Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Kie licho, dopiero sie zorientowalam, ze od tygodnia nie dostaje zadnych zawiadomien, ze sa nowe posty!

 

Zazdroszcze Wam wszystkim serdecznie. Ale u mnie troche sie tez juz rusza, wystarczajaco, zeby mnie zaczac wpedzac w panike pod wzgledem finansowym! Czyli jak my sobie poradzimy. Malzon nie chce kompromisow, nie pozwala urwac ani kawalka przestrzeni, a ze ja tez tak naprawde nie chce, tylko probuje byc rozsadna...

 

Wspolpraca z pania architekt uklada sie bardzo dobrze, bobo - dzieki jeszcze raz. I jeszcze jedna prosba - czy nadal jestes zadowolona z ekipy i kierownika budowy? Z tego, co pisalas wszystko wydawalo sie OK, a w takim razie czy moglabym sie usmiechnac o namiary na priva?

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj jestem, jestem :D :D :D Już wysyłam info na priv. Moim dobroczyńcom chyba wystawię pomnik za tych fachowców.

Co do samego projektu - po zbudowaniu domu stwierdzam, że strona architektoniczna jest na 6 - śliczny dom i bardzo dobrze zaplanowany, funkcjonalny. Niestety część budowlana była gorsza. Istotne elementy konstrukcyjne były bardzo dobrze przygotowane. Niestety było sporo błędów w detalach. Ale dobry wykonawca powinien je wszystkie wychwycić. Z moim tak właśnie było, oszczędził mi wiele stresów. Zobaczę się jeszcze z ekipą na wiosnę. Przyjdą wylać taras.

Naprawdę możesz ich brać w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propo tarasu Bobo ile za niego zapłaciłaś??? Ja kupiłam dom w Kanich w stanie surowym przykryty dachówką ceramiczna i z oknami dachowymi..ale niestety taras sama musze wylać:) - jeden Pan za taras 6x3 zażyczył sobie ok. 2000 a drugi 300-400 zł.

Wybrałam tanszą opcje tym bardziej ze panowie wyglądają na takich co znają sie na rzeczy..

ale troche mnie zdziwiła rozbieżnosć cenowa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi rozbieżnościami cen to bywa różnie...oby w twoim przypadku tak nie było...czasem wezmą "pare groszy" po aby mieć za co pić i nie rzadko coś przy okazji spitolić...

 

Ale a`propos tarasu....również podłączam się pod wątek. Ja mam do zrobienia taras ok. 60 m2 oraz schody wejściowe (bez szaleństw i wodotrysków). Mój majster krzyknął mi za taras 2500,00 zł, natomiast za schody 1500,00 zł. Nie wiem czy się czasem nie rozoochocił..chciałbym to sprawdzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja taras 60m2 i schody wejściowe mam w cenie budowy domu - zostawiłam na wiosnę 1000zł. 3-4 tyś to moim zdaniem drogo. Zrobienie więźby kosztowało nas 3500.

Senser, gość chyba szuka frajera, ale na pewno lepszy drogi dobry fachowiec niż kiepski tani.

 

Ewak39 - ja zmniejszyłam dom o około 25-30m2, bo sie pani architekt rozszalała. :lol: Musiała potem skracać pomieszczenia o 30-40cm, niby niewiele, ale oszczędność na metrach duża. Jeśli liczyć po 2000zł za m2 gotowego domu, to zostaje w kieszeni co najmniej 50 tyś - to jest dużo.

Babka była bardzo skwaszona gdy musiała te zmiany wprowadzać. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokąłdnie wsyztskie ceny są podane za m2 (oprócz schodów gdzie jest cena za metr bieżący..

obie ekipy robiły mi wycene całej mojej wykończeniówki łącznie z wylewkami tynkami ociepleniem dachu i o ile pierwsza ekipa była o wiele tańsza od tej drugiej (tak ok. 12 tyś) przy takich pracach jak: ocieplenie dachu, wylewski, tynki, hydraulika czy elektryka , to bardzo dużo pieniazków sobie zażyczyła przy takich pracach jak kładzenie podłóg, montaż sprzetu kuchennego i łazienkowego, schody, parapety, osadzanie dzrwi. W końcowym bilansie wyszło na korzyść tej drugiej ekipy (ale róznica była niewielka) ok 2-3 tyś.

Przekonało mnie natomiast to, ze ten Pan też bedzie fizycznie zajmował sie wykończeniem, nie ma zadnych innych prac, z którymi zalega i może sie poświecic tylko mojemu domowi, widziałam referencje - super dokładnie.

