Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ponownie poszukuję kogoś godnego polecenia od poddasza w Ruścu koło Nadarzyna! Do zrobienia: około 120 m.kw., druga warstwa wełny, uchwyty, profile, folia, płyta g-k, taśma papierowa, szpachlowanie. Można zaczynać od zaraz!

Z góry dziękuję za wszelkie KONKRETNE propozycje! Bo takich co wpadają pooglądać albo mają zamiar u mnie się uczyć, to miałem już wielu :-(

 

Chłopaki Pana Mariusza, moze nie sa z okolic bo z Mazur :D , ale niejedno poddasze zrobili np. w Starej Wsi

tel.695-635-458

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam, poszukuję kontaktu do firmy od wywozu śmieci. Ile kosztuje taka przyjemnośc i pojemniki jakiej pojemności trzeba mieć?

niedawno też robiłam takie rozeznanie i wybrałam Hetmana:

http://www.puhetman.pl/index.php?option=com_contact&Itemid=3

koszt jest za kontener i wymogiem jest, że wywóz musi być co najmniej raz na 2 tyg.

są dwie pojemności śmietników:

120 L i 240 L

za 120 L - coś koło 16 zł + VAT (7%)

za 240 L - ok. 24 zł + VAT

kontener możesz mieć swój lub firma udostępnia bezpłatnie swój.

 

u nas odbiera Jarper - można zamówić odbiór co tydzień co dwa lub co miesiąc znam tylko cenę za 240 l to 29,80 brutto

 

zmiana kubła niestety kosztuje (jeśli zamieniasz większy na mniejszy - jednorazowa oplata :roll: )

 

Dziękujemy za namiary :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę tego posta dla zamierzających się budować - ku przestrodze.

 

U moich drugich z kolei znajomych zarwała się podłoga w salonie.

W obydwu przypadkach okoliczności były identyczne:

- zarwanie przy zewnętrznej ścianie,

- dom położony wśród pól,

- zarwanie ma miejsce w czasie odwilży po długotrwałych mrozach,

- druga zima od wylania chudziaka.

Przyczyna też jest identyczna: niewłaściwe zagęszczenie podsypki pod chudziakiem.

 

I jeszcze jedno - w obydwu domach kominki nie miały swojego fundamentu, stały na wylewce i w wyniku zarwania podłogi też popękały ich obudowy.

 

Kilka zasad prawidłowego stawiania fundamentów - informacja dla laików:

- usuwamy humus z całej powierzchni przewidzianej pod zabudowę,

- lużny grunt z wykopów pod ławy nie może być wrzucony w obręb fundamentów,

- piasek zasypkowy zagęszczamy warstwami po ok. 20 cm grubości.

 

Najlepiej zagęszcza woda. Jeśli się przyszłym bodowniczym uda to korzystnie jest tak zaplanować roboty aby fundamenty wykonać, zasypać i zagęścić na jesieni i z wylaniem chudziaka i stawiniem ścian zaczekać do wiosny. Ja tak zrobiłem, w styczniu i lutym 2008r padały intensywne deszcze, w zasypanych fundamentach stała woda, jak odeszła piasek zagęszczony przecież na jesieni opadł o ok 5-8 cm co było wyraźnie widać gdyż na czarnej izolacji ścian fundamentowych pozostała linia z przylepionych ziarenek piasku.

 

W naszych realiach budowlanych trzeba być merytoryczne przygotowanym do stawiania domu jeśli chcemy zaoszczędzić na inspektorze nadzoru. A i ten nie będzie na naszej budowie cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

pilnie poszukuje dobrej firmy która robi drzwi zewnętrzne drewniane dębowe na indywidualny wymiar i projekt.

 

a moze ktoś ma drzwi firmy STOLCZER?

 

z góry dziekuję

 

pzdr

Ja mogę polecić mojego wykonawcę - namiar dostałem od znajomych u którch montował drzwi wewn. (jednak wykonuje także drzwi zewn. parapety, meble kuchenne, schody) dobra jakość wykonania, solidny i uczciwy - Jerzy Wryszcz 604 658 349 i co istotne bardzo konkurencyjne ceny - u nas wszystkie drzwi były ponadwymiarowe - płaciłem w grudniu po 1tys zł szt za drzwi wewn kompletne - dla porównania Fachowiec k/Pruszkowa wycenę robiłłem w 03.2009 - 1850szt bez klamek + 10% za nadwymiar

WYkonuje praktycznie każde drzwi drewniane - w moim przypadku pokazałem katalog, wybralismy kolor i są:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pilnie poszukuje dobrej firmy która robi drzwi zewnętrzne drewniane dębowe na indywidualny wymiar i projekt.
Ja mam jednego człowieka, który to robi, efekt można obejrzeć w wwie na Królewskiej (u niego, tam aktualnie mieszka). Namiar na priv.

Przy okazji - szukam garażu blaszanego dla sąsiada, nie ma ktoś takowego do oddania (sprzedania)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...