Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mój dom pasywny (?) w praktyce- już go użytkuję


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

gratuluję odwagi, niewiele osób decyduje się na budowę domu pasywnego (pomijając inne kwestie), chciałabym móc na własne oczy zobaczyć wykończony "pasywniak". W Smolcu stoi słynny projekt Lipińskich, ktoś z Was miał okazję go zobaczyć?

Faktycznie, to jest trolowa gnida!!! Wchodzi na różne tematy i zawsze pisze o projektach Lipińskich. Może czas najwyższy zgłosić moderatorom i zablokować trola!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j-j wiem, że masz biokominek. Sam się nad tym zastanawiam (eliminacja wszystkich kominów, a "żywy" ogień to potrzeba żony :) ) czy coś takiego sobie sprawić. Jak oceniasz przydatność z perspektywy minionego czasu (jak to zabrzmiało :) ).

 

Ja też chcę kupić takie coś.

Podczepiam się pod pytanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no co Wy? Nie zamierzacie rozbierać po 20 latach??? Przecież to normalne - zwykłe po 30 latach sie rozbiera a pasywne po 20. Ja to nawet kazałem zostawić sobie kontetner na gruz - po co śmieciara ma 2 razy jeździć. Jeszce 18 lat i będzie jak znalazł.

Rozbierać dom to dopiero po spłaceniu kredytu bo inaczej bank nie pozwoli:jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też podrąże to szkło. :)

 

Ponieważ mam ocieplenie od wewnątrz wiec ścianek fundamentowych nie ma sensu ocieplać, ale ścianki fundamentowe działowe tak. I teraz pytanie na jakiej wysokości dać to szkło. Od razu przy chudziaku, na wysokości dolnej części izolacji ? Czy wyżej? Pytanie jest tez ile bo u mnie ścianki działowe nie trzymają na sobie dachu tylko drewniany strop. Ciężar nie jest jakiś imponujący.

 

Autorus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam czy właśnie tego mostka na styku ściany fundamentowej nie potraktować warstwą 10mm może do 20mm warstwą maty od polskiego dystrybutora aerożeli.

Widziałem na ich zdjęciach, że tą matę ładują do fundamentów. Mają nawet jakoś tak nazywający się produkt profimax fundament czy coś... Ktoś to stosuje skoro już są zdjęcia.

 

Koszt pewnie o połowę tańszy od szkła zastosowanego przez j-j a podobny do Isomura. Ale może ta warstwa odcina mostek o więcej niż podawane isomura 70%?

Mówię o "tradycyjnej" szerokości fundamentu 0,24m zakładając np długość ścian fundamentowych (zew. wew. ścian dla załóżmy 150m2 domu) w mb. dajmy na to 60mb to 0,24m x 60m = 14,4m2 x 200zł za 1m2 = 2880 za warstwę 5mm albo 10mm nie pamiętam ile która kosztuje.

Hydrofobowy ale paroprzepuszczalny i ściśnięty jak papa też by spełnił pokładane nadzieje? Wtedy może można by sobie odpuścić pionową termoizolację fundamentów???

Pytanie dodatkowo jeszcze takie. Czy jak stosuje się isomura to można zrezygnować z pionowej termoizolacji fundamentów???

 

Pozdrawiam

Raźny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do areożeli to zastosowaliśmy to w firmie w ramach "żartu" bo przedstawiciel mówił nam że 30 mm CryoGelu da nam izolację podobną do próżni. Jak zobaczyliśmy efekty to szczena opadła, może i nie jest to próznia ale izoluje rurociągi kriogeniczne lepiej niz 30 cm wełny mineralnej i nie wchłania wilgoci. A jak się to spisze w fundamentach - jeśli koncepcja płyty zostanie mi skutecznie wybita przez konstruktora i opór wykonawców to chyba sproboję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...