To mnie przekonało, mimo ze na samym poczatku szef pierwszej ekipy niesamowicie sie dprzedał - ale krowa kóra dużo ryczy nie zawsze dużo mleka daje:))

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewak39 - ja zmniejszyłam dom o około 25-30m2, bo sie pani architekt rozszalała. :lol: Musiała potem skracać pomieszczenia o 30-40cm, niby niewiele, ale oszczędność na metrach duża. Jeśli liczyć po 2000zł za m2 gotowego domu, to zostaje w kieszeni co najmniej 50 tyś - to jest dużo.

Babka była bardzo skwaszona gdy musiała te zmiany wprowadzać. 8)

 

:lol: :lol: :lol:

Ja caly czas jeszcze nie mam calkowitej powierzchni, ale jest ona co najmniej o 20 metrow wieksza, niz zakladalismy... ale jak mowilam, Malzon stwierdzil, ze on chce miec tak, jak chce, a nie tak, jak musi... nie wiem natomiast, ile lat mysli, ze bedziemy ten dom budowac! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam ci wieczorkiem jak bede w domku, bo przy sobie nie mam tych namiarów.

Ta za 15 zł/m2 bierze taraz jako całość ze schodami,

to ta druga rozdzieliła cene tarasu na dwie czesci czyli jendo to wylanie samego tarasu, a druga czesc to schody z tarasu do ogrodu - moze dlatego tak podwyższyło to cene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schody są liczone od długości czyli jeśli jeden schodek ma długosci 2 metry a mb kosztuje 150 zł to zrobienie jednego skodka kosztuje 300 PLN. jesli chcesz mieć zejście z tarasu do ogrody po 3 schodach to zapłacisz za nie 900 PLN:)

Mam nadzieje ze dobrze przekazałam to co przed momentem przekazał mi mój Małżon:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do ekip, to ta od tych schodów za metr bieżący, jest z Siedlec ale szef buduje swoj dom w Nadarzynie, wiec jest na bieżąco w okolicach Wa-wy,

 

a ta druga ekipa, z którą podpisałam umowe jest z Ursusa - to jest rodzinny interes i przyjmują tylko dodatkowych ludzi do wiekszych robót typu tynki.. dlatego moze robią wolniej ale dokladniej i nie będzie tak że pracownik coś zrobił a szefa nie było i że to nie jega wina..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecny stan licytacji:

(09.12.2004 godz. 14:00)

 

1. Obrazek namalowany przez Osowę - 100

2. Obrazek 'Anioły Dobroci' wyszyty przez Tolę - 260

3. Obrazek 'Bluszcz' namalowany kredką przez Osowę - 50

4. Butelka legendarnego 'kompociku' od Emems - 125

5. Koszulka z emblematem osoby która wylicytuje tą koszulkę, przekazne przez Emems - 75

6. Kubek nr 1 z logo Muratora - 50

7. Kubek nr 2 z logo Muratora - 30

8. Kask budowlany nr 1 z logo Muratora - 140

9. Nowy kalendarz na 2005 z reprodukcjami obrazów malarza Thomasa Kinkade od Ewak39 - 130

10. Piękne czerwone pudełko od Preev - 50

11. Obrazek od Engi - 60

12. Eliksir rozweselający od Edzi - 75

13. Serwetka od Marii - 30

14. Świeca - rzeźba od Mari - 25

15. Wielofunkcyjny scyzoryk Muratora - 100

16. Kask budowlany nr 2 z logo Muratora - 110

17. Kask budowlany nr 3 z logo Muratora - 80

18. Kubek nr 3 z logo Muratora - 0

19. Płyta: 'Cegiełka na rzecz ofiar powodzi. Moja i twoja nadzieja' od Pattaya - 40

20. Płyta Elli Fitzgerald - 5

21. Piękne czerwone pudełko nr 2 - 25

 

 

Oferta specjalna:

Fotel z podnóżkiem od firmy Yanomebel - 300

 

 

W sumie:

- 1560 zł z licytacji internetowej

- 770 zł z licytacji i zbiórki na spotkaniu grupy szczecińskiej

- 255 zł z licytacji spotkaniu grupy łódzkiej

- 200 zł zebrane przez Ewak39

 

łącznie 3085

 

Licytacja internetowa kończy się 16 grudnia o godz. 20.00

 

Wkrótce Serdecznie zapraszamy do wsparcia zbiórki pieniędzy dla Nikoli, zarówno poprzez licytacje jak i dobrowolne wpłaty na konto.

 

licytacja internetowa http://www.dlanikoli.prv.pl

 

Przypominamy nr konta:

 

KONTO:

Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niesłyszących i Niedosłyszących „Człowiek - Człowiekowi”

ul. Pstrowskiego 1; 01-943 Warszawa

 

PKO S.A. IV O/W-wa

47 1240 1053 1111 0000 0443 2036

 

koniecznie z dopiskiem:

Na zakup implantu ślimakowego dla Nikoli Żybury

 

Edzia&Maksiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...