Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Monika Malinowska - do końca nie wiem co już zostało zrobione a co jest do zrobienia - w związku z tym co będzie wchodziło w te 1600 zł jakie masz zapłacić.

 

Mogę jedynie powiedzieć ze ZE za przyłącze kablowe pobiera zryczałtowaną opłatę 120 zł + VAT (22%) = 146 zł 40 gr za każdy kW. Nie ma znaczenia jaka to taryfa (budowlana czy nie) - taryfa ma znaczenie przy opłatach comiesięcznych (czy tam co 2 miesiące).

 

Przy połaczeniu napowietrznym to jest 90 zł + VAT za każdy kW.

 

4 kW jak na docelowo to mało. Nie wiem do czego będziesz w domu wykorzystywać elektryczność i nie znam Twojej instalacji ale myślę że dla domku w którym nie grzeje się elektrycznością to powinno być co najmniej (moje zdanie) 10 kW.

 

Więc może gość przy okazji zmienia Ci wielkość przydziału mocy i przerabia z napowietrznego na gruntowe (wcześniej też miałaś kabel w ziemi do skrzynki z licznikiem?) Możesz go o to zapytać (np. jaki przydział mocy będzisz miała po całej operacji?) - i sobie policzyć.

 

Może się jeszcze okazać że kwota którą płaciłaś (za te 4 kW) była przed majem 2004 i bez VAT-u. To teraz ZE liczy VAT od całości (także od tych poprzednich 4 kW).

 

Jak własnie mam podobną sytuację - zapłaciłem za napowietrzne (bez VAT-u bo go nie było) a teraz zmieniam na takie w ziemi i nie dość że płacę 30 zł netto od każdego kW dodatkowo to jeszcze VAT 22% płacę nie od tych 30 zł tylko od 120.

 

Jeśli gość za tą kwotę robi Ci zmianę z napowietrznego na ziemne i zwiększa przydział mocy a wszystko to w Pruszkowie - to warte tej ceny. Ja już dostaje białej gorączki jak mam porozmawiać z "super kompetętną" panienką w obsłudze klienta w Pruszkowie ....

 

Natomiast zwiększenie przydziału mocy bez zmiany taryfy na niebudowlaną nie jest opłacalne. W taryfie budowlanej płacisz co miesiąc chyba coś ok. 2 zł za każdy kW + zużycie energii - a w niebudowlanej płacisz tylko za zurzycie energii. Wiec przy dużym przydziale mocy i jak nie korzystasz z elektryczności to przy budowlanym prądzie płacisz i tak rachunek dość duży.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boguś,

Bardzo, bardzo Ci dziękuję. Naprawdę podniosłeś mnie na duchu, a po za tym dysponuję już teraz kawałkiem fachowej wiedzy...

Te nieszczęsne 4kW to czywiście taryfa budowlana i będę ją zmieniać.

Cieszę się jak dziecko na myśl, że już niedługo i w moim domeczku zabłyśnie światło.

Wszystkim bardzo dziękuję, za pomoc w tej kwestii.

"Jak dobrze mieć sąsiada..." :D

MM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc jak masz to wszystko to chodzi tylko o odbiór końcowy przez uprawnionego elektryka. Potrzebne jest to do odbioru końcowego budynku.

Suma, o której piszesz jest stanowczo za wysoka. Na ogół elektryk, który robi całą instalację, powinien mieć uprawnienia i przystawia Ci pieczątkę w ramach całej roboty. A jeśli jest to ktoś inny to cena odbioru nie powinna przekroczyć 500 zł. Najlepiej zadzwoń do ZE i pewnie wszystkiego się dowiesz.

Poza tym jak masz pdpisaną umowę z ZE, to masz i prąd, przecież chyba miałaś go na budowie, tylko po innej cenie tzw. prąd budowlany. Po odbiorze końcowym budynku i uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie, zgłaszasz to do ZE i od tej chwili naliczają Ci po tańszej stawce.

Coś ten Twój Pan Elektryk kręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolu bardzo Ci dziękuję. Każda opinia jest dla mnie bardzo ważna.

Serdecznie pozdrawiam.

