Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dziękuuuję!

 

Sylvia1 - jeśli nadal myślisz o drewnianym domu to może będę mogła Ci pomóc? Nadal myślimy o takim i jeśli chcesz, to możemy mieć jedną ekipę. Musiałybyśmy się spotkać, albo zdzwonić, jakby co to mój nr jest taki: 671 68 31.

 

Ewak39 - przyznam się, że ten wątek mnie przeraża. Kontaktowałaś się z jareko? Co doradza? Jak tylko skończę ten list, to zabieram się za czytanie podanego przez Ciebie wątku.

 

Bobo30 - jasne, że chętnie odwiedzę polecany przez Ciebie skład. Ekipa, która będzie stawiać nasz dom ma w zakresie robót położyć też dachówkę, jednak materiał musimy dostarczyć. Zobaczymy co nam zaproponuje Europol Dach. Ale na 15% dodatkowego upustu z tytułu vatu to już liczyć mi nie wypada. Budokrusz? Dobra, rozejrzę się. Choć nazwa nic mi nie mówi, ale myślę, że znajdę tę firmę. Co do okien to jeszcze nie zapadł wyrok, może jednak drewniane? Podobają mi się Internormu, są drewniane, ale mają plastikowe obicia, a ich "k" jest poniżej 1. Wszystko jeszcze czas zweryfikuje. Co do terminów składania zamówień to faktycznie za Tobą nie nadążę, ale zaproponuję coś takiego: podawajmy tu na forum planowane terminy zakupów. Może akurat ktoś się podłączy i uda się zgrać czasowo? Z bracichem fajnie masz, ale i my nie mamy gorzej. Mojego brata firma będzie stawiać nasz dom!

 

EM - rupieci nigdy dość! Wasze uwagi są szczególnie cenne! Ale muszę jednocześnie zabrać głos w obronie mało znanych producentów kotłów. Dla nas są to bardzo znane firmy. Np. Windhager wymyślił palnik modulowany, a nazwy Wolf i Broetje są nam jak najbardziej znane nie od dziś. Ale prawdą jest, że serwis jest podstawą. Póki co wystarczy mi, że gwarantem na kotły Windhagera jest Cichewicz z Płońska i myślę, że ta firma dłużej będzie na polskim rynku niż junkers czy wieśman. Ale oczywiście, bierzemy na siebie ryzyko jak też zorientujemy się na ile można liczyć podczas ewentualnej awarii (tfu tfu). A jeśli zajdzie konieczność szukania czegoś innego to będziemy posiłkować się firmą BIMS Plus, a oni mają Broetje w ofercie i współpracują z wieloma hydraulikami. Uważamy, że jak hydraulik jest dobry to nie ma szans nawet spie... tego czego nie zna. Jedynie pozostaje znaleźć takiego... Dodam jeszcze, że wymienione przeze mnie firmy mają kotły lepsze nawet od viessmanna, choć tańsze.

W Gdańsku mieliśmy własne ogrzewanie i była nim instalacja miedziana z kotłem Saunier duval i wisi sobie ten kociołek już ponad 5 lat bez żadnej awarii. Dodam też, że po wyprowadzce nie dbaliśmy o regularne jego przeglądy i mimo to wszystko gra, nowy właściciel zadowolony. Ogrzewa 64 metry kw.i bieżącą wodę, a rachunki za gaz w okresie grzewczym nie przekraczały 180zł, z kuchenką gazową włącznie.

Przy okazji zapytam: preferujecie miedź czy plastik? Jak sądzicie?

I jakiej firmy grzejniki? W Gdańsku mieliśmy kermi, grzały dobrze, ale podczas wyprowadzki w lipcu zauważyłam rdzę!

