Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dom stoi, wiezba nie poleciala. To naprawde niesamowita ekipa. W to zimno stoja chlopaki na rusztowaniach i zbijaja ostatnie krokwie. Jutro wchodzi dekarz. Hurra! :D

 

Wg pewnie teraz codziennie rano biega po domu i kompletuje: skarpetki, slipy. koszulke i pozostale czesci garderoby :wink: kazda w innej paczce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Bobo trafiłaś w dziesiątkę! :D Poza tym nie mam telefonu stacjonarnego ani internetu popołudniami. Nie wiem czy to przypadek ale od kiedy mieszkam (od soboty) już kilka razy wyłączali prąd. Mam nadzieję, że to sytuacja wyjątkowa. Mam kominek ale nie mam drewna. Strasznie mnie wkurzają stolarze, którzy jeszcze nie skończyli kuchni w związku z czym wszystkie talerze, mąki i inne takie leżą sobie w kupie na środku salonu. Nie mamy jeszcze mebli ani drzwi wewnętrznych. Ogrzewanie działa dziwnie, musiałem przestawić piec na ręczne sterowanie bo inaczej w domu było zimno. Pierwsza noc była w ogóle zimna ponieważ nie działało ogrzewanie w sypialniach. Okazało się, że działo się tak dlatego, że nie były jeszcze podłączone regulatory temperatury do rozdzielaczy. Zaworki na rozdzielaczach maja fabryczna nastawę "zamknięte" w przypadku braku podłączenia. Nie działa mi napęd bramy w ogrodzeniu i zepsuł się jeden z wentylatorów w centralce wentylacyjnej. Wentylator już wymienili ale facet od napędu jakoś nie może przyjechać. Więcej nie pamiętam na razie.

Ogólnie jest śmiesznie ale całkiem fajnie. Nie mam na nic czasu !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg, ano tak to jest że dopiero jak się zamieszka to dopiero wtedy wszystko wychodzi...ale przy tak złożonym organiźmie jak dom...a jeszcze nowym dom to chyba normalne.

Mam prośbę, jeśli z zimna nie będziesz mógł spać to proszę popilnuj mi domu! Nie masz tak bardzo daleko! :lol:

 

Co do Włodka wypowiedzi to bym nie przywiązywał tak dużej wagi....to chyba jakieś medium!

Przecież napisane, że na nic nie ma czasu, więc jak to napisał?? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna rozpacz z tym prądem. U nas dziś cały dzień nie było fazy i betoniarka nie działała. Taka pogoda, a murarz nie może domurować ani cegiełki. :cry: :cry: :cry: Jeśli jutro nie będzie lepiej, tfu,tfu, tfu, to klapa na całego. Więźba już stoi, a szczytów nie ma. :cry: i dwóch nadproży :cry:

 

Włodek! Wyobrażam sobie warunki w jakich mieszkasz :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg gratuluje przeprowadzki

 

bobo aby prad byl :lol: no i fajnie ze juz konczysz , musi byc jescze ciutke bez sniegu/zimna i opadow-deszczu i tronke cieplej

 

guliwer u Ciebie to juz chyba przykryte?????? i wszystko cacy?????

 

 

coraz gozej z pogoda, przykro patrzec senser na domek z "porwanymi oknami" 8)

 

a ja dalej palcem na kartce buduje :( ale mam nadzieje ze zaraz skoncze ten etap, przejde do mniej przyjemnego finansowego :evil: skad tyle pieniedzy na spelnienie marzen :roll:

sprzedawaliscie mieszkania? jak szybko wam zeszly? gdzie daawaliscie ogloszenia? sporo osob przychodzilo ogladac???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Senser, i ja miałem podobny problem z tymi oknami... cała folia porwana. Nie pozostało mi nic innego jak zabic deskami, teraz jest juz ok :)

Tak więc chwilowo zapadłem w tzw. 'sen zimowy' na budowie :wink: co nie znaczy, że nic nie robie. Jest trochę czasu do wiosny aby dokonać wyborów: i materiałów i fachowców. Zwłaszcza z tymi materiałami to nie jest takie proste - ooo np. glazura...

 

pozdrawiam wszystkich

Tommi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)sprzedawaliscie mieszkania? jak szybko wam zeszly? gdzie daawaliscie ogloszenia? sporo osob przychodzilo ogladac???

 

W Wymianie doświadczeń jest wątek na temat sprzedaży mieszkań: http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=35905

 

A co do foli w oknach - z moimi wykuszami to dopiero miałem zabawę W końcu zrobiłem jakiś stelaż ze stępli i desek i do tego przybiłem folie (przysypując ją dodatkowo ziemią na dole). Jak bym to chciał płytą pilśniową zabić to chyba z torbami bym poszedł ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim!

Zadko ostatnio sie odzywalismy ale to ze wzgledu nie tylko na budowe ale duzo ostatnio obowiazkow w pracy.

 

U nas juz robia dekarze. Stan surowy skonczony, deskowanie z papa polozone, skonczylismy tez ogrodzenie i teraz jedziemy z dachowkami. Troche bylo przerwy przez te ostatnie sniegi ale ekipa juz teraz wrocila do pracy.

