Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Finezja - wbrew pozorom :) - komentarze


WERI

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 53
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 month później...

Witam

 

Również zaczynam budować ten dom, wersję podstawową. Zrobiliśmy trochu poprawek do projektu. Między innymi zrezygnowaliśmy z piwnicy. Wydłużymy garaż, przedzielimy go na pół i w jednej części będzie kotłownia, a w drugiej garaż. Wątpię by nas było stać na dwa auta po wybudowaniu domu. Poza tym garaż będzie dłuższy więc może zmieszczą się dwa auta jeżeli wystąpi taka potrzeba.. Jedyne co trzeba było przerobić to komin na ścianie od garażu, musi on być odpowiednio większy. Uznaliśmy, że piwnica jest nam nie potrzebna i w ten sposób zaoszczędzimy mnóstwo pieniędzy.

Bardzo podoba mi się twój dach. Czy możesz napisać jakiej firmy materiałów użyłeś i jaki był koszt? Będę bardzo wdzięczny. Jesteśmy w fazie wyliczania kosztów i po prostu nie wiemy na co się zdecydować (dachówka / blachodachówka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no hej fajnie że ktoś się zdecydował na Finezję, zmiany i poprawki są chyba nie uniknione, nam bardzo zależało na piwnicy i potwierdzam ze koszt jej jest dość wysoki,

 

dachówkę mamy z Robena Antracyt Angobowana koszt samej dachówki + rynny i takie tam rózne dziwne rzeczy to 0o 27 tyś ,do tego więźba ok 10 tyś no i robocizna ,czyli razem strasznie duuużo

 

jestem ciekawa waszych postępów ,liczę na jakieś zdjecia no i moze dziennik budowy założycie

 

jezeli budujecie gdzieś w mojej okolicy to zapraszam na budowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt dachu rzeczywiście duży, niestety mniej więcej takich kosztów się spodziewałem.

 

Na zdjęcia jeszcze za wcześnie. Jesteśmy na etapie załatwiania pozwolenia na budowę. Myślę, że w drugiej połowie maja uda nam się wylać fundamenty. I wtedy wrzucę kilka zdjęć.

 

My budujemy na Podkarpaciu w miejscowości Jawornik Polski, 35 km na południe od Rzeszowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...
  • 2 months później...
  • 9 months później...

Czesc Weri

 

Przegladalem zdjecia z Twojej galerii i mam pytanie odnosnie okna w wykuszu. Robiles je na zamowienie? Ile kosztuje takie cacko? Ja jestem na etapie wyboru, nie wiem czy wstawiac takie jak twoje (i jednoczesnie jak w projekcie), czy wstawic slupki i zamontowac trzy osobne okna.

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...