Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Igrek - no to z czego był ten brykiet ?

???

może wyraziłem sie nieściśle - brykiet zdecydowanie szybcej się spala (nawet przy zamkniętych szybrach)

 

Spala sie szybciej ale jeśli chodzi o ilość ciepła to jest go zdecydowanie więcej jak z drewna . W przypadku mokrego drewna trudno wogole uzyskac sensowna temperaturę przy kominku z płaszczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igrek - no to z czego był ten brykiet ?

???

może wyraziłem sie nieściśle - brykiet zdecydowanie szybcej się spala (nawet przy zamkniętych szybrach)

 

Spala sie szybciej ale jeśli chodzi o ilość ciepła to jest go zdecydowanie więcej jak z drewna . W przypadku mokrego drewna trudno wogole uzyskac sensowna temperaturę przy kominku z płaszczem.

 

no ja pw nie mam więc tu nie mogę się wypowiadać - także nie miałem okazji palić jeszcze naprawdę suchym drzewem więc jest wielce prawdopodobne że odczuję to wyraźnie

w kwestii brykietu: jeśli spala się zdecydowanie szybciej to pytanie czy ilość ciepła oddana w krótszym czasie np w przeciągu 24h porónując to z drzewem nawet mokrym nie jest w ciągu tych 24h mniejsza

Przykład - chcąc utrzymać ciepło w kominku przy brykiecie przez noc musiałbym co 3,4 h dokładać po min 2,3 kostki, po rozpaleniu drzewem na całą noc wystarczały 2 porządne (do40cm długość i przekroju ok 20cm) polana, najlepiej nie przepołowione - te także szybciej się wypalają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuję namiarów na panów od szaf itp zabudowy. Pierwsze podejście robiłam na jesieni ale wyskoczyły inne wydatki. Więc bardzo proszę o rzetelne namiary.

 

P. Konrad Krawczyk 600 823 529. Robił u mnie dwie kuchnie (jedna parę lat temu w bloku) Polecam. Ceny baaardzo sensowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym samym transporcie zamówiłem tez tone brykietu ze slonecznika i to paliiwo polecam, szczególnie do komnka z plaszem, który jest w stanie odebrac dużą ilość energii.

A w jakiej cenie ten brykiet i skąd?

 

Kupowałem u forumumowego Lukol-bis po 800zł z tonę.

Ogólnie wystawia wszystko na allegro:

 

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=4426161

 

Aktualnie nie widzę jednak tego brykietu na aukcjach.

Transport kosztuje 70zł. Można tez samemu odebrać w Brwinowie,. z tym że brykiet z łuski słonecznika nie zawsze mają popakowany w mniejsze paczki (po okolo 18 kg)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...