Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dobry i w dobrej cenie grunt do docieplenia


rael_ww

Recommended Posts

Oczywiście chodzi o zagruntowanie kleju na siatce i na styropianie 12cm.

Dopiero wiosną kładę tynk i chcę teraz zabezpieczyć docieplenie. Jeszcze nie wiem jakiego producenta tynk wybiorę. Jeżeli chodzi o rodzaj, to pewnie najbardziej popularny, czyli akrylowy.

 

Jaki produkt polecacie?

 

Może być taki, który nieco ujednolici i rozjaśni ten szary klej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chodzi o zagruntowanie kleju na siatce i na styropianie 12cm.

Dopiero wiosną kładę tynk i chcę teraz zabezpieczyć docieplenie. Jeszcze nie wiem jakiego producenta tynk wybiorę. Jeżeli chodzi o rodzaj, to pewnie najbardziej popularny, czyli akrylowy.

 

Jaki produkt polecacie?

 

Może być taki, który nieco ujednolici i rozjaśni ten szary klej.

 

 

Ja gruntowałem unigruntem bo po roku czy dwóch przed nałożeniem tynku i tak trzeba jeszcze raz zagruntować wiec po co wydawac kasę na grunt pod kolor a potem jeszcze raz to robić. Mnie zagruntowanie unigruntem pow. ok. 330 m2 kosztowało ok. 80pln. (3 bańki po 10 L ). Przed kolorem zagruntuje jeszcze raz i będzie git.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ja gruntowałem unigruntem"

 

A można tak?

 

Też jeszcze nie zagruntowałem, brat ( pracuje w sklepie z farbami itp.) poleca mi coś co kosztuje 80 zł/wiadro ! Jakiś biały !

Jeśli można to zrobić taniej to tez uważam że lepiej zaoszczędzić, pod warunkiem że nie będzie to zrobione gorzej !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ja gruntowałem unigruntem"

 

A można tak?

 

Też jeszcze nie zagruntowałem, brat ( pracuje w sklepie z farbami itp.) poleca mi coś co kosztuje 80 zł/wiadro ! Jakiś biały !

Jeśli można to zrobić taniej to tez uważam że lepiej zaoszczędzić, pod warunkiem że nie będzie to zrobione gorzej !!!

 

 

A dlaczego nie można ? Przecież jest napisane wyraźnie "UNI" (to tylko przykład z ATLASA) :

 

"Szybkoschnąca emulsja

do gruntowania i wzmacniania podłoży budowlanych

pod kleje, gładzie, tynki, wylewki i farby

do stosowania wewnątrz i na zewnątrz"

 

Zresztą ludzie robią jak chcą.Ja stosuje to co sprawdzone a jak mogę zaoszczędzić to jeszcze lepiej. W tym wypadku zostało to sprawdzone kilkanaście razy przez bliskie mi osoby. Dom w momencie przerwy między ociepleniem a tynkiem docelowym tak naprawdę powinien być gruntowany 2 razy: tuż po ociepleniu i przed robieniem tynku. Jeżeli od razu kładziemy tynk to tylko raz wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gruntowałem tuż przed strukturą gruntem z systemu - Ceresit 70zł/10l + pigment z Castoramy. Rozmawiałem z ekspertem z Ceresita i mówił, że gruntuje się bezpośrednio przed strukturą. Gruntowanie kilka miesięcy przed nie ma sensu. Dom stał bez struktury całą zimę i wiosnę - nic się nie stało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gruntowałem tuż przed strukturą gruntem z systemu - Ceresit 70zł/10l + pigment z Castoramy. Rozmawiałem z ekspertem z Ceresita i mówił, że gruntuje się bezpośrednio przed strukturą. Gruntowanie kilka miesięcy przed nie ma sensu. Dom stał bez struktury całą zimę i wiosnę - nic się nie stało.

 

No tu bym dyskutował. Powierzchnia bez gruntu bardziej chłonie wodę. Zimą dochodzi zamrażanie i rozmrażanie.

 

Ja zostawiłem bez gruntowania część cokołową ocieplenia i po zimie trzeba było poprawić.

 

Nawet jak pada deszcz na ścianę, to widać różnicę w chłonności.

 

Pewnie to gruntowanie, to nie jedyny czynnik wpływający na trwałość, ale ją poprawia.

 

Podrzućcie mi jakiś dobry i w ekonomicznej cenie grunt, który rozjaśni ścianę (bez dodawania barwników). Takiego zupełnie przezroczystego nie chcę. Ponoć są bardziej mleczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...