 

Co do P4 - jeszcze poczytam, choć wydaje mi się, że ten temat mam już zgłębiony i uważam, że P4 dają większą gwarancję na zapobieżenie włamowi. Po prostu opóźniają wejście złodziejowi do domu, a ich sforsowanie jest bardziej hałaśliwe. Mylę się? Zakładam, że będę często sama, nawet kilka dni, a taka szyba daje więcej czasu ochronie na przyjazd. Sąsiad niczego nie zauważy gdy będzie ciemno. Od ogrodu mamy łąkę i nikt niczego nie zauważy nawet gdyby chciał. Na psa (ci co byli na ostatnim spotkaniu pewnie zauważyli) liczyć nie mogę, więc co mi pozostaje? Może mylisz P2 z P4? Najchętniej P8, ale to musi być być dopiero drogie!

Za Stam-bet dziękuję. Budować będziemy się w Odrano-Woli tuż przy Grodzisku, dosłownie wystarczy wyjść przez furtkę i już będziemy na Tarnowskiej w Grodzisku.

 

Jayer - nie mam pojęcia, ale ja pisałabym wszystko jak leci. Lepiej więcej niż za mało.

 

Pozdrawiam Wszystkich cieplutko,

xxx ula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

 

Ewak39 - przyznam się, że ten wątek mnie przeraża. Kontaktowałaś się z jareko? Co doradza? Jak tylko skończę ten list, to zabieram się za czytanie podanego przez Ciebie wątku.

 

ula

 

Nie, nie kontaktowalam sie z jareko w sprawach okien, oprocz jakichs drobnych zarcikow :D Natomiast sledze temat wlasnie dlatego, ze chcialam podjac decyzje w sprawie okien a wypowiedzi sa bardzo interesujace. Poza tym podejrzewam, ze jareko bedzie potrafil tez doskonale doradzic, a z wypowiedzi forumowiczow wynika, ze mozna mu ufac. Tak samo, jak po alarm bede uderzac do _zbycha_! :D

 

No i oczywiscie liczy sie tez to, ze nie torpeduje bezlitosnie pomyslow jak najsolidniejszego zabezpieczenia (jak czytam niektore wypowiedzi, ze nalezy darowac sobie szyby anty, okucia itp a zainwestowac w alarm, to az mna trzesie! :evil: Alarm fajnie, ale co jak mi akurat ekipa dojedzie w 15 minut a w tym czasie zdaza mi sie wlamac, wyniesc pol domu, nie mowiac o tym, ze rodzina akurat moze spac...). A propos, wasz pies jest cudowny! A nasza Bella tez owszem, obszczeka, ale na tym sie skonczy... tez mi owczarek... :-?

 

Natomiast zawsze mozesz pogadac z jareko i zobaczyc, co proponuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, Camel to też owczarek! Czyli pies z grupy psów stróżująco-pasterkich, z tym tylko, że on bardziej pastuch niż stróż!

Psy z wysp nie musiały walczyć z wilkami i innymi drapieżnikami, choć charta wilczarza tam właśnie wyhodowano w czasach kiedy wilków było więcej niż ludzi. Ale porównując bearded collie (http://www.beardedcollie.pl/) z owczarkiem francuskim briardem, to ten drugi jest o nieeebo groźniejszy.

 

Ugrzęzłam w poleconym przez Ciebie wątku. 60 stron!!!!!! Ratunku!!

ula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spacer może być nawet długi. Najtrudniej jest się zebrać, ale potem mogę truptać długimi godzinami. Wszystkich z forum jestem w stanie poodprowadzać do domów i do siebie jeszcze wrocić o własnych siłach. Z wyjątkiem Barda13, ewyk39 i Victorii. Jeszcze ktoś z Chrzanowa, a powstałaby pięękna róża wiatrów :wink:.

Coś Ci jeszcze powiem EM, nie tylko będziemy sąsiadami, ale też byliśmy. Na Gocławiu wegetujemy od lipca 2001.

xxx ula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla taty, Senser.

Mnie 20 stycznia o godz. 10.05 urodził się syn.

Wagę miał jak na chłopa wypada - 4150.

Wzrostu 57 cm.

A żonka dała mu na imię Arek.

Jeśli dzieci będą chodziły do szkoły w Józefinie, to może się spotkamy na jakimś spotkaniu rodzicielskim.

U mnie było do trzech razy sztuka i się udało. Teraz muszę posadzic drzewo. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie 20 stycznia o godz. 10.05 urodził się syn.

