Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt M76 OGRÓD O ZMIERZCHU


Recommended Posts

Witajcie, my postanowiliśmy iść na skróty i kupić dom w stanie surowym (zasadzie to jeszcze myślimy). Ale chyba już decyzja zapadła tak na 95%. Jesteśmy też na etapie liczenia kosztów wykończenia domu. Macie może jakieś aktualne kosztorysy zwłaszcza instalacji (elektryka, co, wod-kan i gaz)? Chcielibyśmy porównać z waszymi wyliczeniami. Z góry dziękuję i pozdrawiam .

DSC_0101.jpgDSC_0103.jpgDSC_0105.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 291
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam ja jestem pierwszy raz,bardzo Nam sie podoba tan projekt ale jest jedne rzecz która Nas denerwuje i chcielibyśmy porady fachowca odnośnie tych słupów na poddaszu w pokojach czy dałoby sie je zlikwidować???pozdrowionka:)

 

Mnie to też bardzo interesuje.Czy ktos z Was mógłby mi wyjasnic w jaki sposób mozna zlikwidowac te słupki na poddaszu( tak zeby mogła to pojac kobieta)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witam!

Jestem tutaj po raz pierwszy, myślałam, że znajdę pomysł, jak zrobić taras...

Mój ogród o zmierzchu już skończony, po wielu modyfikacjach.

 

aanneta czy mogła byś mi napisać jakie wprowadziłaś zmiany w swoim projekcie ,bardzo mnie interesuje wnętrze i przede wszystkim dach ,bo jest piękny i jestem ciekawa co w nim zmieniłaś :) proszę o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam was

 

Mi i żonie również podoba się ten domek i na 99% kupujemy ten projekt, mam do was ogromną prośbę: czy mogę dostać od was informację ile wyniesie nas mniej więcej ten dom? systemem gospodarczym mamy zamiar budować.

Bede bardzo wdzieczny za takie informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was

 

Mi i żonie również podoba się ten domek i na 99% kupujemy ten projekt, mam do was ogromną prośbę: czy mogę dostać od was informację ile wyniesie nas mniej więcej ten dom? systemem gospodarczym mamy zamiar budować.

Bede bardzo wdzieczny za takie informacje

 

Myślę że ubogą wersję wybudujesz już za 300 tys, normalną na 400 a luksusową od 500 wzwyż, wszystko zależy od materiałów wykończeniowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

My swoją budowę domu zaczęliśmy w tym miesiącu, już fundamenty mamy wylane... teraz będą kolejne prace.Wrzucę niebawem zdjęcia.

Mam jednak pytanie odnośnie instalacji hydraulicznych, tzn. kiedy hydraulik wchodzi z pracą i ile mniej więcej bierze się za taką robotę?

Nam coś mówił że on już robi instalacje przed wylaniem chudziaka.

 

Agata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

My swoją budowę domu zaczęliśmy w tym miesiącu, już fundamenty mamy wylane... teraz będą kolejne prace.Wrzucę niebawem zdjęcia.

Mam jednak pytanie odnośnie instalacji hydraulicznych, tzn. kiedy hydraulik wchodzi z pracą i ile mniej więcej bierze się za taką robotę?

Nam coś mówił że on już robi instalacje przed wylaniem chudziaka.

 

Agata

 

Przed wylaniem chudziaka musisz wykonać rury kanalizacji podposadzkowej, chyba że zostawisz sobie przerwy w chudziaku na te rury. Co do cen instalacji wod-kan to zależy co chcesz wykonać. Same rury i ich ułożenie nie są drogie. Droższe będą: grzejniki, piec CO, rozdzielacze, wanna, baterie, kabina natryskowa itp. Cała instalacja wod-kan i CO kosztuje od 30 do 40 tys. A same rury podposadzkowe to ok. 500 PLN

Edytowane przez Gregory67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 3 weeks później...

obraz1.jpgobraz2.jpg

PAJ też się zastanawiałem czy zostawić oba okna. Przy dwóch oknach zmieści się mało szafek wiszących. Ale zostawiając jedno okno pozbawia się widoku na dwie strony świata i kuchnia staje się trochę ciemna. Ja zostawiłem dwa okna. W szafkach się mieszczę bo jest dużo szafek stojących. A i jest jeszcze spiżarka, na razie u mnie nie zagospodarowana.

Edytowane przez Gregory67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profile okienne mam z firmy Salamander klasa A (grubość ścianki zewnętrznej ponad 2,8 mm), trójszybowe (polecam okna 3 szybowe można sporo zaoszczędzić na ogrzewaniu plus oczywiście solidne ocieplenie). Kolor profili okiennych orzech. I jeszcze poprzednio nie napisałem że zamurowując okno zmienia się wygląd elewacji, chociaż nie dla każdego to ma znaczenie. Edytowane przez Gregory67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 3 months później...

]Witam.

Jestem zainteresowana budową tego domu ale mam kilka pytań. Czy salon nie jest zbyt mały? Oraz czy garderoba na górze ma wystarczająco miejsca?? i ile wynósł Was koszt budowy?? oraz koszt dachu ile wynosi ? no i czy na górze jest wystarczająco dużo miejsca przy takiej ilości skossów?

i czy mogłabym otrzymać kilka zdjęć wnętrz i z zewnatrz, byłabym ogromnie wdzięczna

to mój e-mail [email protected]

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]Witam.

Jestem zainteresowana budową tego domu ale mam kilka pytań. Czy salon nie jest zbyt mały? Oraz czy garderoba na górze ma wystarczająco miejsca?? i ile wynósł Was koszt budowy?? oraz koszt dachu ile wynosi ? no i czy na górze jest wystarczająco dużo miejsca przy takiej ilości skossów?

i czy mogłabym otrzymać kilka zdjęć wnętrz i z zewnatrz, byłabym ogromnie wdzięczna

to mój e-mail [email protected]

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam

 

Salon z jadalnią ma 26 m2, a dodając otwartą kuchnię i holl mamy 49 m2. Rodziny z dwójką dzieci mieszkają w takich mieszkaniach w bloku i jakoś się mieszczą. Wiem że są salony 40 m2 plus jadalnia 20 m2, ale ta powierzchnia jest wykorzystywana raz do roku, a przez 364 dni stoi pusta, a przecież trzeba to ogrzać. Na Święta mieliśmy 20 osób gości i bez problemu pomieściliśmy się.

Garderoba na górze chyba jest za mała. Ja podniosłem ściankę kolankową o dwa pustaki i garderoba powiększyła mi się tak, że wszystko mi się w niej mieści.

O kosztach już kiedyś pisałem. Oszczędzając można wybudować ten dom za 300 tys. A mając 350-400 tys można pozwolić sobie na trochę luksusu.

Mnie dach kosztował 30 tys. robocizna z materiałem i oknami dachowymi.

Tak jak pisałem podniosłem ściankę poddasza i mam dużo miejsca, natomiast bez podnoszenia będzie trochę za nisko, bo zgodnie z projektem w najniższym punkcie jest 40 cm. Byłem w takim domu i nie wiadomo jak wykorzystać tą przestrzeń.

Zdjęcia umieszczałem już w postach powyżej ale jak jeszcze znajdę coś ciekawego to umieszczę.

Polecam budowę tego domku i pozdrawiam.

Edytowane przez Gregory67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...