Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rozmokła izolacja pionowa


Jano2

Recommended Posts

Buduję dom z głębokimi piwnicami, dlatego aby zabezpieczyć się przed wilgocią wykonałem izolację pionową. Ponieważ będę ocieplał styropianem użyłem masy bitumiczno kauczukowej rozcieńczanej wodą której czas schnięcia wynosi około 4 godzin. Po dwóch dniach słonecznej pogody wszystko wyglądało dobrze, ale wystarczało kilka godzin deszczu żeby powłoka która miała być wodoszczelna zaczęła się rozpuszczać :cry: :evil:

 

Czy ktoś ma jakiś pomysł w jaki sposób ją uszczelnić? Chciałbym użyć jakiegoś środka nakładanego na gorąco ale nie wiem czy jest to dobry pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mojej działce wodę gruntową mam na około 4 metrach wiec nie spodziewam się naporu wody. Poza tym warstwę izolacji wzmocniłem geowłóknina, na to pójdzie styropian i folia kubełkowa, obecnie jestem w trakcie wykonywania drenażu opaskowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months później...

Ponieważ dyskusja na temat możliwych rozwiązań zakończyła się zanim się na dobre zaczęła

Kilka informacji dla osób, które chcą wykonać izolację pionową, aby nie wpakowały się w takie G jak ja.

Czas wiązania dyspersji wodnych różni się „nieco” od podanych przez producentów, ostatnio odkopałem fragment fundamentów i wszystko jest mięciutkie i bardzo dobrze się zmywa, wilgoć i niewysoka temperatura nie pozwala na związanie zawiesiny asfaltu.

Poza tym nawet kurtka, którą wybrudziłem przy malowaniu i spisałem na straty, po pół roku przetrzymywania w suchych warunkach na strychu doprała się bezproblemowo, co nie udaje się z masą rozcieńczoną rozpuszczalnikiem organicznym.

Moim zdaniem dyspersje wodne można stosować doszczelnienia dachu gdzie w lecie słońce rozgrzeje go do 60-70 stopni a nie na fundamenty!!

Jeśli miałbym wykonać izolacje jeszcze raz wybrałbym masę na bazie rozpuszczalnika, który nie reaguje ze styropianem (zawsze można zrobić próbę na kawałku styropianu przed pomalowaniem całej ściany).

 

U mnie problem rozwiązałem owijając fundament folią paroizolacyjną, trzeba tylko przykleić ją do ściany żeby woda ściekająca po ścianach nie wpływała pod nią i na to dałem styropian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze poprostu uzyles kiepskiej jakosci srodka? Ja zrobilem dwie sciany produktem Abizol ST firmy Tytan. W trakcie prac czesto padalo (takie niestety lato bylo) i woda po scianie splywala nic nie rozpuszczajac. Malo tego, czesc dolna robilem nie czekajac na wyschniecie (sypalo mi sie na glowe) i tez ladnie wyschlo i sie trzyma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...