Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cena do negocjacji, bo chętnie się tego pozbędę. Transportem nie dysponuję, ale mam hak, więc jakby była przyczepka to mogę pomóc w transporcie. Obecnie mieszkam koło Błonia, więc drogę znam :-)

 

Mi potrzebne stemple po 3m. Mniejsze nie nie dają się. Przynajmniej tak ykonaca sobie życzy.

Dziękuje i pozdraiam

Karim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Napisał: mikel1 Mam to tuż za sobą (na przełomie roku złożyłem umowę o przyłączenie). Płatność jest dopiero przy tej umowie, czyli 1.składasz wniosek o wydanie war.tech. 2.dostajesz je, tam już jest napisane, ile cie to będzie kosztowało 3.piszesz wniosek o przygotowanie umowy o wykonanie przyłącza i ją dostajesz (można od razu z wnioskiem o warunki, tak jest szybciej) 4.składasz tę umowę 5.płacisz 6.dostarczasz PnB (bez tego nie zaczną) - tak to wyglądało przy wniosku o przyłącze docelowe (budowlane pominąłem, sąsiada będę wykorzystywał :) ). zapłaciłem ok. 2300 pln przy zwykłych warunkach dla domu 1-rodzinnego, przyłącze docelowe, ZE W-wa teren, RE Pruszków. A załatwiało się z panami b.dobrze i sprawnie, ale na żywo - przy mnie tel. dzwonił z 5 razy i ani razu nie odebrał hehe

 

My ostatnio złożyliśmy wniosek i czekamy. Pan najchętniej odbiera telefon z tym numerem (22) 7382415, pozostałe 10 numerów mu się nie podoba i nie chce odbierać za cholerę:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie kochani, gdzie można kupić tanie materiały budowlane w naszych okolicach, może istnieje jakaś hurtownia? Oczywiście dobrej jakości. Chodzi mi głównie o beton komórkowy 24 cm (przy okazji - jaka firma jest ok?) ale i całą resztę, te wszystkie kleje i inne styropiany:D

Z pewnością jest milion wątków na ten temat na forum, ale jakoś z Wami mi tu najlepiej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę po latach.

Jak to z krewnymi bywa, jeśli odwiedzają po latach nie dawania znaku życia, to pewnie coś chcą, i tak jest z nami

Michał

 

No to tak samo jak ze mną i też w podobnej sprawie :-)

Mi natomiast chodzi o koszty wykonania poszczególnych rodzajów prac jakie mogą mieć miejsce podczas wykonania tarasu z systemowych rozwiązań kostki brukowej.

Czy znacie może takowe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich grupowiczów

jesteśmy tu nowi,zaczeliśmy budowe w Opypach i czytamy wasze cenne rady:)Chcieliśmy sie przywitać:)

 

Jak już zaczeliśmy to może ktoś ma na sprzedaż piach na zasypanie fundamentów albo wie gdzie tanio można kupić??Szukamy szukamy ale ceny są takie a otrzeba tego naprawde duuuużo.

Marzena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich grupowiczów

jesteśmy tu nowi,zaczeliśmy budowe w Opypach i czytamy wasze cenne rady:)Chcieliśmy sie przywitać:)

 

Jak już zaczeliśmy to może ktoś ma na sprzedaż piach na zasypanie fundamentów albo wie gdzie tanio można kupić??Szukamy szukamy ale ceny są takie a otrzeba tego naprawde duuuużo.

Marzena

 

Ja kupowałem tzw podsyp (czy jakoś tak się to nazywa) do zasypania fundamentów i wyrównania poziomu "w domu" w żwirowni Zbiroża 46 8571973, kupiłem coś około 100-120ton (nie pamiętam dokładnie ile), jedna wywrotka - 18 ton kosztowała 450zł ale w 2008roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem tzw podsyp (czy jakoś tak się to nazywa) do zasypania fundamentów i wyrównania poziomu "w domu" w żwirowni Zbiroża 46 8571973, kupiłem coś około 100-120ton (nie pamiętam dokładnie ile), jedna wywrotka - 18 ton kosztowała 450zł ale w 2008roku

 