Wagę miał jak na chłopa wypada - 4150.

Wzrostu 57 cm.

A żonka dała mu na imię Arek.

 

Aaale piekny wysyp! Hans_68, gratulacje! Rosnie nowe pokolenie forumowiczow-grupowiczow!

 

Jeden mlody debczak Ci rosnie! Teraz sadz drugi! :D

 

Jak tak dalej pójdzie, to niedługo będziemy musieli szukać nowego lokalu na spotkanie naszej grupy, bo się w pizzerii nie pomieścimy :wink:

A poważnie to - tak trzymać!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla taty, Senser.

Mnie 20 stycznia o godz. 10.05 urodził się syn.

Wagę miał jak na chłopa wypada - 4150.

Wzrostu 57 cm.

A żonka dała mu na imię Arek.

Jeśli dzieci będą chodziły do szkoły w Józefinie, to może się spotkamy na jakimś spotkaniu rodzicielskim.

U mnie było do trzech razy sztuka i się udało. Teraz muszę posadzic drzewo. :p

 

Ooooo kurde!

Ale super! :-)

No jazda na całego! :-)

 

Choć muszę powiedzieć, że z tymi 3-ma razami mnie zaintrygowałeś :-)

Wiem jak się teraz czujesz...tzn nie wiem, bo ja też nie wiem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla taty, Senser.

Mnie 20 stycznia o godz. 10.05 urodził się syn.

Wagę miał jak na chłopa wypada - 4150.

Wzrostu 57 cm.

A żonka dała mu na imię Arek.

Jeśli dzieci będą chodziły do szkoły w Józefinie, to może się spotkamy na jakimś spotkaniu rodzicielskim.

U mnie było do trzech razy sztuka i się udało. Teraz muszę posadzic drzewo. :p

 

Ooooo kurde!

Ale super! :-)

No jazda na całego! :-)

 

Choć muszę powiedzieć, że z tymi 3-ma razami mnie zaintrygowałeś :-)

Wiem jak się teraz czujesz...tzn nie wiem, bo ja też nie wiem :-)

Senser, Hans ma juz po prostu dwie córy. :D Fajne dziewczyny i wcale nie ustepują "pci" męskiej (w energii i wogóle). :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alicjanko: Super, super! No to czekamy. Na Jolkę też, niech no tylko wyleczy Berę. Może być następna sobota, takie wczesne południe?

Niedziela to nie, bo w niedzielę pies ma egzamin i nie wiem jak długo to potrwa. Najlepiej u nas, bo dużo pola do biegania, mało błota. A i dom chętnie pokażę, choć jeszcze stan jest "półsurowy", aczkolwiek zamieszkały. Rzeczywiście widzieliśmy się ponad póltora roku temu :o . Ale tan czas leci....

A mapka to jest inna, tamtą robił Maco, jeszcze nie było tylu podgrupek. A ta jest Sensera, ale się smiali jak chciałm, żeby mnie naniósł. Może to jakis nietakt był z mojej strony. Senser - Sorry! Ale i tak dokładnie napisałam, gdzie jestem, "tubylcy" grupowi łatwo mogą zlokalizować. Myślę, że dla nas "Weteranów" też jest miejsce w tej grupie. Prawda, młodzi budowlańcy?

Pozdrawiam wszystkich, starych i nowych. "Wapniaczka"

Bera już zdrowa, energia ją rozpiera, ale z kolei ja się rozłożyłam i dziś pierwszy dzień w pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hans_68 gratuluje

 

u nas dla odmiany mialo byc do skutku z dziewczynka wiec udalo sie dopiero za 3 podejsciem :lol: :o wiec sie zdziwilismy bo same chlopaki sie sypaly

a na dziewczynke dalismy sobie do 5 razy :oops: ale naszczescie byla przy 3 bo bym teraz chyba zwariowala

 

niech nas przybywa, bedzie weselej sie spotkac , jak juz bediemy mieli domki dzieciaki beda mialy kogo odwiedzac na grilach, imieninach i innych imprezach integracyjnych :p 8)

wiec niech nam mlodzi rosna w potege :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...