Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile dodać wody do .....?


girs

Recommended Posts

Witam. Jestem takim domowym budowlańcem który żadnej pracy się nie boi i wiele w życiu zrobił samodzielnie. Jak wiecie często aby coś wykonać trzeba kupić worek czegośtam i rozrobić to najczęsciej z wodą w odpowiedniej proporcji. I tu moje spostrzeżenie i wątpliwości które może pomożecie mi rozwiać. Otóż na opakowaniu podane jest ile wody dodać do zaprawy, gipsu, kleju itp, a mnie nijak taka ilość wody się nie zgadza. To znaczy zawsze wychodzi mi że wody trzeba więcej. I nie chodzi np o róznice kilku procent więcej ale np zamiast 5 litrów na worek wychodzi mi w sumie 8-10. Czy macie takie same spostrzeżenia albo może coś żle robię.

ps. oczywiście używam mieszadła elekrycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem takim domowym budowlańcem który żadnej pracy się nie boi i wiele w życiu zrobił samodzielnie. Jak wiecie często aby coś wykonać trzeba kupić worek czegośtam i rozrobić to najczęsciej z wodą w odpowiedniej proporcji. I tu moje spostrzeżenie i wątpliwości które może pomożecie mi rozwiać. Otóż na opakowaniu podane jest ile wody dodać do zaprawy, gipsu, kleju itp, a mnie nijak taka ilość wody się nie zgadza. To znaczy zawsze wychodzi mi że wody trzeba więcej. I nie chodzi np o róznice kilku procent więcej ale np zamiast 5 litrów na worek wychodzi mi w sumie 8-10. Czy macie takie same spostrzeżenia albo może coś żle robię.

ps. oczywiście używam mieszadła elekrycznego.

hmm w instrukcji na opakowaniu podano proporcje ilosci wody do gotowej masy czy do masy w proszku?. wazna sprawa jest nadanie masie odpowiedniej konsystencji, nadmiar wody powoduje czesto niepotrzebne skurcze spowodowane odparowaniem wody. Osobiscie nie stosuje mieszadel elektrycznych do rozrabiania mas proszkowych w objetosci do 15l robie to sprawnie i szybko recznie, wlasciwie to samo sie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem takim domowym budowlańcem który żadnej pracy się nie boi i wiele w życiu zrobił samodzielnie. Jak wiecie często aby coś wykonać trzeba kupić worek czegośtam i rozrobić to najczęsciej z wodą w odpowiedniej proporcji. I tu moje spostrzeżenie i wątpliwości które może pomożecie mi rozwiać. Otóż na opakowaniu podane jest ile wody dodać do zaprawy, gipsu, kleju itp, a mnie nijak taka ilość wody się nie zgadza. To znaczy zawsze wychodzi mi że wody trzeba więcej. I nie chodzi np o róznice kilku procent więcej ale np zamiast 5 litrów na worek wychodzi mi w sumie 8-10. Czy macie takie same spostrzeżenia albo może coś żle robię.

ps. oczywiście używam mieszadła elekrycznego.

przegapilem :evil: pamietaj budowlancu mlody , syp zawsze proszek do wody ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

girs Mam takie same spotrzezenie podaja mylne proporcje na opakowaniach oraz wydajnosci dobry fachowiec intyucyjnie bedzie wiedzial jak rozrobic mase

 

Zawsze powinna byc mieszana mechanicznie (kijem od miotly mozna tylko pozamiatac a nie mieszac) :D

 

 

G.N. beton dlatego peka bo czytaja z opakowania co i jak a nie maja zielonego pojecia jaka powinna byc konsystencja :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....G.N. beton dlatego peka bo czytaja z opakowania co i jak a nie maja zielonego pojecia jaka powinna byc konsystencja :o

Nie.

Pęka dlatego że nie czytają, albo i czytają ale i tak "wiedzą lepiej"

Leją 2-3 razy za dużo wody, w efekcie beton dostaje skurczu kilkakrotnie większego niż powinien i pęka.

Beton ma to do siebie że nie lubi dużo wody na początek, za to lubi dużo wody w trakcie dojrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba więcej. I nie chodzi np o róznice kilku procent więcej ale np zamiast 5 litrów na worek wychodzi mi w sumie 8-10. Czy macie takie same spostrzeżenia albo może coś żle robię.

Coś źle robisz, mi się zawsze zgadza (mniej więcej, czyli z tolerancją około pól litra, zresztą czasem sam producent podaje widełki)

Jesli pisze że ma być 5 a ty dajesz 8-10 to coś bardzo, bardzo źle robisz.

Oczywiście, jak ktoś już napisał, zawsze proszek do wody.

Generalnie jak się już dany klej, gips, czy co tam już zna, to wiadomo jaka ma być konsystencja i można robić po swojemu, ale jak nowy produkt, którego nie znam, to zawsze odmierzam ile podaje producent, przy czym nie wsypuje od razu całego proszku, tylko powiedzmy 3/4, mieszam, a potem dosypuję resztę i mieszam do końca, tak jest łatwiej. Jak są widełki, to na początek dobrze wlać mniej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

zmieszaj sobie ze złą proporcją masę Uniflot (100zł /25kg) albo jakąś fugę to dopiero będzie sajgon przy robocie. Albo będzie się lało (skoro dajesz więcej wody) albo za szybko będzie wiązać...

 

Ja do takich jak w/w masy dodaję wody ważąc wodę i suchą masę wagą z dokładnością do 1g. Wtedy konsystencja jest super. Jak piszą na opakowaniu że rozrobiona masa Uniflot jest przydatna do użycia ok 35min (nie pamiętam dokładnie ale jakoś tak) to po 35 minutach faktycznie prawie nie nadaje się do użytku, natomiast przez te 30min jest cały czas idealnie taka sama.

Gips i kleje do płytek mieszam "na oko".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze czynnik czasu, jak mnie życie nauczyło przy takich pracach.

Cukier do herbaty, zamieszać i pić.

Tu - to trochę trwa, zanim ta masa się napije.

Trochę, kilka minut.

Jak kto niecierpliwy - to przyspiesza.

Wodą zwykle...

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze wydawalo mi sie ze jak podaja na opakowaniu odpowiednie proporcje to chyba mieli juz jakies testy porobione i wiedza co pisza ale coz czlowiek zecz intelgentna i czasem sie myli ale nie o 100% wiecej wody o 10 % to jeszcze mozna przesadzic wtedy dluzej schnie ale lepiej sie rozprowadza pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...