systemów grzewczych w czasie ciężkich zim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Szanownego Grona posiada docelowo kozę zamiast kominka? Zastanawiamy się cały czas co zrobić, kominek zabiera nam zbyt duzo miejsca i jest droższy, to narazie 2 argumenty za kozą...

 

Czy chodzi ci o piec kominkowy ,kupiliśmy największy ETNA 9 kW ,zrezygnowaliśmy z kominka na rzecz kozo-pieca,jeszcze nie mieszkamy ,na jesieni paliłem by pozbyć się nadmiaru wilgoci -bardzo późno zrobiono nam tynki i wylewki.Piec jest na drewno i węgiel,wnetrze ma wyłożone szamotem.Piec ten wybraliśmy jako zastępcze żródło energii,jezeli zrobimy gaz będziemy dogrzewać pieco-kozą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Szanownego Grona posiada docelowo kozę zamiast kominka? Zastanawiamy się cały czas co zrobić, kominek zabiera nam zbyt duzo miejsca i jest droższy, to narazie 2 argumenty za kozą...

 

ja mam kozę :D i to drugą w starym domu była mniejsza teraz jest wieksza max 13,5 kW - jotul F 500

http://www.jotul.com/pl/wwwjotulpl/Main-Menu/Produkty/Drewno/Piece-na-drewno-/Jotul-F-500/

 

nie zamieniłabym na żaden kominek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Macie może namiary na jakąś solidną firmę, która zajmuje się wierceniem studni? Miejsce wiercenia to Milanówek. Ach napiszcie jeszcze jakie są koszty za mb studni.

Studnie wiercil na pan yyyyyyyyy :roll: studzienny - 502 286 560

z tego co pamiętam 1700zl za 21m głębokości (wychodzi ok 80 zł za m )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...