Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Będę kończył niedługo dach na pełnym deskowaniu. Folia, łaty, kontr-łaty, blachodachówka...

 

Jeszcze 3 - 4 lata temu pisało się na forum Muratora o przypadkach pękania i kruszenia się folii dachowej po 2-3 latach od położenia.To samo spotkało naszych krewnych i z tego powodu mam 2 x papa na pełnym deskowaniu + blachodachówkę. Od tamtego czasu nie widziałem żadnych nowych doniesień na ten temat ale też przestałem się tym interesować. Można przypuszczać, że technologicznie produkt został dopracowany a raczej dostosowany do naszych warunków klimatycznych i nie ma już z tym problemu ale na Twoim miejscu przejrzałbym forum pod tym kątem. Papa ma tę wadę, że przez pierwszy rok czuć smołę na poddaszu w gorące dni - to moja obserwacja ale ja mam parterowca z nieużytkowym poddaszem i połać dachowa jest nieocieplona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę nadarzyńsko - grodzką.

Za chwilę zaczynamy budowę w Pruszkowie i wszystkie doświadczonych inwestorów z okolicy są bardzo cenne.

Mam pytanie czy możecie mi polecić mi kogoś do wiercenia studni głębinowej w rozsądnej cenie?

Większość osób na forum w naszej okolicy, w tym także i my, korzystali z usług pana Paluchowskiego, tel. 502286560. 2 lata temu za studnię 28 m i chyba jeszcze coś było... płaciliśmy 2tys.

Mogę go śmiało polecić, szybko, sprawnie, bezproblemowo i od razu znajduje wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Potrzebuję namiary na dobrą, sprawdzoną i solidną ekipę od dachu. Mieliby położyć membranę, kontr-łaty, łaty, blacho-dachówkę i rynny na gotowo.

 

Mam do sprzedania 2 palety Ytonga 24 cm pióro-wpust i rączki klasy 600 oraz 3 palety silki E24.

Potrzebuję natomiast 70 szt silki E12 na ścianki działowe bo zabrakło.

 

Buduję w Zalesiu, gm. Żabia Wola.

 

Mogę polecić kierownika budowy - rewelacyjnego fachowca :)

 

Pozdrawiam.

 

My chętnie pozbędziemy się silki 12, mamy całą paletę czyli 90 szt, oddamy po bardzo atrakcyjnej cenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie jakiegoś przyzwoitego i niedrogiego gościa od ogrodzenia? W planach mam klinkier lub kamień + przęsła metalowe (ew. sztachetki). czy dobrym rozwiązaniem jest zakup gotowych pomalowanych sztachetek? Ceny i terminy jak na razie mnie powalają...

 

Robił może ktoś z Was drzwi wewnętrzne drewniane? Ile płaciliście?

 

Mam do sprzedania w ramach pozostałości po budowie ok 170 stempli 2,8-3,0m po 3/szt i trochę Silki połówkowej (policzę ile po południu) w korzystnej cenie. Odbiór własny.

 

Dzięki wielkie;)

 

My mamy drewniane i braliśmy z firmy http://www.agmar.biz.pl, uważam że są piękne! Cena też ok: 9 szt, w tym 3 pełne i 6 przeszklonych ok 13 000 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość osób na forum w naszej okolicy, w tym także i my, korzystali z usług pana Paluchowskiego, tel. 502286560. 2 lata temu za studnię 28 m i chyba jeszcze coś było... płaciliśmy 2tys.

Mogę go śmiało polecić, szybko, sprawnie, bezproblemowo i od razu znajduje wodę.

 

Magda i Michał

wielkie dzięki za namiary na tego studniarza :-))

Pozdrawiam

roslanka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joanna&Tomasz,

 

macie jakieś fotki Waszych drzwi? Gdzie zamawialiście? Jak na razie moje poszukiwania kończyły sie na znacznie wyższych kwotach - ok. 1600-1800/szt z montażem :(

 

Dzięki!

 

Ja ostatnio przeglądałam allegro żeby się zorientować w jakiej cenie można kupić drewniane i drzwi i się zadziwiłam ze już z ościeżnicą można mieć za tysiąc sztukę. Te ceny mają 22% VAT wiec jak się zamówi z montażem to będzie podobna kwota. Mi się akurat podobają podobne modele

http://allegro.pl/item1165501790_drzwi_wewnetrzne_drewniane_sosnowe_promocja.html

http://allegro.pl/item1170164221_drzwi_wewnetrzne_100_drewniane_producent.html

http://allegro.pl/item1170275004_drzwi_drewniane_wewnetrzne_cala_polska_piekne.html

 

Ale nie znam żadnej z tych firm niestety żeby móc polecić. Ja sama pewnie sporo kupować na allegro bo jak dotąd mam dobre doświadczenia.

Pozdrawiam

roslanka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Roslanka ;)

 

Już trochę poszperałam i znalazłam jeszcze taką ofertę

http://allegro.pl/item1165996206_drzwi_wewnetrzne_drewniane_montaz_klamka_gratis.html

 

Firma mieści się nie tak daleko ode mnie (w Ruśćcu) więc mogę pojechać i popatrzeć co mają :) Może nawet jutro się skuszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItajcie.

 

Mam pewien zgryz. Otrzymałem ofertę realizacji projektu indywidualnego (140 m2 użytkowej) za 7000 złotych brutto. Projekt nie będzie obejmował instalacji. Wydaje mi się, że to wysoka kwota, jakie są Wasze opinie? Na jakie koszty wykonania projektu instalacji powinienem się nastawiać? :)

 

Pozdrawiam

 

Mirosław,

jak jeszcze nie zacząłes robic projektu to moge Ci polecić projektantke która w tej cenie zrobi Ci projekt wraz z instalacjami. Ja byłam bardzo zadowolona ze swojego.

pozdrawiam roslanka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joanna&Tomasz,

 

macie jakieś fotki Waszych drzwi? Gdzie zamawialiście? Jak na razie moje poszukiwania kończyły sie na znacznie wyższych kwotach - ok. 1600-1800/szt z montażem :(

 

Dzięki!

 

Fotki można znaleźć tu: http://picasaweb.google.pl/ASIK.TOMASZ/Wnetrza# , zamawialiśmy bezpośrednio u producenta. Można je również obejrzeć na żywo w Starej Wsi :)

Zapraszamy

 

ps. drzwi montowal mąż ze szwagrem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź i jeśli można zapytać jeszcze o rynny, są plastikowe czy metalowe??

Pozdrawiam

 

Rynny są plastikowe.

 

Zapomniałem się jeszcze zapytać z jaką firmą podpisaliście umowę na gaz i czy w umowie jest zapis na zużycie odpowiedniej (bardzo dużej) ilości gazu ?? z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Nie mamy umowy na gaz, kupiliśmy butlę na własność (koszt z projektem i podłączeniem ok 8600zł), gaz bierzemy tam gdzie taniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...