 

A propos zakrywania okien. Ja zamierzam zrobic (po namowach mojej Pani kierownik) tylko przykrycia folia parapetow aby woda/snieg nie dostawaly sie do srodka scian. Natomiast otwory zostawiam otwarte. To ze wzgledu na to aby nie stopowac wiatru i przewiewu w domu - a to jest jedyna rzecz ktora powoduje schniecie. Co myslicie na ten temat? Doszlismy do wniosku ze jesli nawet troche sniegu napada do srodka i zostanie na posadzce to nic nie zaszkodzi w porownaniu do korzysci z tego ze dom sie przewieje. ???

 

Pozdrawiam

G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jola,

polecam PKP, jedzie do Warszawy zdecydowanie krócej. ok.35 min i jesteś w śródmieściu. Z pod dworca odchodzi autobus na Grzegorzewice lub Skuły.

Staje właśnie na tym przystanku obok nas. Jedyny mankament - kursuje co dwie godziny. popłudniu to jest 17:30. 19:30 i 21:10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos zakrywania okien. Ja zamierzam zrobic (po namowach mojej Pani kierownik) tylko przykrycia folia parapetow aby woda/snieg nie dostawaly sie do srodka scian. Natomiast otwory zostawiam otwarte. To ze wzgledu na to aby nie stopowac wiatru i przewiewu w domu - a to jest jedyna rzecz ktora powoduje schniecie. Co myslicie na ten temat? Doszlismy do wniosku ze jesli nawet troche sniegu napada do srodka i zostanie na posadzce to nic nie zaszkodzi w porownaniu do korzysci z tego ze dom sie przewieje. ???

 

Pozdrawiam

G.

 

Ja dość sceptycznie jestem nastawiony do takiej formy "zabezpieczania" okien. Tak naprawdę nie chodzi o to aby zabezpieczyć okna same w sobie. Chodzi o to, aby zabezpieczyć dom. Nie wiem jaki ty masz dom. Czy masz użytkowe poddasze z oknami, czy masz wylany chudziak na dole. Jeśli na te wszystkie pytania możesz odpowiedzieć "nie" to wtedy w sumie możesz sobie pozwolić na taką formę "zabezpiecznia". W każdym innym przypadku ją na twoim miejscu bym to zabezpieczył już bez cudzysłowia. Np. folią. To jest moje osobiste zdanie. Żadna nadmierna forma wilgoci w domu na każdym etapie nie jest mile widziana! W jej założeniu dom ma być "przewiewny" żeby wysechł. Tylko wiesz co...ta przewiewność, kiedy mi podczas ostatniej wichury powyrywało "okna" spowodowała, że miałem zapruszony śnieg 2-3m w głąb domu! Dyskutowali sporo ludzie, również i na tym forum jaki to wpływ podczas ujemnych temperatur może mieć na strop...patrz co zima robi z polskimi drogami...

Guliwer, wiem pewnie o co ci tak naprawdę chodzi...że jest przy tym szarpania...jest owszem, sam miałem do zaślepienia łącznie ok. 19 otworów. Przez chyba 10 dni po 3-4 godz. wiem to żadna atrakcja...ale sądze, że to nie jest stracony czas...

Nie obawiaj się co do braku przewiewu po zaślepieniu...będzie go tyle, że "hoho". Ja nie zaślepiałem okien na zero. Pozostawiałem szpary. Ale ogólnie w domu w stanie surowym jest tyle miejsc do obfitej wymiany powietrza, że nie ma się co tak o to martwić. Między dachem a śćianką kolankową, tam prawdopodobnie masz lukę wokół całego domu...nawet jeśli nie masz to i tak wyschnie szybciej niż byś miał go podlewanego regularnie co jakiś czas śniegiem/deszczem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Senserem w kwestii zabezpieczen , u nas beda dechy.

Mam same dobre wiesci - wiezba gotowa, szczyty wumurowane. Jeszcze tylko kilka dni na scianki dzialowe i drobne kosmetyczne poprawki i ekipa murarska jedzie do domu. Az szkoda, ze nie moga mi zrobic calego domu na gotowo. Nie zastanawialabym sie ani minuty. :( Zobaczymy sie za to na wiosne. Przyjada wylac taras i schodki do domu. :)

Dekarze juz sa. Zafoliowali dach na garazu. Polozyli juz czesc dachowki. Ladnie wyglada :D Cos mi sie wydaje, ze bede miala kolejna genialna ekipe do zarekomendowania. No i musze jeszcze pochwalic kierownika budowy. Fachowiec. Senser, dzieki raz jeszcze. :D

Generalnie, jak dotad budowa dostarczyla mi stresow w zwiazku ze zorganizowaniem, zgraniem tego wszystkiego, natomiast zadnych wykonawczych. Nic nie trzeba bylo poprawiac, zmieniac wbrew sobie. Oby tak dalej. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z nowego domu :D Właśnie testuję internet przez Sferię. Chodzi lepiej niż przez modem i tepsę, nawet może być. Pozdrowienia dla wszystkich!

 

 

Ooo no proszę...a to w sumie ciekawe rozwiązanie...a możesz powiedzieć, jakiej prędkości jest tam transfer?? Czy dobry jest tam sygnał?? Czy można podpiąć fax?? Czy istnieje możliwość stałego łącza??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...