Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ostatnio też poszukiwaliśmy ekipy do budowy dachu i najtańszych zaproponował Dachlux. Pan Michał Dąbrowicz, nr tel 608 475 793

Nie wiem, czy robią dobrze, bo zaczynamy dopiero w przyszłym roku na wiosnę.

 

 

Robią więcej niż dobrze :) U nas była ekipa od pana Michała - pana Janusza zwanego Diablo .Dach ma 430 m .Układali 5 dni. Żadnych zastrzeżeń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio też poszukiwaliśmy ekipy do budowy dachu i najtańszych zaproponował Dachlux. Pan Michał Dąbrowicz, nr tel 608 475 793

Nie wiem, czy robią dobrze, bo zaczynamy dopiero w przyszłym roku na wiosnę.

Mogę polecić Master z Lesznowoli - solidnie i sprawnie, mają 2 ekipy tel Mariusz Osial 506 173 711

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItajcie.

 

Mam pewien zgryz. Otrzymałem ofertę realizacji projektu indywidualnego (140 m2 użytkowej) za 7000 złotych brutto. Projekt nie będzie obejmował instalacji. Wydaje mi się, że to wysoka kwota, jakie są Wasze opinie? Na jakie koszty wykonania projektu instalacji powinienem się nastawiać? :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio też poszukiwaliśmy ekipy do budowy dachu i najtańszych zaproponował Dachlux. Pan Michał Dąbrowicz, nr tel 608 475 793

Nie wiem, czy robią dobrze, bo zaczynamy dopiero w przyszłym roku na wiosnę.

 

U nas tez ekipa Pana Janusza sprawila sie na medal, dach 200m w 3 dni. Kominy obrobione bardzo dobrze, nic nie cieknie. Szczerze polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do tych co maja ogrzewanie podłogowe wodne

 

1. czy wy robiliście jakieś wyliczenia zapotrzebowania na ciepło? braliście jakiegoś fachowca od tego czy po prostu przyszedł hydraulik i wg. swojego doświadczenia położył rurki co 10 czy 15cm??

 

2. czy macie ogólne sterowanie podłogówką czy np dla każdego pokoju macie termostat i regulacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do tych co maja ogrzewanie podłogowe wodne

 

1. czy wy robiliście jakieś wyliczenia zapotrzebowania na ciepło? braliście jakiegoś fachowca od tego czy po prostu przyszedł hydraulik i wg. swojego doświadczenia położył rurki co 10 czy 15cm??

 

2. czy macie ogólne sterowanie podłogówką czy np dla każdego pokoju macie termostat i regulacje?

 

Ad. 1 - wszystko zleciłem w jednej firmie, sami wyliczyli ile czego potrzeba tzn ile trzeba ciepła i "żelastwa" aby to ciepło wyprodukować i rozprowadzić.

Ad. 2 - podłogówka jest uzupełnieniem do grzejników ściennych, które są zasadniczym źródłem ciepła, nie ma jej w sypialniach, wszystkim steruje piec, mamy jeden sterownik w korytarzu w tzw nocnej części domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItajcie.

 

Mam pewien zgryz. Otrzymałem ofertę realizacji projektu indywidualnego (140 m2 użytkowej) za 7000 złotych brutto. Projekt nie będzie obejmował instalacji. Wydaje mi się, że to wysoka kwota, jakie są Wasze opinie? Na jakie koszty wykonania projektu instalacji powinienem się nastawiać? :)

 

Pozdrawiam

 

Mnie adaptacja gotowego z Muratora o trochę większej powierzchni kosztowała trzy lata temu 5000 - fakt, że w gotowcu były instalacje, których nie trzeba było adaptować.

Proponuję abyś pytanie o koszt projektu instalacji zadał na branżowym forum - popatrz na górę strony - są tam INSTALACJE.

Projekt budowlany radzę robić u tego projektanta, który jest dobrze znany przez - i dobrze zna - Urząd Gminy i Starostwo Powiatowe gdzie będziesz się budował.

Nawet jeśli trochę przepłacisz to szybciej i z mniejszym stresem dostaniesz pozwolenie.

 

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1 - wszystko zleciłem w jednej firmie, sami wyliczyli ile czego potrzeba tzn ile trzeba ciepła i "żelastwa" aby to ciepło wyprodukować i rozprowadzić.

Ad. 2 - podłogówka jest uzupełnieniem do grzejników ściennych, które są zasadniczym źródłem ciepła, nie ma jej w sypialniach, wszystkim steruje piec, mamy jeden sterownik w korytarzu w tzw nocnej części domu.

