Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mój dom pasywny (?) w praktyce- już go użytkuję


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dasz linka do postu w którym jareko twierdzi że montaż w warstwie ocieplenia to chwyt marketingowy?

Pewnie chodzi o tę wypowiedź :

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?154335-ciep%C5%82y-monta%C5%BC&p=3921201&viewfull=1#post3921201

 

A tu moja opinia na ten temat :

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?48792-dom-ciep%C5%82y-pasywny-albo-3-lub-5-litrowy&p=4205468&viewfull=1#post4205468

Edytowane przez HenoK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, o ile dobrze zrozumiałem ideę i sposób działania domów pasywnych to nie jest w nich wymagane konwencjonalne źródło ciepła, które o ile wiem posiadasz w swoim domu (elektryczne). Czyżbyś zatem przeinwestował? :)

 

Co do ciepłego montażu na taśmach to czy można zaryzykować takie stwierdzenie, że jego główną (jak nie jedyną) zaletą jest szczelność?

 

Jakiego Aluplasta zastosowałeś? 6000 pasiv haus?

 

Czy jesteś zadowolony z tego wyboru?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez pedronx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, o ile dobrze zrozumiałem ideę i sposób działania domów pasywnych to nie jest w nich wymagane konwencjonalne źródło ciepła, które o ile wiem posiadasz w swoim domu (elektryczne). Czyżbyś zatem przeinwestował? :)

Masz rację! w domu pasywnym może być zastosowane tylko niekonwencjonalne ogrzewanie, koniecznie z certyfikatem odpowiedniego instytutu. Bez takiego ogrzewania do nie dostanie certyfikatu domu pasywnego. To samo zresztą dotyczy : okien, drzwi, central wentylacyjnych, pomp ciepła, kolektorów słonecznych, itd. itp.

Tylko, że dom wybudowany w ten sposób będzie kosztował ponad dwukrotnie więcej od domu "tradycyjnego", a j-j "przeinwestował" swój dom może o 10% w stosunku do domu, spełniającego jedynie wymogi aktualnych przepisów budowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę mi się pisać o oknach. Poszperaj na forum.

Napiszę tylko że na pewno rozważałbym inne okna.

 

pzdr

 

Fajna odpowiedź... doprawdy pomocna ;)

Zazwyczaj wypowiadają się ludzie, którzy okien dopiero szukają, lub Ci którzy je sprzedają. Obie opcje są mało pomocne/obiektywne.

Ty już masz okna. Masz też doświadczenia. Ale oczywiście nie masz obowiązku się nimi dzielić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w szukaniu nie jestem najlepszym doradcą bo wyszukiwarki forumowej nigdy nie rozumiałem i nie chce wracać do tego co mnie pobudza do dziś.
Wyszukiwarka forumowa jest beznadziejna :(.

Ale tu macie wypowiedź j-j na innym forum : http://www.forum.oknonet.pl/viewtopic.php?f=1&t=8856#p42479 :).

 

Mam Aluplasta passivhaus.

Kolorowe dwustronnie ciemne.

Zamontowali a potem się okazało że są pogięte i ramy i skrzydła.

Producent zdziwiony bo nigdy tak nie mieli a niby passivy już sprzedawali.

Montażyści poprostowali (ponaciągali) ramy, dodali mocowania i ramy były już OK.

Przy montażu, wzmocnienie chyba wyczuli stalowe, gdy pytałem producenta to tez mówili wyraźnie że stalowe ocieplane w środku.

Ale skrzydła zostały dalej pogięte w łuki- odchylenie ok. 12 mm na tarasowym oknie.

Wczoraj mi ponawiercali otwory odpowietrzające w skrzydłach. Ale do dzisiejszego wieczora NIC, żadnych zmian.

Jutro chyba zglaszam o wymianę skrzydeł.

 

NAJDZIWNIEJSZE jest to że ramy i skrzydła prostowały sie idealnie gdy na nie świeciło słońce. Dziś było słonecznie i skrzydła się oczywiście pięknie prostowały ale tylko na czas słońca. Powinny się giąć pod wpływem słońca a nie prostować hmm...

Jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wyrozumiałość i cierpliwość. Fakt, że wyszukiwarka forumowa jest do dupy, stąd upierdliwe pytania. Zabieram się do lektury...

 

Na budmie trafiłem na stoisko firmy Elwiz, która robi na Aluplaście. Zachwalają okno Energio Passiv, (http://elwiz.pl/_pl/produkts/energio-passiv.php), które na moje "fachowe" oko to podrasowany o wkładkę z poliuretanu profil Energeto 8000.

Ale skoro gną się profile ze wzmocnieniem stalowym, to co się będzie działo przy wzmocnieniach Ultradur...? W sumie palce w tym cudzie maczali spece z Basfa, ale kto wie. Na razie czekam na wycenę.

 

J-J, żeby Cię zbytnio nie nadwyrężać :) to czy jeśli Bozia dałaby Ci ponownie szansę na wybór okien, to czy myślałbyś o oknach Rehau Geneo PHZ? Czy raczej szedłbyś w Schucko?

Sory że Cię tak męczę, ale też buduję "pseudopasywniaka" i jak cholera interesują mnie wszystkie opinie i przemyślenia ludzi, którzy wszystkim niedowiarkom zagrali na nosie. Nie chce dać plamy, chyba to rozumiesz... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesmialo zabiore glos...

Ja mam okna na profilach Schueco i raczej nie zauwazylem jkis specjalnie niepokojacych zachowan.

Mam je juz drugi sezon, tarasowe ma wymiar 180x230, balkonowe 160x230 dwu-skrzydlowe (z ruchomym slupkiem) -bo najwiecej problemow zazwyczaj jest przy duzych oknach.

Moje sa co prawda tylko ze wsp. szyby 0,6 ale montowane tzw. pasywnie -w warstwie ocieplenia z tasmami izolacyjnymi i rozpreznymi Illbruck'a.

Szkoda mi bylo kasy na doplate do okien o wyzszym wsp. poniewaz to w zupelnosci spelnialo moje oczekiwania, zreszta i tak najwazniejszy jest poprawny montaz -coz mi po bardzo cieplych skoro beda "przedmuchy"

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwopijca, oczekiwanie by spelnily zwykłe taśmy nie koniecznie illbrucki więc nie do końca szkoda Ci bylo kasy ;).

Ale fajnie że CI się okna nie gną.

 

pzdr

 

Przyznam sie, ze nie bardzo zrozumialem te wypowiedz ...

Te tasmu Illbrucka nie sa takie cienkie, zwykle. Tasma od wewnatrz jest dosyc gruba, jakby cos gomowane i material od zewnatrz a jej szerokosc to cos ok.15cm i z klejem z obu stron (samoprzylepna) a druga to rozprezna uzyta na zewnatrz miedzy rama a styropianem.

Z tym gieciem sie (a raczej nie gieciem) ram to nie byla zlosliwosc :) . Byc moze sa mocniejsze i przystosowane do pakietu szyb dwu-komorowego, przeciez tarasowe drzwi troszke waza z trzema szybami...

Zeby nie bylo tak pieknie, montezy troszke skrzywili mi jednego fix'a - wyszlo to dopiero przy elewacji. Niby nieduzo ale jednak... wygieli lekko w luk - za mocno naciagneli konce ramy (chyba) i powstaly roznice ok.3mm pomiedzy srodkie a koncami poziomymi ramy na dlugosci okna 1,8 m

 

BTW. Ramy mam Schico SI82

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...