W przeciwieństwie do Was jestem "zielona" bo moje budowanie rozpoczęło się od stanu surowego otwartego. Wszystko co jest związane z budową od momentu kupienia działki, planów i pozwoleń, uzyskiwanych w pocie czoła w różnych urzędach, ominęło mnie. Zawsze jak ognia tego unikałam. Niestety czasami się nie da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem być może już o to pytałem...

Poszukuję ekipy na przyszły sezon do tynków Gipsowych z agregatu...

Może macie jakieś namiary na ciekawe/sprawdzone niekoniecznie drogie ekipy??

 

Witaj Senser!

Możemy polecić naszą, jesteśmy zadowoleni. Ekipa przyjezdna z okolic Dębicy. Ekipę nagrał nam gość z Grodziska, polecony w Kaście. Mamy również kontakt bezpośredni do szefa. Cena za robociznę 14 zł/m2 netto. My wzięliśmy poprzez tego gościa z Grodziska, bo ma układy z Kastą co do materiału. Razem (robocizna + materiał) wyszło coś ok. 26 zł/m2 z VAT. Jeśli jesteś zainteresowany daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senser - rzucę okiem na swoje faktury żeby sobie przypomnieć. Bo ekipę właściwie mogę polecić - czepiałem się przy wykuszach i je poprawiali. Ale poprawili.

 

U mnie było w marcu i kosztowało 21 zł/m^2 (robocizna+materiał) - tylko niestety nie pamiętam czy z VAT czy bez. Ale poszukam faktury to będę wiedział.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tym jest bardzo ciężko teraz...sam chcę kupić drzewo na przyszły sezon. Oprócz tego, że drożeje to są problemy z dostępnością...

Tzn. nie ma problemu żeby kupić (raczej) ale są problemy żeby kupić po dobrej cenie...

Sam czekam już chyba z miesiąc...

Ale jak już kupie to dam znać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi smutno. Zmieniłam niedawno pracę i w tej nowej mam mnóstwo biurokracji. Krew mnie zalewa jak wypełniam te wszystkie papierki, zamiast wziąć sie do porządnej roboty. Chyba założę własną firmę. :(

 

Wstrzymaj się z opiniami jeszcze z tydzień...w takim czasie z reguły krystalizuje się pogląd...jeśli utrwali się obecny (może się i zmieni??)

To wtedy zakładaj działalność....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobinko

Tak to napewno wyglada na pierwszy rzut oka. Potem jak sie przyjzysz to zobaczysz, ze to ma rece i nogi i bardzo sie przydaje.

Osobiscie nigdy nie bylem za biurokracja, ale dopiero natlok pracy zmusil mnie do pisania procedur, wymagania wypelniania papierka niemal na wszystko...

Czasem jest to potrzebne...

 

Pozdrawiam i powodzenia w przyzwyczajaniu :-)

Jay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi stwierdzic to, ale mylicie sie na calej lini. Pracowalam wczesniej przez piec lat bez tej biurokracji i bylo super. powod byl prosty szef mial do mnie zaufanie, a ja pracowalam najlepiej jak potrafilam. Teraz nowi bardziej sprawdzaja wszystkich pracownikow, wrecz patrza im na rece. Jest to przykre, a co gorsza zabiera czas, a wiec jakosc mojej pracy spada, bo brakuje mi czasu, ktory musze poswiecic na bzdurna biurokracje. Tak naprawde to prowadze wlasna dzialanosc gospodarcza od wielu lat, z tym, ze generalnie pracuje na rzecz kogos. Ale mam coraz wiecej wlasnych zlecen. Gdy sie przeprowadze to sprobuje to rozwinac. Mysle, ze sie uda. Jak do tej pory chetni pchali sie drzwiami i oknami. Nie wchodzilam w to, bo w starej pracy mialam jeszcze lepiej, niz u siebie. Bylo naprawde bosko. Zawsze to mojemu szefowi powtarzalam. Szkoda, ze maja obecnie jakies problemy. Ja przez rok nie pracowalam, bo chorowalam. Cos sie niestety popsulo w interesie. Jesli sie poprawi to natychmiast do nich wracam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychodzi do Nikoli Św. Mikołaj...

