Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Drodzy

 

 

A napiszcie coś o swoich doświadczeniach z wodą na swoich działkach. Wczoraj właśnie robiłem badanie gruntu na działce. Wychodzi na to, że jest super "wodniście".

Robiliście jakieś podwyższenie terenu ? Jakieś podsypki czy coś ?

Jak to wygląda wiosną ? Czy pływa się na podwórku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy

 

 

A napiszcie coś o swoich doświadczeniach z wodą na swoich działkach. Wczoraj właśnie robiłem badanie gruntu na działce. Wychodzi na to, że jest super "wodniście".

Robiliście jakieś podwyższenie terenu ? Jakieś podsypki czy coś ?

Jak to wygląda wiosną ? Czy pływa się na podwórku ?

 

- podwyższenie terenu - tak

- podsypka w sensie wymiany gruntu przed pracami fundamentowymi - nie

- jak wygląda wiosną (i w mokre lato) - mokradło tam gdzie teren nie podwyższony

- czy pływa się po podwórku - jeszcze są takie miejsca ale w tym roku je zasypiemy, zaczynam już w jutro - pierwsze 10 ton kmienia łamanego na podjazd i groblę pod ścieżkę zostało w sobotę zamówione.

 

I trochę dodatkowych informacji:

1. - Teren został podwyższony tam gdzie to nie przeszkadzało w następnych pracach ziemnych (studnie, wodociąg, kanalizacja, podjazd, chodniki).

2. Budynek ma fundamenty posadowione na gruncie rodzimym i wyciągnięte wyżej niż w projekcie. Gdy zrobimy tzw strukturę i podbitkę to wystająca ponad powierzchnie gruntu ściana fundamentowa zostanie obsypana.

3. Fundament ma opaskę odwadniającą - wodę zbiera studnia chłonna. Po roztopach i w mokre lato chłonność studni jest zerowa więc wodę wybiera szambiarka.

4. Woda deszczowa z rynien jest skanalizowana i zbierana w drugiej studni chłonnej. Po roztopach itd - jak wyżej.

5. Cały ten kłopot z wodą mam nadzieję, jest przejściowy bo podczas modernizacji ulicy (asfalt i chodnik) nie odtworzono istniejącego wcześniej rowu odwadnijącego ani nie zrobiono kanalizacji deszczowej - akurat przy 4 działkach w tym i mojej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ex-jaktorowianin pozwole sobie wtrącić 3 grosze: w Jaktorowie wszedzie niemal jest glina więc imho drenaz nie ma zbytnio sensu. Nawet u staruszków którzy mają spust z rynien poprowadzony do rowu melioracyjnego na wiosne woda na całej działce jest na głebokosci szpadla a w studni niemal na równo z gruntem. taki urok gliniastych terenów. Jak jest mozliwośc to trzeba domek podnieść ponad poziom drogi i zrobić dobra izolacje bez żadnych folii kubełkowych i drenażu bo będzie w tym stała woda. No i nie radzę żadnych podpiwniczeń chyba że się lubi przelewać z pełnego w prózne na wiosne i jesienią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok poddaje sie przeczytałem 10 stron wstecz było fajnie, ale nic tego pomóżcie poszukuje dobrego hydraulika z niedaleka do maleńkiej robótki remontowo-konserwacyjnej. :wink:

 

Pierwszy z listy forumowej

 

503 084 381 p. Jacek Gmurek

 

też polecam p. Jacka, jak również gościa z Jaktorowa, tel. 602 681 344 (imienia nie pomnę :oops: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...