WOW

Strasznie dużo za samochód 18 ton

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW

Strasznie dużo za samochód 18 ton

 

no taka cena była nie orientuję się jak jest teraz, ale raczej nie taniej - chyba że akurat ktoś się chce pozbyć ziemi to co innego, swego czasu, chyba nawet na naszym forum ktoś pisał że jak budowali Maximusa halę E czy którąś tam to podjechał i pytał kierowców wywrotek "z łapanki" i za grosze miał ziemię - ale to nie nadawało się do wsypania do domu tylko do podniesienia terenu raczej,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Poszukuję sprawdzonej firmy do wykonania drenażu i odwodnienia. Ostatni deszcz nam trochę dokuczył ,Możecie kogoś polecic?

 

Poniżej podaje namiary do ekipy która miesiąc temu robiła u mnie przebudowę sieci drenarskiej. Gość zna się na rzeczy jest konkretny a przede wszystkim słowny. Ekipa zasuwała bez najmniejszych zastrzeżeń. To firma z Jaktorowa a robiła u mnie w Ruścu.

Możesz powołać się na mnie: Piotr z Ruśca

tel. 0 517 276 090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wie, czy mapka do celów projektowych jeśli jest "przeterminowana" może zostac podstęplowana - zaktualizowana przez geodetę?

Znacie może jakiegoś geodetę, który robi takie rzeczy?

 

Muszę teraz jeszcze zaprojektowac przyłącze gazowe, a mapki mam z czasów pozwolenia na budowę, czyli koniec 2008r

Projektant z gaspolu podpowiedział mi takie rozwiązanie, bo nowy zestaw mapek -600zł...

 

aaa i zapomniałabym

NIE POLECAM ADPOLU!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za namiary :o))

Poniżej podaje namiary do ekipy która miesiąc temu robiła u mnie przebudowę sieci drenarskiej. Gość zna się na rzeczy jest konkretny a przede wszystkim słowny. Ekipa zasuwała bez najmniejszych zastrzeżeń. To firma z Jaktorowa a robiła u mnie w Ruścu.

Możesz powołać się na mnie: Piotr z Ruśca

tel. 0 517 276 090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie przypadkiem na ul. Bajecznej?

Jesli tak to Witam sąsaiada :)

 

Pozdrawiam,

Michał

 

Nie z Bajecznej ale z Diamentowej, w zeszłym tygodniu mieli zacząć mi budowę ale niestety pogoda pokrzyżował mi plany.

PS Zresztą nie ma znaczenia z jakiej ulicy na pewno z tej samej wsi i również pozdrawiam sąsiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich,

 

budujemy dom w Milanówku, w zasadzie powoli zbliżamy się do końca i bardzo się z tego faktu cieszymy. Wszystkim zaczynającym życzę dużo samozaparcia i determinacji - będzie potrzebne.

 

W związku z tym, mamy trochę rzeczy, które mogą się jeszcze komuś przydać. Dysponuję stemplami 270cm w ilości ok. 150-200szt oraz blaszak metalowy 3x5. Oprócz tego dysponuję namiarami na elektryka, który nam się sprawdził i posadzkarzy, gdyby ktoś potrzebował.

Poza tym mamy zapotrzebowanie na ziemię do podniesienia terenu i ogrodu i pomyślałem, że można by się zebrać w grupę i byłoby łatwiej negocjować z zakupem ziemi. Gdyby ktoś był zainteresowany którymś tematem proszę o kontakt.

 

Pozdrawiam,

Paweł

 

P.S. szkoda, że wcześniej nie trafiłem tutaj, bo pewnie dom by się szybciej i mniej stresowo zbudował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem: u mnie robi link-air (http://www.linkair.pl/). Bazują na rekuperatorach Bartosz i gł. dla tego wybrałem ich ofertę. Ofertę cenową dali rozsądną (nie najtańsza, ale sporo tańsza od najdroższej). Póki co kanały zainstalowali i nie narzekam - szybko, zgodnie z ustaleniami, miła i fachowa obsługa. Jak będzie dalej - okaże się.

 

A dlaczego akurat te rekuperatory? Czy mają jakąś cechę szczególnie wyróżniającą?

I jak ekipa? Sprawdza się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...