 

Dziś jest ten szczególny dzień, kiedy obdarowujemy swoje dzieci upominkami. Nie robimy tego co prawda otwarcie, ale chowamy się za plecami Św. Mikołaja. Dziecięce marzenia bywają różne, jedne dzieci chcą klocki, inne lalkę, jeszcze inne może rowerek. Tego dnia żadne dziecko nie powinno zostać bez prezentów.

 

My jako społeczność forum Muratora, pomogliśmy w tym roku spełnić zupełnie inne marzenie małej dziewczynki, podarowaliśmy jej możliwość normalnego rozwoju, możliwość narazie zabawy, a potem nauki i życia w świecie dźwięków. Dzięki temu mała Nikola, nie zostanie w tyle za swoimi rówieśnikami, będzie mogła rozwijać się razem z nimi.

Nie ma jednak róży bez kolców. Aby móc dać Nikoli taką szanse prof. Skarżyński z Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach k. Warszawy zdecydował, że przeprowadzi operację, pomimo że nie zebrano jeszcze całej potrzebnej kwoty (uzbierano 60 tys., brakowało 20 tys. zł), gdyż czas jest tu bardzo istotny.

Operacja odbyła się 11 października, a rodzice Nikoli podpisali specjalne oświadczenie, że w którym zobowiązują się do dopłacenia brakującej kwoty.

Przed dniem operacji zbiórka pieniędzy szła dość sprawnie, zbieraliśmy pieniądze nie tylko my, forumowicze, ale i czytelnicy Tele Tygodnia, znaczną kwotę wpłaciły Zakłady Azotowe w Puławach. Rodzice Nikoli pukali do wielu drzwi z prośbą o pomoc. W wielu z nich taką pomoc otrzymali.

Tak było przed dniem operacji, niestety po operacji emocje nieco opadły i pojawił się problem z dozbieraniem brakującej sumy. Rodzice Nikoli nadal czynnie uczestniczą w poszukiwaniach środków na dopłacenie za wykonaną operacje, niestety wielu osobom wydaje się, że teraz już nie ma po co dalej wspierać zbiórkę pieniędzy, skoro operacja się odbyła.

Na szczęście są jeszcze ludzie, którzy nadal chcą pomagać, do tej pory udało się uzbierać około 2/3 brakującej kwoty. Zbieraliśmy i my na forum, czy to poprzez indywidualne wpłaty, czy poprzez aukcje internetową, czy też poprzez zbiórki na spotkaniach grupowych. Wiele pieniędzy udało się zebrać rodzicom Nikoli.

 

W tym szczególnym, dla wielu dzieci dniu zwracamy się do wszystkich forumowiczów (i nie tylko), którzy mogą i chcą, aby razem z nami zrobili dziś specjalny prezent dla Nikoli, niech do niej przyjdzie dziś Św. Mikołaj. Prosimy o wsparcie każdą nawet najdrobniejszą kwotą, wielu z nas ma konta w bankach internetowych, zrobienie takiego przelewu potrwa naprawdę chwilkę, a wypisanie tradycyjnego druczku przelewu zajmie tylko minutkę dłużej.

Wielokrotnie już udowodniliście drodzy forumowicze, że zawsze można na was liczyć. Znajdujemy się w przysłowiowej sytuacji "za 5 dwunasta", jeden mały kroczek i osiągniemy cel. Nikola będzie mogła normalnie się rozwijać, a jej rodzice będą mogli poświecić jej cały swój czas, nie martwiąc się jak dozbierać brakującą kwotę.

 

Przypominamy numer konta:

 

Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niesłyszących i Niedosłyszących 'Człowiek - Człowiekowi'

ul. Pstrowskiego 1; 01-943 Warszawa

 

PKO S.A. IV O/W-wa

47 1240 1053 1111 0000 0443 2036

 

koniecznie z dopiskiem:

Na zakup implantu ślimakowego dla Nikoli Żybury

 

 

Na koniec jeszcze jedna prośba, aby dać innym przykład prosimy, aby osoby które zdecydują się wesprzeć dziś naszą akcje wpisywały się w tym wątku http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=494687#494687

Nie musicie podawać ani kwot, ani żadnych innych danych, napisze po prostu coś w stylu "Najlepsze życzenia od Św. Mikołaja dla Nikoli".

Wierzymy w Was

 

Edzia&Maksiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...