Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mój dom pasywny (?) w praktyce- już go użytkuję


Recommended Posts

Moze by tak w zuzytych kWh i o ile to mozliwe z podzialem na taryfy?

Koszt zlotowkowy to juz kwestia "umowna" bo rozne sa cenniki za 1kWh w roznych rejonach.

Ja zuzylem lacznie przez rok ok. 2 120 kWh na cele tzw. bytowe (w tym wentylacja) -inne niz co+cwu a na co+cwu poszlo mi ok. 4 175 kWh.

Razem zuzylem 6 295 kWh na wszystko + koszty stale tj. 12*21,60zl = 259,2 zl rocznie.

Na samo cwu poszlo mi ok. 1 095 kWh glownie (prawie 100%) w tanszej II taryfie.

Wychodzi, ze dziennie zuzywam srednio rocznie na cele bytowe i cwu ok. 8,8 kWh.

U Ciebie wieksze zuzycie wynika chyba ze sposobu ogrzewania cieplej wody uzytkowej.

Grzejesz chyba tez pradem, besposrednio? - no i wieksza masz liczbe "ludnosci" :)

Masz podlicznik na wentylacje? Ciekawe ile Ci zre centralka, bo moja na powietrze nie "chodzi" i wyciaga srednio rocznie z licznika ok. 260 kWh - nie wliczajac kosztu filtrow za jakies 30zl rocznie.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

Ale u mnie na pewno więcej zużywa cwu jednak nic z tym nie robie bo się nie opłaca tego ruszać. Ale ile dokładnie cwu wynosi to nie wiem.

 

 

pzdr

 

tu jest patent którym można to zmienić;)

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?47476-Solar-quot-tymi-r%C4%99cami-quot-robiony.&p=4883271&viewfull=1#post4883271

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy otrzymuje faktury - nie problem jest zsumować za rok "zapłaciłem" i "zużyłem" - wtedy nie ma, że "około" i nie ma jakichkolwiek wątpliwości.

 

Widze ze nie bierzesz pod uwage faktu, ze wiekszosc to tzw. prognozy i niewiele czasem maja wspolnego z rzeczywistoscia.

Dodatkowo jesli juz uda nam sie "urealnic" za caly rok koszty to wciaz nie wiesz co i ile zuzylo w tym czasie bez podlicznikow a tutaj o tym jest mowa.

Dlatego najlepiej spisac licznik energetyki i wowczas wiadomo ile kWh zuzylismy a koszty to rzecz wtorna i zalezna juz od stawek i proporcji jesli ktos ma dwie taryfy.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze nie bierzesz pod uwage faktu, ze wiekszosc to tzw. prognozy i niewiele czasem maja wspolnego z rzeczywistoscia

nigdy prognozy mnie nie interesowały, dlatego z faktur podaję tylko za okres rozliczony ostatecznie wg odczytów licznika, średnia z rzeczywistych danych za okres ubiegły pomaga policzyć dość dokładnie aktualny koszt zużycia - prognozy jak zwykle będą zweryfikowana następną fakturą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam teraz ile mam w jakiej taryfie ale średnia roczna mi wyszła teraz większa przez córcię (nadrobiła przez te 4 m-ce) i wynosi ok 50 gr.

 

 

 

w moim dzienniku zrobiłem zestawienie zużycia energii w poszczególnych latach, zobacz sobie jaki skok był po narodzinach mojej pociechy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zda, gdy będzie tak jak na rysunku. Tylko że takich kształtek jak na rysunku nie ma. robią ze standartowych płyt a wtedy to już nie to samo. Poza tym cena takiego cuda będzie większa od szkła piankowego czy też isomuru.

 

Zgadzam się z przedmówcą, to bez sensu. Po co sobie utrudniać życie? To jak naprawianie samochodu przez rurę wydechową :) Z fotki wynika ze grzejemy lawy fundamentowe :)

Edytowane przez autorus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam na tej stronie jest cennik :) Na mój fundamencik wychodzi ok 2600 plus transport 600 zł za same kształtki U . Za deski gwożdzie i szalowanie zapłacę ok 1500zł a boki to już chciałem izolowac zwykłym styropianem . Cena nie jest zbytnio wygórowana. Lecz zastanawia mnie strata ciepła przez ławę(?). Na ścianie fundamentowej i tak planuję od zewnątrz 25 cm od środka 10 cm no i pod podłoga 30 cm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...