Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

W Pradolinie


jan_z_wolna

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 81
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dopiero doczytałam że sam to wszystko robisz! Szkoda gadać! Pełen podziw! Mój małż jak to przeczytał to prawie siadł! Nie dość że to kosztuje tyle wysiłku to jeszcze przy tej pogodzie! Ale dziś nie było tak źle, ja też liczę na te kolejne dwa tygodnie ;-) powodzenia i dawaj znać jak idzie. Małż jak zobaczył szalunek i zbrojenia pokiwał głową z uznaniem;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbigniewie i papucho :-)

W strategicznych momentach Ojciec zajeżdża. Np. wylanie ławy samemu nawet z gruchy to już masakra.

Pogoda dopisuje. Do murów fundamentu wziąłem znajomego, ja dojadę od czwartku (masakra w robocie i muszę tu być, a szkoda jesieni). Robi z pomocnikiem, także chyba za dużo ja sobie nie pomuruje. Jak byłem w poniedziałek to narożniki mieli wyciągnięte i kilkanaście bloczków przed zmrokiem położyłem. Potem mgła była taka, że drugiego końca węża nie było widać i zapadły ciemności... Ale pokazał mi parę myków 8)

Dziś dzwoniłem i wybłagałem, żeby mi choć jedną ścianę zostawił od narożnika do narożnika na czwartek :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest i dopływ powietrza pod kominek tzn. jutro będzie. Ba, nawet rurę do kabla z prądem przetkałem z zewnątrz do wewnątrz :-)

Ale rurę do kanalizy na początku wsadziliśmy odwrotnie. Dopiero mentalna symulacja przemieszczania się masy fizjologicznej ku zbiornikowi na nieczystości stałe sprawiła, że zdołaliśmy poprawić. Śmiechu było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

Wstawiłem fotki. Mury skończone. Nie wiem czy izolować teraz. Bloczki mokre jak cholera. Jak się uderzało przy łupaniu to aż było wodę widać :-). Jak teraz to obmaluje dysperbitem to ta cała wilgoć zostanie w ścianie. I jeszcze styro. Może dać im trochę czasu na przeschnięcie? Choć przy tej pogodzie to może trwać wieki, a chciałbym styro dolepić póki ciepło. Doradź coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Myślę że trzeba wybrać mniejsze zło bo fundamenty na zimę musza byc obsypane.

 

No właśnie tego nie do końca łapię. A jak mury z betonu komórkowego stoją przez zimę to nic, a tu taka mocna konstrukcja i musi być zakopana.

Po drugie jaki sens ma dysperbit pod styropianem (tzn. od zewnątrz muru, no chyba żeby styropian chronił od wilgoci, którą podciąga ściana fund.)?

 

Z tym klejem to masz rację. W środę zaczynam, póki ciepło.

 

Dzięki za wizyty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Myślę że trzeba wybrać mniejsze zło bo fundamenty na zimę musza byc obsypane.

 

No właśnie tego nie do końca łapię. A jak mury z betonu komórkowego stoją przez zimę to nic, a tu taka mocna konstrukcja i musi być zakopana.

Po drugie jaki sens ma dysperbit pod styropianem (tzn. od zewnątrz muru, no chyba żeby styropian chronił od wilgoci, którą podciąga ściana fund.)?

 

Z tym klejem to masz rację. W środę zaczynam, póki ciepło.

 

Dzięki za wizyty!

 

Z obsypaniem to chodzi o przemarzanie ziemi.

Jeżeli ziemia pod ławą by przemarzła to może to spowodowac uszkodzenie ławy.

 

Jeżeli dajesz styropian EPS czyli zwykły to on mósi by z zewnątrz zaizolowany, możemy wtedy nie izolowa fundamentu, przyklei styropian zwykłym klejem, dac kołki, siatkę i klej, na to izolacja.

Jeżeli dajemy XPs / np. styrodur / to robimy izolację fundamentu, dajemy XPS na kleju bitumicznym i koniec, nie potrzeba izolowa styropianu XPS.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale macie burzę mózgów! Też się boję o wilgoc ale wznoszę modły do nieba o kilka (naście) suchych dni... jak pomoże to się z wami tą suchością podzielę ;-) U mnie dziś miał byc koparkowy i czekam w pracy na wiadomośc od małza który (jeszcze sobie kaloszy nie kupił) ale myka po błocku bezemnie. Co do tej rury na powietrze do kominka - to na etapie fundamentów tak? Jaka ja jestem nie-wiedząca!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o rurę do kominka, to oczywiście w ścianie fundamentu ciut nad gruntem (zależy jak wyjdzie). Musi mieć spadek w kierunku na zewnątrz budynku, żeby powietrze grawitacyjnie sobie doń dopływało (tak z 3,5-5%). Lepiej wystawić na zewnątrz więcej i potem dociąć. Średnice ja mam 110. Drugi koniec oczywiście pod podłogą i wychodzi w miejscu gdzie będzie kominek (nie komin). Żeby zrobić przepust w fundamencie 50cm długości wystarczy.

 

Ja będę teraz chlapał fundament środkiem przeciwwilgociowym, więc suchość by się przydała :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...