Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mój dom pasywny (?) w praktyce- już go użytkuję


Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sezon, grzewczy zakończyłem 21.III. Caly kosztował mnie 440 zł.

Wszystkim niedowiarkom dziękuję za uwagę.

 

Co bym zmienił? Tylko tyle, że zrobiłbym płytę fund., ogród zimowy może (gdybym miał miejsce na działce), pod połową domu chyba piwnicę.

Reszta jest OK, bo .... zmieściłem się i mam dom pasywny :), więc nie trzeba nic zmieniać.

 

A tak bardziej- nie przyziemnie to: że zrobiłbym dom z chęcią zero (albo plus) energetyczny :).

 

 

pzdr

 

Czy zuzycie 1766 kWh zawiera również przygotowanie cwu, jeśli tak to jakim % ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów!

 

Również podziele się z Wami swoimi przemyśleniami.

Właśnie buduje swój wymarzony domek (bryła nie energooszczedna). Zdecydowałem się postawić ściany z białego gazobetonu, będę okładał go 18 cm warstwą styropiany (lambda = 0,031 swisspor). Na podłodze 20 cm również swiss 0,038.

Odnośnie ogrzewania zdecydowałem się na gaz ziemny, wynika to z wygody - często jestem poza domkiem. Planuje zamontować w domku kominek i rozprowadzić ciepłe powietrze po domku. Oczywiście robie Reku (GWC wykonuje sam ze zwykłych rur pcv).

Co ważne odnośnie okien: zdecydowałem się na MS supert thermo (pakiet 3 szybowy).

 

pozdrawiam wszystkich -

j-j bardzo dobry wątek

 

Dla osób które dopier rozważają budowę: nie słuchajcie dziadków, murarzy, .... każdy twierdzi po co dawać tak dużo styropianu, wszyscy dają 10cm i to wystarcza, pytanie komu i do czego. Ale na to pytanie niech każdy sobie sam odpowie. Naprawde polecam policzenie U dla różnych grubości styropianu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów!

 

Również podziele się z Wami swoimi przemyśleniami.

Właśnie buduje swój wymarzony domek (bryła nie energooszczedna). Zdecydowałem się postawić ściany z białego gazobetonu, będę okładał go 18 cm warstwą styropiany (lambda = 0,031 swisspor). Na podłodze 20 cm również swiss 0,038.

Odnośnie ogrzewania zdecydowałem się na gaz ziemny, wynika to z wygody - często jestem poza domkiem. Planuje zamontować w domku kominek i rozprowadzić ciepłe powietrze po domku. Oczywiście robie Reku (GWC wykonuje sam ze zwykłych rur pcv).

Co ważne odnośnie okien: zdecydowałem się na MS supert thermo (pakiet 3 szybowy).

 

pozdrawiam wszystkich -

j-j bardzo dobry wątek

 

Dla osób które dopier rozważają budowę: nie słuchajcie dziadków, murarzy, .... każdy twierdzi po co dawać tak dużo styropianu, wszyscy dają 10cm i to wystarcza, pytanie komu i do czego. Ale na to pytanie niech każdy sobie sam odpowie. Naprawde polecam policzenie U dla różnych grubości styropianu!

 

Witam,

 

Za około miesiąca zacznynam już nareście budowę w Zielonej Górze. Wiem że j-j i Ty też pwit jesteście z tego samego miasta.

Zainspirowały mnie wpisy j-j, zdecydowałem się więc postarać się by z gotowego projektu zrobić pasywny. Czy mogę się z wami skontaktować? Założe tutaj blog i ze zdjęciami i kosztami się publicznie podzielę. Chciał bym jednak obniżyć koszta i część budowy wykonać sam, lecz pomocne byłyby właśnie doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Za około miesiąca zacznynam już nareście budowę w Zielonej Górze. Wiem że j-j i Ty też pwit jesteście z tego samego miasta.

Zainspirowały mnie wpisy j-j, zdecydowałem się więc postarać się by z gotowego projektu zrobić pasywny. Czy mogę się z wami skontaktować? Założe tutaj blog i ze zdjęciami i kosztami się publicznie podzielę. Chciał bym jednak obniżyć koszta i część budowy wykonać sam, lecz pomocne byłyby właśnie doradztwo.

 

 

Witam,

 

Niestety ja jestem z Centralnej Polski. Ale nie ma problemu można się ze mną skontaktować. Proszę o kontakt na maila: [email protected]. Tam możemy się wymienić informacjami. Również możemy porozmawiać telefonicznie, jeżeli będzie to dla Ciebie pomocne. Mogę się podzielić tym co teraz napewno bym zmienił w swoim domku. Jeszcze nie mieszkam, a już widzę pewne błędy - warto się uczyć na nie swoich błędach!

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pwit. Na jakie materiały byście się dziś zdecydowali? Co byście zmienili? Porotherm/Silka, Isomur/coś innego, Organika 30cm/coś innego, jaka wełna na dach, okna wybrałem M&S, drzwi pasywne nie mogę znaleźć o wyglądzie 'tradycyjnej', jaki system ogrzewania. Jaki rozmiar i grubość materiałów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądziłem że być może j-j gdzieś opisał w szczegółach z jakich materiałów korzystał i w jakiej technologii budował. Niestety niczego takiego znaleźć nie mogę. Szukam na forum szczegółowego opisu projektu domu pasywnego na którym się mogę wzorować. Edytowane przez sacro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...
Nie, admin jest jak widac bardzo wyrozumiały a ja sam sie musialem uszkodzic bo admin wlasnie nie chcial, woli teraz Mundial ;).

 

pzdr

Zamiast narzekać, wystarczyło grzecznie poprosić moderatora ;-), co też uczyniłem i jak widać są efekty :-).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Dzięki pwit. Na jakie materiały byście się dziś zdecydowali? Co byście zmienili? Porotherm/Silka, Isomur/coś innego, Organika 30cm/coś innego, jaka wełna na dach, okna wybrałem M&S, drzwi pasywne nie mogę znaleźć o wyglądzie 'tradycyjnej', jaki system ogrzewania. Jaki rozmiar i grubość materiałów?

 

A może takie drzwi z Polskone. Ud = 0,73 W/m2K. Tradycyjny wygląd i przystępna cena - za drzwi o wymiarach 100x210 cm około 1100 PLN (w promocji).

 

http://www.pol-skone.pl/index.php/nodes/get/pl/114/

Edytowane przez tomekfan82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

W takim domu będziesz potrzebował 1,5-3 Kw mocy !!!

Można kombinować z kotłami stałopalnymi,kozami itp.

Ale musisz mieć te urządzenia dobrze dopasowane do potrzeb ALBO postawić coś co zeżre nadmiar energii i jej nie zmarnuje.

Można bufor ale to w instalacji centralnej.

 

Osobiście cienko to widzę ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...