 

ja jeszcze dodam tylko, że ilość ciepła zależy również od tego co bedziesz miał ułożone na podłodze - inaczej "izoluje" drewno a inaczej gres - i w zalezności od wykończenia dobiera się rozstaw rurek - przynajmniej tak twierdzi mój wykonawca

 

PZDR

 

Qter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam do odsprzedania ok. 7-10 palet cegły Markowicze U220 kl 1, 20, zafoliowane, w stanie nieruszonym, zapewniony transport z rozładunkiem HDS- na terenie gminy nadarzyn i piseczno, cena do ustalenia (niższa niż na składach budowlanych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do tych co maja ogrzewanie podłogowe wodne

 

1. czy wy robiliście jakieś wyliczenia zapotrzebowania na ciepło? braliście jakiegoś fachowca od tego czy po prostu przyszedł hydraulik i wg. swojego doświadczenia położył rurki co 10 czy 15cm??

Obliczenia robila firma ktora to ukladala. Przy czym podejrzewam, ze zadnych obliczen nie bylo :-) Ulozyli co 10cm, regulacja odbywa sie na rozdzielaczu. W najgorsze mrozy 2009/2010 ogrzewanie+ podlogowka nie dzialaly dluzej niz 12h/dobe. Jakby cieplo uciekalo szybiej, grzanie by dzialalo dluzej.

Wazne zeby petle grzewcze nie byly zbyt dlugie, bo wzrosna opory i bedzie dupa.

 

2. czy macie ogólne sterowanie podłogówką czy np dla każdego pokoju macie termostat i regulacje?

Ogolne dla calego domu.

I nie daj sobie wcisnac sterowania dla kazdego pokoju. Podlogowka ma potezna bezwladnosc, dlugo oddaje cieplo. W praktyce odbywa sie to tak, ze raz ustawiasz na rozdzielaczu i zapominasz. Jesli w jednym pokoju z jakiegos powodu nagle wzrosnie/zmaleje zapotrzbowanie na ciepo (otwarte okno, duze naslonecznienie), i automat zakreci lub odkreci petle grzewcze w takim pomieszczeniu, to z racji duzej bezwladnosci efekt bedzie odczuwalny po wielu godzinach, wtedy gdy to chwilowe zapotrzebowanie na cieplo juz dawno pewnie minie/zmieni sie.

Wydasz kase na cos co nie bedzie dzialac.

 

Wazniejsze jest, zeby rozdzielacze byly z przeplywomierzami, bo wtedy poczatkowa regulacja bedzie o klase latwiejsza (bedzie widac faktyczny przeply wody na kazdej petli.

 

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1 - wszystko zleciłem w jednej firmie, sami wyliczyli ile czego potrzeba tzn ile trzeba ciepła i "żelastwa" aby to ciepło wyprodukować i rozprowadzić.

Ad. 2 - podłogówka jest uzupełnieniem do grzejników ściennych, które są zasadniczym źródłem ciepła, nie ma jej w sypialniach, wszystkim steruje piec, mamy jeden sterownik w korytarzu w tzw nocnej części domu.

 

PSED a mozesz mi podac namiary na ta firme? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItajcie.

 

Mam pewien zgryz. Otrzymałem ofertę realizacji projektu indywidualnego (140 m2 użytkowej) za 7000 złotych brutto. Projekt nie będzie obejmował instalacji. Wydaje mi się, że to wysoka kwota, jakie są Wasze opinie? Na jakie koszty wykonania projektu instalacji powinienem się nastawiać? :)

 

Pozdrawiam

Twój projekt wychodzi 50zł/m2. Moim zdaniem to jest mega tanio. Z tymi instalacjami to jest tak, że będziesz musiał zastanowić się sam gdzie chcesz mieć kontakty, światła etc., a twój fachman wszystko zrobi sam. Hydraulikę będziesz miał już narysowaną na projekcie. Jak nie masz ochoty się dużo zastanawiać, to weź jakiegoś dekoratora/projektanta wnętrz i on wymyśli to za ciebie. A fachman wykona bez projektu albo jak będzie potrzebował to sam sobie taki projekt zrobi. Z mojego doświadczenia wynika, że najlepiej jak poszczególne projekty robią spece w danej dziedzinie. Architekci nie znają wszystkich niuansów branżowych. Orientują się ogólnie.

 

P.S. Zostało mi jeszcze ok. 100 stempli. I paleta U-kształtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...