Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mój dom pasywny (?) w praktyce- już go użytkuję


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

j-j i HenoK, chodziło mi o Twoje rozwiązanie fundamentów ,izolacji nie dałem celowo ( planuję dać po 25 cm.),żeby bardziej widoczny był poziom górny gruntu na zewnątrz i poziom dolny styropianu pod podłogą ( na rysunku są w linii prostej) .Masz coś inaczej ułożone? wyżej lub niżej? Jestem pewien ,że niczego nie robiłeś przypadkowo i wszystko liczyłeś ,więc chcę skorzystać z doświadczenia .

Jak to już było wielokrotnie pisane - na architekta nie ma co liczyć, trzeba samemu . OZC nie mogę ogarnąć więc szukam gotowych rozwiązań do projektu ,żeby architektowi coś zaproponować ,a w międzyczasie szukam praktyka ,który mi projekt uczciwie policzy . Wtedy będę mógł szukać lepszych rozwiązań detali i zlecić naniesienie zmian.

Edytowane przez makow11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wyszlo samego prundu 10,22kWh/dobe.

Energii wychodzi wiecej bo doliczyc musze te odnawialne do cwu i wowczas powieksza sie o 8,03 kWh/dobe.

Mysle, ze o tej porze roku to niewielkie ma znaczenie stopien energo-oszczednosci domu, nie mam na mysli tzw. tradycyjnego domu.

Gdy juz nie pracuje co to zuzycie zalezy glownie od trybu zycia, przyzwyczajen etc. a nie od "izolacyjnosci" domu. To ma wieksze znaczenie w okresie grzewczym niz letnim.

Gdybym odliczyl zuzycie na cele cwu to srednia dobowa wychodzi mi 6,9 kWh/dobe.

Podaj ile Tobie wychodzi zuzycie bez cwu to bedziemy wiedziec czy izolacja domu ma duzy wplyw na zuzycie energii elektrycznej w sezonie letnim.

Latem-no i teraz, zuzycie wentylacji z GWC mam wyzsze niz zima i wynosi srednio 0,8kWh/dobe, nie dziala juz jak grawitacyjna.

Zima wychodzilo mi 0,6kWh/dobe.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się wetnę, u mnie Srednie dobowe zużycie prądu bez CO i CWU było w kolejnych miesiącah: I-12,9; II-13,9; III-11,9; IV-13,7; V-12,3. w tym jest zużycie na WM i hydrofor w studni.

JJ, gratuluję, muratora kupiłem ale jeszcze nie przeczytałem. Bardzo łądne wnętrze no i bio kominek - bardzo podoba się mojej żonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na ten przyklad przeorganizowalem oswietlenie w sensie zarowek energo-oszczednych a "zwyklych".

Mnie wychodzi ze nie warto wszedzie "wsadzac" swietlowek bo to podnosi zuzycie en.elektrycznej.

To jest marketing producentow tych zarowek.

Jesli zapalam doslownie na pol minuty albo i mniej kinkiety w wejsciu to nie ma szans zeby oplacalo sie uzywac inne niz "tradycyjne" zarowki. Takich miejsc w domu jest wiele. Energo-oszczedne uzywam np. w kinkietach w salonie, zapalone kilka godzin dziennie, zewnetrzne oswietlenie i .. no wlasnie, niewiele takich miejsc.

Wiadomo, urzadzenia conajmniej w klasie "A" powinny byc, sporo ciagnie mi teraz pompa wody bo ogrodek a wlasciwie trawniczek sie podlewa ze zraszaczy wynurzalnych -sporo wody potrzebuje to ustrojstwo.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na światło wydaję grosze, w większości mam ledy+ kilka energooszczędnych. W garażu mam jarzeniówki ale świecą z godzinę miesięcznie.

Ale, dwa komputery (jeden z monitorem zużywa 170W), dwa TV, projektor, indukcja, pralka raz na dwa dni, reku itp. Lodówka bierze mało, kiedyś to sprawdzałem ale nie pamiętam wyniku. Najśmieszniejsze że stoi na ogrzewaniu podłogowym:), miała pierwotnie stać gdzie indziej. Najgorsze jest to że u mnie 24h/ dobę jest ktoś w domu więc ciężko z czegoś zjechać:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...