Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt M76 OGRÓD O ZMIERZCHU


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 291
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

Wszystkich jesteśmy z Żoną prawie zdecydowani na ten projekt, lecz ciekawi mnie jak wyglądają te słupy na poddaszu w pomieszczeniach. Czy są one "przyjazne" otoczeniu ??

 

Jesteśmy z Rzeszowa, czy ktoś z Was "ogrodników" Ma swój domek gdzieś na Podkarpaciu albo nieopodal, bardzo chętnie bym chciał na żywo obejrzeć układ domu. Czy była by taka możliwość ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
Po dłuższej przerwie zamieszczam kilka obiecanych zdjęć z postępów budowy. Pogoda dopisuje więc dekarze zabrali się za dach, częściowo swoją pracę wykonał już hydraulik, pozostało mu dokończyć kotłownię, zamontować rekuperator, podłogówkę na dole oraz pompę ciepła do grzania wody użytkowej. Pozdrawiam wszystkich ogrodników o zmierzchu.:D

[ATTACH=CONFIG]234841[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]234842[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]234843[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]234844[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]234845[/ATTACH]

 

Tomsta76 ładnie idzie budowa.

Sure_ch kiedy się wprowadziłeś ? Fajnie się mieszka w nowym domu ?

Dapiko Maciejka mieszka w Sandomierzu, to masz niedaleko z Rzeszowa. Słupy drewniane można zlikwidować, po wzmocnieniu konstrukcji dachu.

Bellcross - kosztorys można dokupić do projektu. Ja nie kupowałem to nie mogę wysłać, ale może ktoś inny ma.

Edytowane przez Gregory67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
Witam,

 

Decyduje się na fundamenty całe lane z betonu - ławy + ściany fundamentu- czy ktoś z Was już tak postępował?? Moje pytanie brzmi czy dawać zbrojenie tylko w ławie czy w ścianie fundamentu też ??

 

Dapiko

Zbrojenie wystarczy dać w ławie, przeniesie Ci całe obciążenie. Nie musisz dawać zbrojenia w ścianie fundamentowej.

 

Tomsta76

Dach już skończony, co dalej ?

Edytowane przez Gregory67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dapiko

Zbrojenie wystarczy dać w ławie, przeniesie Ci całe obciążenie. Nie musisz dawać zbrojenia w ścianie fundamentowej.

 

Tomsta76

Dach już skończony, co dalej ?[/QUOT

 

Dalej, w tym tygodniu hydraulik instaluje piec, rekuperator, pompę ciepła do wody, bojler, podłogówke na dole i na początku kwietnia wylewki anhydrytowe góra-dół, tynki w maju, później pewnie pianka miedzy krokwie i gipsy. Myślę że w wakacje zacznę myśleć o wykończeniach jak dobrze pójdzie. Zobaczymy, raczej nic nie planuję bo i tak wychodzi inaczej. W weekend układałem styropian na dole.

Pozdrawiam.DSC_2179.jpgDSC_2180.jpgDSC_2183.jpg

Edytowane przez tomsta76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam,

Czy ktoś z was lał ławy i ściany fundamentowe całe z betonu ? ile mniej więcej poszło na to kubików betonu ?

 

Pozdrawiam z Rzeszowa

 

Mi na ławy poszło 17 m3, a ściany mam z bloczków na 5 warstw poszło coś około 1000 szt. Ławy troche odchudziłem, tzn zwężyłem po około 10 cm, bo

i tak są szerokie, i stopy pod słupy zrobiłem po około 150x150 cm, dwumetrowe to lekka przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena się zmieniła na stronie muratora

"ORIENTACYJNE KOSZTY BUDOWY (NETTO)

1. Stan zero 43 300 zł

2. Stan surowy otwarty 138 000 zł

3. Stan surowy zamknięty 40 300 zł

Razem (1-3): 221 600 zł

Ceny aktualne na: II kwartał 2012"

 

a teraz

 

"ORIENTACYJNE KOSZTY BUDOWY (NETTO)

1. Stan zero 35 000 zł

2. Stan surowy otwarty 119 000 zł

3. Stan surowy zamknięty 46 000 zł

Razem (1-3): 200 000 zł

Ceny aktualne na: I kwartał 2013"

 

to już czym się sugerować? jestem w szoku, że koszt budowy spadł w czasach tuskomani

czy może nie sugerować się tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
cena się zmieniła na stronie muratora

"ORIENTACYJNE KOSZTY BUDOWY (NETTO)

1. Stan zero 43 300 zł

2. Stan surowy otwarty 138 000 zł

3. Stan surowy zamknięty 40 300 zł

Razem (1-3): 221 600 zł

Ceny aktualne na: II kwartał 2012"

 

a teraz

 

"ORIENTACYJNE KOSZTY BUDOWY (NETTO)

1. Stan zero 35 000 zł

2. Stan surowy otwarty 119 000 zł

3. Stan surowy zamknięty 46 000 zł

Razem (1-3): 200 000 zł

Ceny aktualne na: I kwartał 2013"

 

to już czym się sugerować? jestem w szoku, że koszt budowy spadł w czasach tuskomani

czy może nie sugerować się tym?

 

Wszystko zależy od użytych materiałów, czy buduje się samemu czy firmami zewnętrznymi i od standardu wykończenia. Z moim przypadku już tą aktualną wycenę przekroczyłem a jeszcze nie mam tynków wewn., ocieplonego poddasza i położonych gipsów, brak drzwi wejściowych i wewnętrznych oraz schodów zewnetrznych, brak ocieplenia zewnetrznego (styropian mam kupiony). Także lekko licząc 300 000 będzie.

Pozdr. i życzę wytrwałości.

Edytowane przez tomsta76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...